Subscribe Us


23 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU


 

23 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUS TAPU MÜDÜRLÜĞÜNE

ÖZGÜR PARLAKBUDAK GETİRİLDİ

arsus  Tapu Müdürlüğüne Özgür Parlakbudak getirildi. 6 yıldır Tapu müdürü olan Mustafa Kabadayı ise Mersin Akdeniz ilçesine tayin oldu.  Mustafa Kabadayı’ya veda yemeği verildi. Adana Sarıçam’dan tayin olarak Tarsus’a gelen yeni müdür Özgür Parlakbudak ise görevine başladı.

………..…OOO…………..

TARSUS KENT KONSEYİ

BUGÜN SÖYLEŞİ YAPIYOR

Tarsus Kent Konseyi belediye desteği ile 23 Ocak günü bir söyleşi düzenledi. Asutay işhanı Güner Baykal toplantı salonunda yapılacak söyleşide Hasan Kılıç ve Berna Durmaz konuşacak. İki yazar ayrıca kitaplarını imzalayacaklar. Etkilik saat 14.00 de başlayacak

………..…OOO…………..

MAHMUT TAT  BUGÜN

 BASINLA BULUŞUYOR

MHP Tarsus’ta belediye başkan  adayı olan Mahmut Tat,bugün basınla buluşuyor.

Belediye başkan adayı Mahmut Tat,bugün saat 09.30 da Yeni Kent lokantasında parti yönetimi ve basınla bir araya gelecek. Kahvaltı sonrası  adaylığı ve seçimler hakkında açıklamada bulunacak.

MHP Tarsus’ta önceki günde  belediye başkan  adaylarını tanıttı. Proğram öncesi yürüyüş  ve araçlarla kente giriş yapıldı.

Cumartesi günü saat 11.00 de araçlarla ve motorlarla yürüyüşe katılan partililer, belediye başkan adayları ile kente giriş yaptı.

Mersin Büyükşehir belediye başkan adayı Serdar Soydan ve Tarsus Belediye başkan adayı Mahmut Tat’ı karşılayan partililer kent içine geldi. MHP Tarsus ilçe binası arkasında tanıtım toplantısı düzenlendi.

Burada Tarsus ilçe başkanı Mehmet Fatih Yıldırım,adayları partililere tanıtarak “31 Mart gecesi Tarsus ve Mersin’de belediye burçlarına yeniden MHP bayrağını dikeceğiz” dedi.

………..…OOO…………..

TARSUS CENGİZ TOPEL LİSESİ

ESKİ MÜDÜRÜ KANSERE YENİLDİ

Tarsus Cengiz Topel Lisesi eski müdürlerinden Gökhan Yılmaz, yakalandığı amansız hastalıktan sonra hayata gözlerini yumdu. 

Tarsus’ta önce Sağlık Meslek lisesinde müdür yardımcısı olan Gökhan Yılmaz, daha sonar Cengiz Topel Lisesine müdür  olarak atanmıştı. Buradan Konya Ereğli ilçesine atanan Gökhan Yılmaz 6 ay kadar evvel  kanser hastalığı teşhisi ile tedavi görmeye başladı. Ancak önceki gün  yakalandığı hastalıkta dolayı hayata gözlerini yumdu.

………..…OOO…………..

MGC BAŞKAN ADAYI BEYCAN

ÜÇKARDEŞLER TARSUS’U ZİYARET ETTİ

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkan adayı gazeteci Beycan Üçkardeş, beraberinde gazeteci-yazar Ufuk Cavlı, gazeteci Seyrani Soluğan ile birlikte Tarsus Ekspres  gazetesini ziyaret ederek Gazete Kurucusu Mustafa Erdoğan ve Yazı işleri müdürü Ahmet Can Erdoğan ile görüştü. Ayrıca diğer bazı basın organlarını da ziyaret ettiler.

 ………..…OOO…………..

KAÇAK CEP TELEFONLARI

ELE GEÇİRİLDİ

Tarsus ‘ta, yurt dışından getirilen gümrük kaçağı cep telefonları  ele geçirildi.

Kaçak telefonların satışını yapan 13 şüpheli, polis tarafından yakalandı. Operasyonda 170 polis görev aldı ve 13 şüpheli gözaltına alındı. 2 kişinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

………..…OOO…………..

MERSİN’İN MUTFAK TIRI TARSUS’TA

Mersin Büyükşehir Belediyesi, mobil mutfak tırı Tarsus’a geldi.

Ekip, Tarsus'ta vatandaşlara 3 çeşit yemeği 10 TL'ye ulaştırıyor. Ekonomik sıkıntı yaşayan ve yemek yapamayan vatandaşlar için başlatılan uygulama büyük ilgi görüyor.

……….…OOO…………..

TARSUS NERGİS FESTİVALİNİN

TARİHİ BELLİ OLDU

Geçen Pazar günü 21 Ocak'ta yapılması düşünülen Tarsus Nergis festivalinin ertelenmesinden sonra yeni kutlama tarihi belli oldu. Festival Böğrüeğri köyünde 28 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek. 2.si yapılacak festival için Mersin Büyükşehir belediyesi, Pazar günü sabahtan itibaren Mersin’den ve Tarsus’ta Kültür Merkezi önünden ücretsiz otobüs kaldıracak.

……….…OOO…………..

TİY’DEN CEMAL KIRMIZI

KART CEZALISI

TFF 3. Lig 1. Grup'ta mücadele eden  Tarsus İdman yurdu 2. yarıya yenilgi ile başlaması üzüntü yarattı.

Talasgücü Belediyespor, ligin ikinci yarısının ilk haftasında Tarsus’u konuk etti.

Ev sahibi ekip, 16. hafta maçında Tarsus İdman Yurdu'nu 2-0 mağlup etti. Taylan Özgün'ün attığı gollerle Talasgücü Belediyespor, önemli bir galibiyet elde etti. Maçta Tarsus İdman Yurdu'ndan Cemal Kavalcı kırmızı kart gördü.

 

…………OOO……………

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..


 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar