Subscribe Us


Tarsus Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü ekipleri Denetimde


 

Tarsus Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde halk sağlığını tehdit eden ürünlere geçit vermemek adına gıda denetimlerini titizlikle gerçekleştiriyor. Yapılan son denetimde, menşei belirlenemeyen 150 kilogramlık peynir ele geçirildi.

Tarsus Belediyesi gıda denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekiplerince yapılan ilk denetimler kapsamında, ele geçirilen peynirler için basit usul yöntemi olarak sıcak su testine tabi tutuldu. Testte, peynirler kısa bir süre içerisinde çözülerek ürünün kalitesizliği ortaya çıktı. Ürünler, belediyenin laboratuvarında gerekli incelemeler gerçekleştirildikten sonra imha edilecek.

“SOKAKTA SATILAN

ÜRÜNLERİ ALMAYIN”

Tarsus Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı ve Zabıta İşleri Müdürü Serdal  Demirel “sokakta satılan ürünleri almayın” dedi.

Demirel konuyla ilgili, “ Vatandaşlarımızdan menşei belli olmayan, etiketi belli olmayan sokakta satılan ürünleri almalarını istemiyoruz. Çünkü hepsi sahte. Biz buradayız. Numune getirsinler biz gerekli olan yardımları yaparız.” dedi.

 

“PEYNİR ADINA BİR ŞEY KALMIYOR HEPSİ NİŞASTAYA DÖNÜŞÜYOR”

Ürünlere sıcak su testi gerçekleştiren Demirel “Daha önce sahte peynirleri yaptığımız denetimlerde ele geçiriyorduk. Artık herkes metot değiştiriyor, kendini geliştiriyor. Tabi ki bizde geliştiriyoruz. Bu tür yakalanan sahte peynirler otlu peynir, tulum peynir ve bidon peynir haline döndü. Şimdi bununla ilgili basit bir test yapacağız. Çok az ılık bir suya kestiğimiz peyniri koyuyoruz. Çok az beklediğimizde peynir adına bir şey kalmıyor hepsi nişastaya dönüşüyor.” ifadelerini kullandı.

Ekipler gıda üretimi ve satışına yönelik saha denetimlerini sürdürerek, vatandaşların sağlıklı ve güvenilir gıdalara erişimini sağlamak adına çalışmalarını devam ettirecek.

Yorum Gönder

0 Yorumlar