Subscribe Us


21 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU


 

21 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

BOZDOĞAN, İNCE İLE GÖRÜŞTÜ

Tarsus  belediye başkanı Haluk Bozdoğan CHP’den istifa ettikten sonra  Memleket partisi genel başkanı Muharrem İnce ile görüştü. Bozdoğan’ın Memleket partisine girip girmeyeceği bugün veya yarın belli olacak. Bazı kesimler Bozdoğan Memleket Partisinden aday olacak” diye iddiada bulunurken henüz böyle bir netlik oluşmadı.

………..…OOO…………..

MAHMUT TAT VE SERDAR SOYDAN

TARSUS’TA TANITILDI

MHP Tarsus’ta belediye başkan  adaylarını tanıttı. Proğram öncesi yürüyüş  ve araçlarla kente giriş yapıldı.

Cumartesi günü saat 11.00 de araçlarla ve motorlarla yürüyüşe katılan partililer, belediye başkan adayları ile kente giriş yaptı.

Mersin Büyükşehir belediye başkan adayı Serdar Soydan ve Tarsus Belediye başkan adayı Mahmut Tat’ı karşılayan partililer kent içine geldi. MHP Tarsus ilçe binası arkasında tanıtım toplantısı düzenlendi.

Burada Tarsus ilçe başkanı Mehmet Fatih Yıldırım,adayları partililere tanıtarak “31 Mart gecesi Tarsus ve Mersin’de belediye burçlarına yeniden MHP bayrağını dikeceğiz” dedi.

………..…OOO…………..

ÇAMALAN’DA KAMYON DEVRİLDİ

Tarsus Çamalanda Adil Arıkan'ın kullandığı patates yüklü kamyon devrildi.

Çamalan Mahallesi Alman Mezarlığı mevkiinde şarampole devrildi. Kazada sürücü hafif yaralandı. Olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

………..…OOO…………..

YEŞİLYURT’TA MUHAMMET

KAÇAR 6. DÖNEMDE DE ADAY

Yeşilyurt mahallesi muhtarı ve yeni dönem muhtar adayı  Muhammet Kaçar “halkımın isteği ile bir dönem daha muhtar adayıyım” dedi.

5 dönemdir kentimizin merkezindeki en güzel mahallelerden Yeşilyurt mahallesinde muhtarlık yapan Muhammet Kaçar “halkımıza bugüne kadar en iyi hizmeti vermeye çalıştım. 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimlerde de yine mahalleme ve halkımıza hizmet etmek için halkımın istekleri doğrultusunda aday olduğumu açıklıyor desteklerini bekliyorum. Bugüne kada Kaymakamlık,belediye ve diğer resmi kurum ve kuruluşlarla mahallemizin sorunlarının giderilmesi için irtibat halinde oldum. Bugüne kadar bana destek veren mahalle halkıma teşekkür ederim” dedi.

 

 ………..…OOO…………..

 TARSUS KENT KONSEYİ

SÖYLEŞİ DÜZENLEDİ

Tarsus Kent Konseyi belediye desteği ile 23 Ocak günü bir söyleşi düzenledi. Asutay işhanı Güner Baykal toplantı salonunda yapılacak söyleşide Hasan Kılıç ve Berna Durmaz konuşacak. İki yazar ayrıca kitaplarını imzalayacaklar. Etkilik saat 14.00 de başlayacak

 

………..…OOO…………..

TARSUS’TA KÖY YOLLARINA ONARIM

Tarsus Belediyesi Muhtarlık işleri 

müdürlüğü ekipleri köy yollarını onarıyor.

 

……….…OOO…………..

YARIYIL TATİLİ BÜYÜKŞEHİR’LE

DAHA GÜZEL… 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatiline giren çocuklar için birbirinden güzel etkinlikler hazırladı. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde Tarsus’tan Anamur’a kadar tüm ilçelere yayılan etkinlik dizisi kapsamında çocuklar; şenlikler, kamp aktiviteleri, teknoloji, bilim etkinlikleri ve geziler ile yarıyıl tatilinde eğlenceli ve kaliteli vakit geçirecek.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 22 Ocak’ta başlayacak 5 Şubat’ta bitecek olan yarıyıl tatilinde çocukların eğlenceli ve kaliteli vakit geçirebilmesi adına, birbirinden farklı etkinlikler hazırladı. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde şenlikler, kamp aktiviteleri, teknoloji, bilim etkinlikleri ve gezileri içerecek olan etkinlik dizisi; çocukların bilgisayar, tablet ve telefona bağımlı olmadığı bir tatil süreci geçirmesini sağlayacak. Etkinlikler Anamur’dan Tarsus’a kadar her ilçede ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Böylece kırsalda yaşayan çocuklar da yarıyıl tatili etkinliklerinden geri kalmayacak.

 

……….…OOO…………..

KAYMAKAMDAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı’nın Kulak Mahallesinde bulunan eşini ziyaret etti.

 OTCU, aralık ayında Pençe Kilit Operasyonunda şehit düşen 12 askerimizden Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı’nın Tarsus  Kulak Mahallesinde bulunan eşini ziyaret etti.

Ziyarette şehidimiz İsmail Yazıcı ve tüm şehitlerimiz için dualar edildi.

……….…OOO…………..

ÖĞRENCİLERE KARNE EĞLENCESİ

Tarsus Kasım Ekenler Ortaokulu Aile Birliği Başkanı Betül Ünlüer Yaman’dan

öğrencilere karne eğlencesi..

Kasım Ekenler Ortaokulu Aile Birliği Başkanı ve Öğretmenler Mahallesi Muhtar Aday Betül Ünlüer Yaman, Kasım Ekenler Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerine karne hediyesi gibi Tarsus Gençlik Merkezine kampa götürdü.

………..…OOO…………..

TARSUS’TA DÜN 3 KAZA OLDU

Tarsus’ta dün  değişik mahalle ve semtlerde 3 kaza oldu.

 Ölüm olayı olmaması sevindirici..

…………OOO……………

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

Yorum Gönder

0 Yorumlar