Subscribe Us


25 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU


 

25 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

BOZDOĞAN “ANKETLERDE BAŞARI

ORANIM YÜZDE 50’NİN ÜZERİNDE”

Tarsus Belediye başkanı Haluk Bozdoğan “Benim başarı oranım anketlerde yüzde 50’nin üzerinde” dedi.

Dün Akkoza Medyada canlı yayına çıkan Belediye başkanı Haluk Bozdoğan “Ben 31 Martta kesinlikle bağımsız adayım. Ben milletime her şeyi anlatıyorum. Belediyenin parasını kendi reklamım için harcamam, kullandırmam. Ve seçimi kesinlikle kazanacağım” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Toplam 7 ayrı parti bana teklif getirdi. Sadece anket sonuçlarını beklediğimi söyledim. Bu Haluk Bozdoğanın bireysel problemi değil. Halkımın düşüncesi benim için önemli. 36 yıldır halkıma ve kentime hizmet veriyorum. Halkıma bir hakkım varsa, herkese helal olsun.

Muharrem İnce’ye sıcak ilgisi nedeniyle teşekkür ediyorum. Ortadaki haksızlığa karşı sayın İnce tepkisini güzel bir şekilde ortaya koydu. Anket sonuçlarına göre ben kesinlikle seçimi kazanıyorum. Halkıma bir 5 yıl daha en iyi hizmeti vermek için çaba sarf edeceğim.

İnce de bana teklifte bulundu, güzel şeyler konuştuk. Özel görüşmeler yaptık ve yapıyoruz. Halkımıza soracağız. Halkımız  neyi istiyorsa, doğru neyse ona göre karar vereceğim. Ben halkımın iradesine bakarım. Mecliste bile halkın iradesine bakmadılar.

Belediye ticarethane değil.  Elbette yatırımlar yapılacak.  Mesela Tarsus Kültür Merkezi yıllardır kapalı. Burayı biz aldık açmak için restore ettiriyoruz. Kültür Bakanlığına bağlı iken burası defalarca ihaleye çıkarıldı, ama kimse ihaleyi almadı. Sonra biz aldık burayı ve  hızlarestorasini yapıyoruz. yakında hizmete açacağız.

Tarsus Kleopatra kapısı yanında güzel bir Meydan düzenlemesi yapıyoruz. Tarihi bir Kent Meydanı yapıyoruz. 100. Yıl Cumhuriyet meydanının yapımıdevam ediyor. Burası benim için çok önemli ve anlamlı. Orada halkıma güzel bir konuşma yapmayı düşünüyorum”

SEÇER’LE GÖRÜŞME

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile gündemi edğerlendirdik. Yaşanan süreçte belediye başkan adayları belirlenirken başkanlara sorulmadı. Bu durumda Seçer de zor durumda kaldı. Tarsus,bir aile meclisinin yöneteceği bir kent değil , Tarsus rant peşinde koşanların kenti değil. Bu kent, garibin fakirin parası olsun olmasın herkesin yaşayabileceği bir kent.

…………..ooo…………….

 “KÖYLÜLERDE EKMEK YİYECEK”

BELEDİYE EKMEĞİ  RAMAZANDA 1 TL OLACAK

Başkan Haluk Bozdoğan “134 köyümüze ekmek göndereceğiz. İkinci ekmek fabrikasını açarak ayda 2 milyon ekmek daha üreteceğiz. Tek ekmek fabrikası yetersiz geliyordu. 2. fabrika ile 134 köye ekmek göndereceğiz.  Halkımız aç kalmasın herkes ekmek alabilsin diye çalışıyoruz. Bu arada Ramazan ayında da ekmek bir ay boyunca 1 TL den satılacak.”

…………..ooo…………….

MTSO DA YANGIN

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir teknolojik ürün fabrikasının inşaatında çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. İnşaat halindeki tesisin çatı katında çıkan yangın, kısa sürede büyüdü. Yangının çıkış nedeni henüz bilinmezken, inceleme başlatılacak

 

…………..ooo…………….

İSMETPAŞA’DA İHALE YAPILIYOR

Kentsel dönüşümün başladığı İsmetpaşa mahallesinde yapılacak konutlar için Şubat ayında ihaleye çıkılacak.

Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan “Burada 8 şubatta ihale yapılacak. Burası blok halinde inşaatlar verilecek 9 blok olacak ve her blok için ayrı bir müteahhide iş verilecek, çalışmalar 18 ayda inşaat bitecek. Bakanlık kira ödedi, şimdi biz bu aydan itibaren kira edelerini ödemeye başlayacağız.

 

…………..ooo…………….

SEÇİMLERİN GÜVENLİ GEÇMESİ

Yerel seçimlere 2 aydan az bir zaman kaldı.

Takvimin yaprakları bir bir  eksiliyor ve seçim gününe doğru adım adım yaklaşıyoruz.

Tarsus’ta 24 Ocak günü Makam mevkiinde  seçim çalışması yapanCHP’liler ile Ülkü Ocaklı gençler arasında sözlü tartışma çıkması üzüntü yarattı. Polisin olayyerine gelip konuya el koyması ile olaylar büyümeden önlendi.

…………..ooo…………….

ORMANCILARA ÖDÜL

Tarsus Orman İşletme Müdürlüğü personeline başarı belgesi verildi. Tarsus Kaymakamlığı, 2023 yılında gösterdikleri gayret ve özverili çalışmaları dolayısıyla Orman İşletme Müdürlüğü personeline başarı belgesi verdi. Tarsus Orman İşletme Müdürü Muhammet Köse, çalışma arkadaşlarını tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

 ………..…OOO…………..

GAZETECİ HİLMİ DOLAŞMAZ

PALYATİFBAKIM SERVİSİNE ALINDI

Tarsuslu duayen gazetecilerden Hilmi Dolaşmaz, geçirdiği bir rahatsızlık sonrası ameliyat olmuştu. Kalçasına platin takılan Dolaşmaz,Yeni Devlet Hastanesi Palyatif ünitesinde bakıma alındı.. Geçmiş olsun diyoruz.

 ………..…OOO…………..

TARSUS’TA BASIN MENSUPLARININ

BULUŞMASI

Tarsus ‘taki gazeteciler, Mobil restaurantta yemekte bir araya geldi.

27 Ocak cumartesi günü Mersinde yapılacak olan MGC kongresi öncesi Tarsus’a gelen MGC başkanı Kaya Tepe, basın mensupları ile Mobil Et Mangal restaurantta bir araya geldi. Aday olduğunu söyleyerek destek istedi.

 ………..…OOO…………..

TARSUS NERGİS FESTİVALİNİN

TARİHİ BELLİ OLDU

Tarsus Nergis festivalinin hazırlıkları sürüyor.

Festival Pirömerli köyünde 28 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek. 2.si yapılacak festival için Mersin Büyükşehir belediyesi, Pazar günü sabahtan itibaren Mersin’den ve Tarsus’ta Kültür Merkezi önünden ücretsiz otobüs kaldıracak.

……….…OOO…………..

TİY, 52 ORDUSPOR

MAÇINA HAZIRLANIYOR

TFF 3. Lig 1. Grup'ta mücadele eden  Tarsus İdman yurdu 2. yarıya yenilgi ile başlarken 2. maçta Ordu 52 takımını konuk edecek.

Bu maç ile ilgili hazırlıklara dünden itibaren başlandı. Son çalışma Cuma günü yapılacak.

 

…………OOO……………

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..


 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar