Subscribe Us


29 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU


 

29 OCAK 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUS’TA KÜLTÜR VE SANAT

SOKAĞI TAMAMEN YENİLENDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’nın, kent genelindeki cadde ve bulvarlarda yenileme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Tarsus’ta İsmetpaşa Mahallesi’nde yer alan ve stadyum, spor tesisi, meslek lisesi ile Kültür Park’a ulaşımı da sağlayan Kültür ve Sanat Sokağı, Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamen yenilendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent genelinde cadde ve bulvarlar üzerinde yenileme ve revize çalışmalarını sürdürürken, bir taraftan da sosyal hayatın hızlı aktığı alanlara da yeni görünümler kazandırıyor.

 

Tarsus’ta İsmetpaşa Mahallesi’nde yer alan ve stadyum, spor tesisi, meslek lisesi ile Kültür Park’a ulaşımı da sağlayan Kültür ve Sanat Sokağı, Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Kültür ve Sanat Sokağı Düzenleme ve Yenileme Projesi’ kapsamında tamamen revize edildi.

 

Tek taraflı olarak trafiğe açık olan ve sosyal tesislerin yoğun olduğu bölgede, yayaların sıklıkla kullandığı Kültür ve Sanat Sokağı’nda bozuk zemin ve kaldırımlar tamamen söküldü.

 

Kaldırım yenileme işleminin yanı sıra kilitli parke taş döşeme çalışmalarının da uygulandığı proje kapsamında belli bir bölge, fidan dikimi ile yeşillendirildi.

 

Dilmaç: “Bu sokak daha önce atıl bir vaziyetteydi”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’nda görevli Harita Mühendisi İbrahim Dilmaç, 450 metre uzunluğundaki yol üzerinde çalışmaların tamamlandığını kaydederek, “Kültür Parkımızın yanında yapılan güzel bir sokağımız. 450 metre uzunluğundaki bu sokakta 2 bin 500 metre kare kilit parke, 2 bin 500 metre kare karo ve 250 metre kare engelli karo kullanıldı. Daha önce atıl bir vaziyetteydi. Ayrıca yerleştirilen oturma grupları, çöp kovaları ve dikilen fidanlar ile sokağı güzelleştirdik” diye konuştu.

 

………..…OOO…………..

BAŞKAN SEÇER VE EŞİ MERAL SEÇER,

TARSUSTA ‘GLÜTENSİZ PİKNİK

ETKİNLİĞİ’NE KATILDI 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve eşi Meral Seçer; Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile Mersin Çölyak Glütensiz Beslenme Derneği tarafından Tarsusta ortaklaşa olarak Çölyak hastaları ve ailelerine yönelik düzenlenen ‘Glütensiz Piknik’ etkinliğine katıldı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kendilerinden istenen taleplere kulak vererek hizmetler yaptıklarını belirten Başkan Seçer,  “5 yıldır vatandaşı ve onların dertlerini dinledik, taleplerine kulak astık. Devlet vatandaş için var, belediye bir devlet kurumudur, belediye vatandaşındır. Mersin Büyükşehir Belediyesi de Mersin halkınındır” dedi. 

 

Halktan alınan vergilerle kendilerine aktarılan kaynağı; en iyi şekilde, israf etmeden ve kötü niyetlilerin cebine gitmesine müsaade etmeden, hakça ve adaletli bir şekilde kullandıklarının altını çizen Seçer, “ ‘Bu bana oy verdi, bu vermedi’ ve bölgesel ayrım yapmadan Mersin gibi Türkiye’nin her yerinden farklı etnik yapılardan, farklı inanç gruplarından insanların oluşturduğu bir kentte insanları ayırmadan hizmet etmek için bu görevi yapıyoruz. Sizin verginizle ve sizin emanetinizle yapıyoruz” diye konuştu.  

 

Bütün işlerini özenle yaptıklarından bahseden Seçer, “Hizmetleri samimiyetle ve kalbimizden yapıyoruz. ‘Vatandaşımız her şeyin en iyisine layık’ diyerek yapıyoruz” dedi. Seçer, “Mersin'in havasına, Mersin'in atmosferine sevgi, saygı, kardeşlik vermiş bu Başkan. Bana; ‘5 yılda en büyük proje neydi, neyi gerçekleştirdin?’ diye soruyorlar. Diyorum ki; ‘huzuru, kardeşliği, adaleti getirip, ayrımcılığı ortadan kaldırdık. Bundan büyük proje mi olur?’ diye sordu.

 

Kendisinin aday gösterilmesine Mersin halkının karar verdiğini belirten Seçer, “Partime bu kararı aldırdığınız için sizlere özellikle teşekkür ediyorum. Çalışan kazanıyor, doğru direk yıkılmıyor. Sizlerle beraber bir 5 yıl daha bu memlekete aşkla, sevgiyle, saygıyla hizmet edeceğiz” dedi.  Vatandaşlardan seçimlerde hizmet odaklı oy kullanmalarını isteyen Başkan Seçer, “Ben bu seçimlerde Mersin’de emek, alın teri, hizmet, sevgi ve saygının kazanacağına canı gönülden inanıyorum” diye konuştu.

……….…OOO…………..

TARSUS SİVASLILARIN

PİLAV GÜNÜ

 Tarsus Sivaslılar Derneği tarafından 10 Şubat tarihinde  günü “Pilav Günü” etkinliği düzenlenecek.  Dernek Başkanı Hamza Çınar, yönetim kurulu arkadaşlarıyla birlikte  basını ziyaret etti.

Başkan Hamza Çınar, “Bütün amacımız tüm canlarımızı ve dostlarımızı bir araya getirmektir. Dernek olarak 32 yıldır aynı misyonu ön planda tutarak hareket ettik ve 33. yılımızda da çalışmalarımıza devam ediyoruz. 10 Şubat’ta yapılacak etkinliğimize tüm dostlarımızı bekliyoruz” dedi.

 ……….…OOO…………..

TARSUSLU MOTOR SÜRÜCÜSÜ

HAYATINI KAYBETTİ

Tarsus D 400 karayolu Keloğlu köprüsü

Mevkiinde kaza. 1 ölü..

Ahmet Güleşçi adlı motorsiklet sürücüsü

Kazada hayatını kaybetti.

……….…OOO…………..

TARSUSLULAR BAHÇELİ İÇN

DÜN MERSİN’DEYDİ

Tarsus’taki MHP’liler, Pazar günü Mersin’e gelen MHP lideri Dr. Devlet Bahçeliyi karşıladı.

Mersin’de Millet Bahçesi yanında açık hava toplantısı yapan Bahçeli yerel seçimlerle ilgili görüşlerini açıkladı.

……….…OOO…………..

TARSUS 2. NERGİS FESTİVALİ

GÜZEL GEÇTİ

Dün  Pirömerli köyünde 2. Nergis festivali gerçekleşti. Etkinliğe Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de katıldı.

.

……….…OOO…………..

TARSUS YENİ KAYMAKAMI,DAHA

 ÖNCE MUT’TA GÖREV YAPMIŞ

Tarsus’a Tokat Zile’den atanan Mehmet

Ali Akyüz bölemize yabancı değil. Akyüz

 daka öce Mut kaymakamlığı yapmış.

……….…OOO…………..

TARSUSLU SİYASETÇİNİN ACI GÜNÜ

Taşobası köyü sakinlerinden, Eti Maden İşletmeleri Baş Müfettişi Abdil Mustafa Çömez'in kıymetli annesi Sultan Çömez teyzemiz ebediyete irtihal ett.

Merhume Sultan teyzemize Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

Cenazesi 29 Ocak Pazartesi günü Tarsus Şehir Mezarlığında öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Taşobası Mahalle Mezarlığına defnedildi.

 

……….…OOO…………..

DR. ÖZCAN ÖZALPAT

KADIN DOĞUM HASTANESİNDE

Tarsus Devlet Hastanesi eski başhekimlerinden

Üroloji uzmanı olan

Dr. Özcan Özalpat Tarsus’a döndü.

Özcan Özalpat, Tarsus Kadın Doğum

Hastanesinde göreve başladı.

……….…OOO…………..

TARSUS İDMAN YURDU , DÜN

ORDU 52 TAKIMINI KONUK ETTİ

TFF 3. lig 1. grupta ikinci yarının ikinci

hafta maçları oynandı.

TİY 2. hafta maçında sahasında Ordu52

 takımını konuk eden TİY ilk yarıyı 1-0 yenik

kapadı.

Konuk Ordu 2. Yarıda da bir gol buldu ve 

maçı 2-0 kazandı. TİY yine  yenildi. 6 puanda kaldı.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..

Not.Gündemin  Uzun Hali Doc Dosyasında var. 

 Dileyen Uzun  Okuyabilir. 

 

 

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar