Subscribe Us


BAŞKAN BOZDOĞAN’IN EĞİTİM YATIRIMLARI TARSUS’A DEĞER KATIYOR


TARSUS-HABER- Eğitime büyük önem veren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın öğrenciler için hayata geçirdiği projelerden bir tanesi olan Etüt Merkezleri ve Okuma Salonları, sınavlara hazırlanan ve ders çalışan öğrencilerin uğrak yeri oldu.

 Eğitime büyük önem veren Tarsus Belediyesi’nin, öğrencilerin ders çalışma olanağını genişletmek için hizmete koyduğu etüt merkezleri ve okuma salonları öğrencilerden yoğun ilgi görüyor. 5 Yıl boyunca Tarsus’a yaptığı eğitim yatırımları ile Tarsus’un eğitim hayatına değer katarken Türkiye’ye örnek olacak işlere de imza atıyor. Tarsus Belediye Başkan Dr, Haluk Bozdoğan, kazandırdıkları eğitim yatırımlarıyla eğitimin önemli bir merkezi haline geldiklerimi belirtti. 37 Okuma Salonu ve etüt merkezleri ile Tarsus adeta öğrenci şehri olarak dikkat çekiyor. 

 

ETÜT MERKEZİNDE BRANŞ ÖĞRETMENLERİ BULUNUYOR

Üniversiteye hazırlık sürecinde olan mezun ve lise son sınıf öğrencilerine hizmet veren etüt merkezi, donanımlı eğitim kadrosu ve modern sınıflarıyla dikkat çekiyor. Etüt Merkezi, 8 adet tam donanımlı sınıfı ile öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunmayı hedefliyor. Merkezde yer alan uzman eğitim kadrosu, öğrencilere nitelikli bir eğitim deneyimi yaşatmak için hazır bulunuyor. Etüt Merkezi'ne kayıt yaptırmak isteyenlerin, Eski Maliye Binası 3. Katta bulunan kuruma gelerek bizzat gelerek başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuruların başladığı belirtilirken, kontenjanların sınırlı olduğu vurgulandı.  Öğrenciler etüt merkezinde branş öğretmenlerinin hazır bulunması sebebiyle takıldıkları soru ve konuları anında uzmanına danışabiliyor. 

 

KONUMU VE ŞARTLARI İLE ÖĞRENCİLERİN İLK DURAĞI OLUYOR

Belediye tesisleri kampüsünde bulunan bir diğer etüt merkezi ise öğrencilerin ders çalışmak için ilk durağı oluyor. Bunun yanı sıra etüt merkezinde öğrencilere sıcak su, çay ve çorba ikramı gerçekleştiriliyor. 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar