Subscribe Us


24 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU


 

24 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

MHP ADAYI MAHMUT TAT  BASINLA KAHVALTIDA BULUŞTU

MHP Tarsus’ta belediye başkan  adayı olan Mahmut Tat,dün basınla Yeni Kent lokantasında kahvaltıda buluştu.

Toplantıya Belediye başkan adayı Mahmut Tat, MHP ilçe başkanı Fatih Yıldırım ve Ak Parti ilçe başkanı İlker Uyar ile  parti yönetimleri ve basın mensupları katıldı.

Tat, Yeni Kent lokantasında parti yönetimi ve basınla bir araya gelirken hedeflerini açıkladı ve  “31 mart gecesi MHP Tarsus’ta belediyeyi tekrar kazanacak” dedi. Basının sorularını cevapladı.

………..…OOO…………..

TARSUS KENT KONSEYİ

DÜN İKİ YAZARI AĞIRLADI

Tarsus Kent Konseyi belediye desteği ile (dün) 23 Ocak günü bir söyleşi düzenlendi. Asutay işhanı Güner Baykal toplantı salonunda yapılan söyleşide Hasan Kılıç ve Berna Durmaz konuşmacı olarak katıldı.  İki yazar ayrıca kitaplarını imzaladı.

………..…OOO…………..

TARSUS’TA OPERASYON

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Tarsus Emniyetince yapılan  asayiş operasyonunda, hırsızlık, uyuşturucu madde ve silah teşhiri suçlarından aranan 6 şüpheli yakalandı. Operasyon neticesi ayrıca, 227 uyuşturucu hap, 334 sentetik ecza, 1 tabanca ve 1 av tüfeği ele geçirildiği öğrenildi.

 ………..…OOO…………..

TARSUS YENİ DEVLET HASTANESİ’NDE

İTFAİYENİN YANGIN TATBİKATI

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Tarsus Grup Amirliği ekiplerinin, olası yangın ve kurtarma konusunda kurumlarda uygulamalı bilgilendirme çalışmaları devam ediyor.

 

Büyükşehir İtfaiyesi tarafından Tarsus Yeni Devlet Hastanesi’nde yangın ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

 

112’e yapılan ihbar ile birlikte hareket eden Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri, yangın söndürme araçları ile birlikte ivedi şekilde Tarsus Yeni Devlet Hastanesi yerleşkesine giriş yapıp, tatbikat dahilinde bodrum katta çıkan yangına müdahale ettiler. Ekipler, yine tatbikat esnasında 4. katta tedavi gören bir hastanın tahliyesini gerçekleştirdiler.

 

Hastane personellerinin de katıldığı tatbikatla ilgili olarak hastane merkezi bilgilendirme sisteminden de sık sık anonslar geçildi.

 

Ceyran: “Senede yüzlerce tatbikat ve yangın eğitimleri düzenleniyor”

 

Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Tarsus Grup Amirliği’nde görevli eğitim amiri İsmail Ceyran, her yıl yüzlerce kurumda yangın tatbikatı düzenlendiğini söyleyerek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak gerek özel işyerlerine, gerek devlet kurumlarında senede yüzlerce tatbikat ve yangın eğitimleri düzenlenmiş olmaktadır. Bunlardan biri de daha yeni görmüş olduğunuz hastanemizde yaptığımız yangın tatbikatımızdı.

 

Yangın tatbikatımızda Tarsus Devlet Hastanesi’nin bodrum katında yangın olduğu ihbarı üzerine merdivenli araç ve arazözlü aracımızla çıkış yaptık. Yangını kontrol altına aldıktan sonra 4. katta bir hastanın dumandan dolayı mahsur kaldığını öğrendik. Ve kurtarma arkadaşlarımızın eşliğinde, yardımıyla yaralı arkadaşımızı güvenli alana tahliye edip, yangını da tekrardan kontrol altına alıp gerekli güvenlik önlemlerini alarak tatbikatımızı kazasız, olaysız şekilde sonlandırdık” dedi.

 

……….…OOO…………..

TARSUS NERGİS FESTİVALİNİN

TARİHİ BELLİ OLDU

Tarsus Nergis festivalinin hazırlıkları sürüyor.

Festival Pirömerli köyünde 28 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek. 2.si yapılacak festival için Mersin Büyükşehir belediyesi, Pazar günü sabahtan itibaren Mersin’den ve Tarsus’ta Kültür Merkezi önünden ücretsiz otobüs kaldıracak.

……….…OOO…………..

TARSUS BELEDİYESİ, SAĞLIKLI

YAŞAM SEMİNERİYLE KADINLARI

BİLİNÇLENDİRİYOR 

Tarsus Belediyesi Güner Yüksek (Hala) Kadın Yaşam Destek ve Dayanışma Merkezi'nde düzenlenen 'Sağlıklı Yaşam ve Kadın Sağlığı' semineri, katılımcılara önemli bilgiler ve farkındalık kazandırdı. Seminere katılan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, kadın sağlığına yönelik çalışmaları detaylandırarak toplumun bu konuda bilinçlenmesine yönelik çabaları aktardı.

 

Tarsus Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, kadınların bilinçlenmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen 'Sağlıklı Yaşam ve Kadın Sağlığı' seminerinde, Tarsus Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Dr. Füsun Kaleli, katılımcılara özellikle rahim ağzı kanserinin erken teşhisinin sağlık açısından kritik öneme sahip olduğunu vurguladı. Seminerde sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturularak, kadınların sağlık konularında bilinçlenmelerine katkı sağlandı.

 

Seminerde yer alan konuşmasında Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Belediyesi'nin kadınlara yönelik yürüttüğü çalışmaları detaylandırarak, çabalarını anlattı. Katılımcılara sağlıklı yaşam ve kadın sağlığı konularında bilgi veren Bozdoğan, etkinliğin kadınların sağlık konularındaki bilinçlenmesine önemli katkılarda bulunduğunu ifade etti.

 

“KANSER VAKALARINDA BÜYÜK BİR ARTIŞ OLMASINA RAĞMEN KENDİSİNİ KORUYAN NADİR İLÇELERDEN BİRİ DE TARSUS’TUR”

Başkan Bozdoğan Tarsus Belediyesi olarak yaptığı sağlık çalışmalarına değinerek, “Özellikle toplum sağlığı ciddi ve çok önemli bir durumdur. Bir kentin yapısı, mimarisine varıncaya kadar; yaşam biçimi, parkları, bahçeleri, yeşil alanları, ileride oluşabilecek özellikle sağlıkla ilgili kanser hastalıklarında çok önemli. Takdir edersiniz ki, özellikle kendi idaremde çok fazla koruluk ve park alanı açtık. Yeşil alan betona baskın geldiği zaman o kentin sağlığı da bir üste çıkar. Türkiye’de kanser vakalarında büyük bir artış olmasına rağmen kendisini koruyan nadir ilçelerden biri de Tarsus’tur. Çağımızın hastalığıdır bu, hem ekonomik olarak maliyet olarak ciddi bir problem. Yeşil alanlarımızı ranta, betona peşkeş çekmeyi ortadan kaldırdım.  Bana ilk göreve geldiğimde Atalar Mahallesi’nde konut alanı olarak getirilen imar projelerinin hepsini reddettim, ne kadar yeşil kalırsa sağlık olarak üste çıkarız. Sağlık Bakanlığı’nın yapmadığı Aile Sağlık Merkezlerini yapıyoruz, doktor muayene odaları, sağlık konusunda ne varsa mecliste dile getirmekten çekinmedik. Her şeyin başı sağlık diyoruz. Ve sağlık konusunda da yaşantımızda hiçbir şeyden ödün vermememiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

 

Tarsus Belediyesi'nin düzenlediği bu tür etkinlikler, kadınların sağlık konularında bilinçlenmelerine katkıda bulunarak toplumun genel sağlığını artırmayı hedefliyor.

…………OOO……………

İSTANBUL KABATAŞ LİSESİ'NDEN

MERSİN ALZHEİMER DERNEĞİ

TARSUS GRUBU'NA ZİYARET 

İstanbul Kabataş Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi'nin müdavimi yaş almış çınarlarla yakından ilgilendi. .

İstanbullu konuklar, Tarsus Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi'nde faaliyetlerini yürüten Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu'nu sosyal sorumluluk projesi kapsamında ziyaret etti.

 

Ziyarette, Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu'nun koro çalışmasını ve el sanatları kursunu yakından görme fırsatı bulan İstanbul Kabataş Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri Ülker Aydın Yaşlı Dayanışma ve Erinç Evi'nin müdavimi yaş almış çınarlarla yakından ilgilendi. 

BİLGİ ALDILAR

Alzheimer hastalığı ve hastası ile ilgili Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu'ndan bilgi alan İstanbul Kabataş Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri de sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptıkları etkinliklerle ilgili bilgilendirme yaptı.

 

İstanbul Kabataş Lisesi ve Mersin Alzheimer Derneği Tarsus Grubu'nun karşılıklı fikir alışverişinde bulunduğu ziyaret toplu hatıra fotoğrafının çekiminin ardından son buldu.

 

…………OOO……………

TİY, BU HAFTA ORDU’YU KONUK EDECEK

TFF 3. Lig 1. Grup'ta mücadele eden  Tarsus İdman yurdu 2. yarıya yenilgi ile başlarken 2. maçta Ordu 52 takımını konuk edecek.

Bu maç ile ilgili hazırlıklara dünden itibaren başlandı. Son çalışma Cuma günü yapılacak.

 

…………OOO……………

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..


 

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar