Subscribe Us


BOZDOĞAN; “TARSUS ATEŞE ATILACAK BİR KENT DEĞİL”


 Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, 2024 yerel seçimleri öncesi önemli bir adım atarak bağımsızlık açıklamasında bulundu ve "Bağımsız Büyük Tarsus Hareketi"ni başlattı. Başkan Bozdoğan, bu önemli kararını katıldığı canlı yayın programında detaylı bir şekilde açıkladı. Başkan Bozdoğan, halkına olan güvenini vurgulayarak, "Benim kıblem halkım, halkımın beni nasıl gördüğünü biliyorum. Biz bu seçimi kazanacağız ve kazandıktan sonra yepyeni bir tarih yazılacak. Tarsus ateşe atılacak bir kent değil. Tarsuslu hemşehrilerime sadece şunu söyleyeceğim: Sakin olun, sabırlı olun, hazır olun." ifadelerini kullandı.

Başkan Bozdoğan, katıldığı bir canlı yayın programında sahadaki başarılarına vurgu yaparak, halkın sorunlarını çözmek için gece gündüz çalıştıklarını ve belediye çalışanlarının hassas bir şekilde görevlerini yerine getirdiğini belirtti. Ayrıca, karakter ve ahlaklarıyla öne çıktıklarını ve hizmetteki başarılarını belgeleyerek anlatacaklarını ifade etti. Siyasetin her yerde olduğunu vurgulayan başkan, doğruyu belgelerle anlatacaklarını ve kentin kaderiyle oynanamayacağını savundu. Başkan Dr. Haluk Bozdoğan, bağımsızlık hareketine destek veren farklı partilerden teklif aldığını ve bu durumun kendisini gururlandırdığını ifade ederek, Tarsus'un önemli bir yere geldiğini ve bu seçimi kazanarak tarih yazacaklarına inandığını vurgulayarak, halkına güvendiğini bir kez daha dile getirdi.

 

“BAŞKAN ADAYI OLARAK ÇOK ÖNDEYDİM”

Adaylık süreciyle ilgili yaşadıklarını anlatarak konuşmalarına başlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Dün akşamdan şu saate kadar 3 binden fazla mesaj, 2 binden fazla telefon geldi. Halkıma teşekkür ediyorum o yazdığı mesajlar çok duyguluydu çokta güzeldi. Dün gece bir telefon açıldı. Adaylık açıklanmış, genel merkezden ilçe belediyelerine adaylık açıklaması haftaya yapılacak diye bildirdiler. Sadece büyükşehir ataması yapılacak.  Bu süreçte 4 tane anket yapmışlardı, bu anketlerde de baya farklı bir şekilde başkan adayı olarak çok öndeydim. Memnuniyet anketi yaptılar o ankette de çok önde çıktık. Genel Başkan Sayın Özgür Özel’i görmeye gittim. “Başkanım yüzde 100 adaysın git işine gücüne bak dedi” Şimdi enteresan olan bizi rahatlatıp performans testlerin çok iyi dedikten sonra adaylık sonucunda çok şaşırdım.” diye ifade etti.

 

“KARAR VERİCİ OLAN BİRİLERİ DEĞİL HALKTIR”

Karar vericinin her daim halk olduğunu vurgulayan Başkan Bozdoğan “Cumhuriyet Halk Partisi kurumsal bir parti, 100 yılı deviren bir parti. Böyle bir oyunun tezgahlanması hiç hoş bir durum değil.  Maalesef süreç buraya kadar geldi. Karar verici olan birileri değil halktır. Bizler göreve geldik, halkımız takdir etti. Biz çalıştık. Ben solcu olduğum için CHP’li oldum ve CHP’yi gerçekten sevdim, çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi. Bu ülkenin kurucusu, kurtarıcısı. Böyle bir partide bunların olacağını hiç düşünmem. Ama birilerine bir şeyler karşılığında bunlar yapılıyorsa yanlıştır.” ifadelerini kullandı.

 

“TARSUS ATEŞE ATILACAK BİR KENT DEĞİL”

Tarsus’u sadece Tarsusluların yönetebileceğini belirten Başkan Bozdoğan “Tarsus ateşe atılacak bir kent değil. Net olarak şunu söyledim. Tarsus’u Ankara yönetemez karar veremez. Tarsus’u Mersin yönetemez, Tarsus’un kararını kentte yaşayan insanlar verir. Bunu özellikle bastıra bastıra anlattım. Demokrasini olmazsa olmazı budur. Ancak demokrasi hadsizliği varsa, partilerin en büyük özelliğidir bunları ayıklar.  O ayıklamada şunu yapar, ayrışmamı arınma mı der. Arınma bir partiyi yüceltir iktidara götürür.” dedi.

 

“BU KENT KİMSENİN DURDURAMAYACAĞI BİR SEVİYEYE GELİYOR”

Konuşmalarına devam eden Başkan Bozdoğan “Sabahleyin beni çok duygulandıran bir karşılama yapıldı. Belediyenin tüm personeli, sağcısı solcusu partili veya olmayan herkes karşıladı. Hiç haberim yoktu ve çok duygulandım. Onlara çok teşekkür ediyorum. Benim nasıl çalıştığıma oradaki bütün arkadaşlar şahit. Onların her zaman samimiyetine güvendim. Benim elime listeler verilmesine rağmen dik durdum ve kimseyi çıkartmadım.  Tam tersi 950 personel aldım.  Bu kent 1 milyon nüfusa ulaşacak. Bu kent kimsenin durduramayacağı bir seviyeye geliyor.” şeklinde konuştu.

 

“31 MART’TA HALK HESABINI SORACAK”

Halkın her zaman yapılanları soracağını kaydeden Başkan Bozdoğan, “Benim amacım yargılamak değil, sadece şunu isterdim. Baştan beri İl’le de Tarsus olayının çok üzerinde durdum. Çünkü biz bu kentte yaşıyoruz. Bu kentte yaşamayan bir milletvekili kaderiyle oynayamaz. Halk elbette ki bir şeylerin yanıtını verir. 31 Mart’ta halk hesabını soracak.” dedi.

 

“BİZİM BAĞIMLI OLDUĞUMUZ DÜRÜSTLÜKTÜR, AHLAKTIR”

“Bizim bağımlı olduğumuz dürüstlüktür, ahlaktır” diyerek konuşmalarına devam eden Başkan Bozdoğan “Çünkü çalışma disiplinimiz, iş ahlakımız halka karşı nasıl yardımcı olduğumuzu gösterirken bunları mecliste anlattım. Mecliste sürekli olarak projelerin önünü kesen ret oyu veren insanı bir aday olarak göstermeleri çok garip. Halbuki parti böyle olaylarda disiplin soruşturması açar. Kentin önünü açacak projeleri getiriyorsunuz, bu projeleri kesen bir meclis üyesi bir bakıyorsunuz karşınıza aday olarak çıkıyor.” diye konuştu.

 

“TARSUS BELEDİYESİ’NDEN HİÇBİR İŞÇİ PERSONEL ÇIKMAYACAK”

Belediyenin çalışmalarını ve belediyeden hiçbir işçinin çıkmayacağını vurgulayan Başkan Bozdoğan “Şundan emin olun Tarsus Belediyesi’nden hiçbir işçi personel çıkmayacak. Bunu şunun için söylüyorum. Seçimi çok rahat kazanacağız çünkü biz halkımıza güveniyoruz.  Benim kıblem halkımdır. Halkın gücünün gerçek güç olduğunu biliyorum. Bugün Türkiye’de bütün belediyeleri düşünün hiçbir belediye atık bedelini almamazlık yapmadı. Bunun bilançosu 350 milyon lira.  Bütün ilçeler alıyor. Bu para halkın cebinde kaldı. 2. Ekmek fabrikamızla günlük 100 bin ekmek üreteceğiz. Köylerimize ulaştıracağız.” dedi.

 

“HALKA DOĞRUYU BELGELERLE ANLATACAĞIZ”

Tarsus’un kaderi ile oynanmaya çalışıldığını anlatan Başkan Bozdoğan, “Sahada bize ne yaşatıldı, Tarsus’un kaderi ile nasıl oynandı anlatacağız, ne istedilerse vermedik anlatacağız. Bizim siyasi ahlakımız farklı kimseyi üzmek istemeyiz, halka doğruyu belgelerle anlatacağız. Evrakı göstermeyince inandırıcı bulmam kendime inanmam belgeyle konuşurum. Nasıl bu kentin önünün kesilmeye çalıştığını anlatacağım. Siz bir kentin kaderi ile oynayamazsınız.  Biz siyaset yapmadık, parti ayrımı gözetmedik. Benim köylerde ne yaptığıma bir bakın, halkın sorunları çözmek için gece gündüz çalıştık.  Bizim asıl sıkıntımız hizmette değil, ortada bir yanlış varsa halkımızla bu yanlışın karşısındayız. İnsanlar siyasetçiyim deyip şovmenlik yapmaya kalktıkları zaman bir kenti kaderi ile oynuyorlar. Ben bu kentin il olması istedim, Tarsus’un milletvekili yok dedim, bu kentte olan, bu kentte yaşayan artı değer katması gereken insanlar var. Milletvekilinin yanına gidiyorum tren için ama bir kez dahi kimse gelmedi.” dedi.

 

“KAŞLA GÖZ ARASINDA, BU KENTE ZARAR VERİLECEK”

Tarsus’un milletvekili olması gerektiğini her fırsatta dile getiren Başkan Bozdoğan, “Tarsus’un değil Mersin’in milletvekili onlar. Tarsus’un sorununu kim çözecek? Beş yüz bin nüfuslu kentte neden milletvekilimiz yok? Madem partilisin üyelerle ön seçim yaparsın, anket çalışması yaparsın. Burada bunlar olmadan şu ankete şu kadar para veriyorum yaptır bana getir diyorlar. Bir kentin kaderi çok önemli yarın bunları yapan insanlar o makama gelince halka hizmet mi edecekler yoksa seçim döneminde kaybettikleri paralarını kat kat kazanmaya mı kalkacaklar? Asıl sorulması gereken soru bu. Ben ahlak konusunda halkın duyarlı olduğunu biliyorum, birilerine kızıyorsun ama yanlış varsa halk olarak tepkini koyman lazım. Bunlar olmazsa kaşla göz arasında bu kente zarar verilecek. Halkıma tek tek anlatacağım her yerde anlatacağım. Siyaset parti binasında yapılmaz siyaset her yerdedir, halk siyasetidir.” dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar