Subscribe Us


SEÇER’E ‘YILIN SOSYAL BELEDİYECİLİK ÖDÜLÜ’


 

“5 YILDA MEVCUT İMKANLARI EN İYİ ŞEKİLDE KULLANDIK”

“SİVİL TOPLUM DEMOKRATİK TOPLUMUN TEMEL UNSURLARINDANDIR”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MESİAD tarafından düzenlenen ‘13. Yılın İş İnsanları Ödül Töreni’ne katıldı. Törende Seçer’e ‘Yılın Sosyal Belediyecilik Ödülü’ takdim edildi.

Törende konuşan Seçer, Mersin’in Türkiye’nin bir özeti olduğunu belirterek, “Muazzam bir enerjisi var, sürekli gelişiyor, üretiyor, zengin bir kent” dedi.

Kamu yönetiminin; kaliteli insan kaynağı ve güçlü bir finansal yapı üzerinden şekillendiğini söyleyen Seçer, “Bu ikisini bulduğunuz zaman vizyon da ortaya koyabiliyorsanız, üreten bir aklınız varsa o kent sizden çok şeyler kazanır. Biz bu anlayışla 5 yılımızı tamamladık” diye konuştu.  

Sivil toplumun demokratik toplumun temel unsurlarından biri olduğunun altını çizen Seçer, “Her konunun o bölgedeki hangi yasal mevzuatlarla çözüleceğini en iyi bilen sivil toplumdur. Herkesle istişare ettik, fikirlerini aldık. İstişare ettiğimiz her konuda eğer kararımızda ortaklaşıyorsak bu işte başarılı olduk. Bugüne kadar olduğu gibi de bundan sonra da böyle devam edeceğiz” dedi.

Mersin’de her insana ekmek sağlamak için risk alıp, yatırım yapan iş insanlarına saygı duyduğunu ifade eden Seçer, “Bir yerel yönetici olarak her zaman için onların önünün açılması için bugüne kadar katkı sunmaya çalıştım. Bundan sonra da sunmaya devam edeceğim” diyerek, ödüle layık gören herkese teşekkür etti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) tarafından düzenlenen ‘13. Yılın İş İnsanları Ödül Töreni’ne katıldı. Törende Seçer’e ‘Yılın Sosyal Belediyecilik Ödülü’ takdim edildi.

 

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene, Başkan Seçer’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış, Talat Dinçer ve Hasan Ufuk Çakır, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hakan Sefa Çakır, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, MESİAD Başkanı Hasan Engin, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, milletvekilleri, siyasi partilerin temsilcileri, iş insanları ve kent protokolü katıldı.

 

Törende ilk olarak MESİAD tanıtım filmi ve sponsor firmalara dair video gösterimleri gerçekleştirildi ve ardından konuşmalara geçildi.

 

Seçer: “Mersin Türkiye’nin bir özeti”

Törende konuşan Başkan Vahap Seçer, MESİAD’ın yaptığı değerlendirmeler sonucu kendisini ödüle layık görmesini mutlulukla karşıladığını söyledi. 2024 seçimlerinde yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu hatırlatan Seçer, “Mersin Türkiye’nin bir özeti. Uzun yıllardır yeni bir istikbal arayışıyla bölgeye doğudan, batıdan, kuzeyden, Orta Anadolu’dan gelen insanlarımızın oluşturduğu enerji yüklü, daima fırsatlar sunan, imkânlarını, bereketli topraklarını, güzel iklimini, güzel lokasyonunu; aslında dönüştürülebilecek ne imkanı varsa burada kentte yaşayanların emrine amade eden bir kentte yaşıyoruz” dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar