Subscribe Us


28 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU


 

28 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUSTA YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Tarsus-Mersin arası Bağlarbaşı bölgesinde özel bir firmaya ait olan narenciye paketleme fabrikasında dün öğle saatlerinde çıkan ve oldukça geniş alanda etkili olan yangın kısmen kontrol altına alındı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin birçok ekiple müdahale ettiği yangın bölgesinde an itibariyle çalışmalar sürüyor.

………..…OOO…………..

TARSUS KAYMAKAMININ

TAYİNİNİN ÇIKMASI ÜZÜNTÜ YARATTI

Tarsus Kaymakamı Kadir  Sertel Otcu’nun tayinin çıkması üzüntü yarattı.

Otcunun y erine Tokat Zile’den Mehmet Ali Akyüz atandı.

………..…OOO…………..

MGC KONGRESİ YAPILDI

TARSUSLULAR DA KATILDI

Kısa adı MGC olan Mersin Gazeteciler Cemiyetinin genel kurulu dün yapıldı.. Saat 10.00’da başlayan kongrede mevcut başkan Kaya Tepe kazandı. Tepe.155, Üçkardeş.58 oy aldı.

Rakip olarak Beycan Üçkardeş yarıştı. Kongrede seçimin sonucunda Tarsuslu üye basın mensupları belirleyici oldu. Yönetime Tarsus’tan  Selahattin  Özbozkurt da girdi.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti seçimi tamam

Kaya Tepe güven tazeledi.

.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti seçimi tamamlandı. Mevcut başkan Kaya Tepe güven tazeledi.

Tepe ‘’Mersin Gazeteciler Cemiyeti olarak 27/01/2024 Cumartesi günü Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştirdik.

Kent gazetecilerinin kurumsallaşmış, mesleki değerleri yüksek, gelenekleri oturmuş, demokratik bir Mersin Gazeteciler Cemiyeti için çıktığımız bu yolda Genel Kurulumuzu tamamlamış olmanın verdiği mutluluğu yaşıyoruz. ‘’ dedi.

Tepe ‘’Genel Kurulumuza katılarak bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize ve üyelerimize teşekkürü borç biliriz.Kaybedeni olmayan bu seçimde kazanan Mersin Gazeteciler Cemiyeti ailesi olmuştur. Bu vesileyle başkanlık için yarışan üyelerimizden Beycan Üçkardeş ve ekibine de genel kurul sürecinin tamamında gösterdikleri olgunluk için ayrıca teşekkür etmek isterim.

Bu seçim Mersin Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin cemiyetlerine daha da kenetlenmesine vesile olmuştur. Önümüzdeki dönem tüm üyelerimizin desteğiyle cemiyetimiz için hep birlikte gayret içinde olacağız.Kent gazetecilerinin en iyi çalışma ve yaşam koşullarına sahip olması için emanet bilinciyle aldığımız görev ve sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğiz.

Bu başarının bir ekip çalışmasıyla elde edildiğini bilerek sürecin başından beri yanımda olan başta tüm yönetim kurulumuza, bu dönemde yeni arkadaşlarımızın katılımını sağlamak amacıyla kendi istekleriyle yönetim kurulundaki görevlerinden feragat eden Şevket Coşkun, Abdi Satıroğlu, Bekir Coşkun ve Ali Kemal Köseoğlu’na, tüm çalışma arkadaşlarıma, Genel kurulumuza katılım sağlayarak Divan heyetini oluşturan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca’ya, Başkan vekili Cafer Esendemir’e, Genel sekreter Bayram Ekici’ye, Divan heyetinde MGC’yi temsilen yer alan Nevzat Gilik’e ve tüm TGF ailesine ayrıca teşekkür etmek isterim.

Kurucularımızın ve önceki dönem başkanlarımızın ortak idealleri doğrultusunda üyelerimizi temsil etme sorumluluğunun farkında olarak yeni dönemin kentimize, kent gazetecilerine ve Mersin Gazeteciler Cemiyetine hayırlar getirmesini temenni ediyor, tüm meslektaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

 

……….…OOO…………..

2 TIR 2 OTO ÇARPIŞTI

Tarsus’ta dün meydana gelen zincirleme kazada 2 TIR ile 2 otomobil karıştı. Kazada otomobillerden birinde yangın çıktı ve yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yaralanan otomobil ve TIR sürücüleri hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı

 

……….…OOO…………..

TARSUSLULAR BUGÜN BAHÇELİ

İÇİN MERSİN’E GİDİYOR

Tarsus’taki MHP’liler, Pazar günü Mersin’e gelecek olan MHP lideri Dr. Devlet Bahçeliyi karşılamaya gidiyor..

Mersin’de Millet Bahçesi yanında açık hava toplantısı yapacak olan Bahçeli yerel seçimlerle ilgili görüşlerini açıklayıp adayları tanıtacak..

Tarsus’tan sabah saat 10 dan itibaren Yenimahalle, Cetvel köprübaşından otobüs kaldırılacak.

……….…OOO…………..

BUGÜN ÇÖLYAK HASTALARI VE AİLELERİNE

YÖNELİK “GLÜTENSİZ PİKNİK’T VAR

Mersin Büyükşehir Belediyemiz tarafından çölyak hastaları ve ailelerine yönelik düzenleyeceğimiz; glütensiz ikramlar, palyaçolar, survivor  parkuru, müzik ve dans ile dopdolu geçecek pikniğimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

 

28 Ocak Pazar günü Saat 12.00-16.00 arası

TARSUS GENÇLİK KAMPI

……….…OOO…………..

TARSUS 2. NERGİS FESTİVALİ

BUGÜN YAPILIYOR

Tarsus’ta Pazar günü Pirömerli köyünde 2. Nergis festivali gerçekleşecek.

Etkinliği Belediye Başkanı Vahap Seçer de katılacak.

……….…OOO…………..

TARSUS İDMAN YURDU BU PAZAR

ORDU 52 TAKIMI İLE OYNUYOR

Tarsus İdman Yurdu, bugün Orduspor 52 takımı ile oynuyor

TFF 3. lig 1. grupta ikinci yarının ikinci hafta maçları  oynanıyor..

TİY 2. hafta maçında sahasında Ordu52 takımını konuk edecek. Bu önemli maç saat 14.00 de Kocamaz stadında oynanacak.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..


 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar