Subscribe Us


HAVALİMANI İŞÇİLERİNDEN YEMEKHANE EYLEMİ!


 TARSUS-HABER- Açılışı yıllardır farklı tarihlere ertelenerek yılan hikayesine dönen Mersin’in Tarsus İlçesi’nde yapımı süren Çukurova Uluslararası Havalimanı’nda çalışan işçiler, yemekhanenin yeri değişmesi ve fiziki şartların yetersiz kalması nedeniyle duruma tepki göstererek, protesto eylemi gerçekleştirdi.

Mersin’de yapımına 13 yıl önce başlanan Uluslararası Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın açılışı her gün yeni bir tarih açıklanarak ertelenirken, işçi eylemleri de aralıksız sürüyor. Sık sık maaşlarını alamadıkları için eylem yapan işçiler son olarak yemekhanenin yerinin değiştirilmesi ve yeterli fiziki şartlara sahip olmaması nedeniyle protesto eylemi gerçekleşirdi. Çok sayıda işçinin de eylemde işçiler taleplerine kulak verilmesi için ilgililere ve yetkililere seslerini duyurmaya çalıştı.

Geçtiğimiz günlerde yerli ve milli projeler ile ulaşım hatlarına yönelik çalışmalara ilişkin bilgi veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Çukurova Havalimanında inşaatların devam ettiğini belirterek, "Çukurova Bölgesel Havalimanı bitmek üzere, bu ay içinde açmak için 7/24 çalışıyoruz” diyerek, havalimanının Ocak 2024’de hizmet vermesinin planlandığını belirtmişti.

Ancak sık sık gerçekleşen gelen eylemler nedeniyle projenin ocak ayına yetişip yetişmeyeceği merak konusu oldu.

Kaynak.Hediye Eroğlu

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar