Subscribe Us


Tepe 10 Ocak’ın tarihsel süreci hakkında bilgiler verdi


 Etkinlikte konuşan Rüstem Kaya Tepe 10 Ocak’ın tarihsel süreci hakkında bilgiler verdi. Gazeteciler tarihin her döneminde en zor şartlarda görevini yaptığına dikkat çeken Başkan Kaya Tepe, “Teknolojik gelişmelerin, ekonomik gelişmelerin bize fayda sağlayacağını düşünürken, ne yazık ki öyle olmadı. Özellikle teknolojinin gelişmesi, dijital medyaya geçiş, eski geleneksel medyayı çok zor durumda bıraktı. Bütün medya çalışanları gazeteciler şu an zor durumdalar. Gazetelere verilen ilanların sayıları azaldı. Çok büyük bir baskı maliyetleriyle karşı karşıyalar. Demokrasinin güçlü olmasını istiyorsanız, medyanızı güçlü tutmanız lazım. Gazeteciler, sesini duyurmak isteyen vatandaş adına bir şekilde bunu siyasi otoriteye ulaştırmaya çalışır" dedi.

“DAYANIŞMA VE BİRLİKTE HAREKET ETMEK ÇOK ÖNEMLİ”
10 Ocak tarihini, birlik beraberlik ve dayanışma günü olarak niteleyen Başkan Tepe, şunları söyledi:
"Profesyonel gazetecilerin bu işi yaparken gazetecilik etik değerlerine bağlı olduğunu, ona göre gazetecilik yaptığını unutmamak gerekir. Tabi bütün gruplarda örgütlü olmak, birlik olmak çok önemli ve emeğin en yüce değer olduğunu, dayanışmanın, birlikte hareket etmenin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Basın ahlak ilkelerine bağlı, tarafsız, toplum yararını her şeyin üstünde tutan ve özel hayata saygılı bir anlayışla çalışmalarını sürdüren bütün basın mensuplarının gününü kutluyorum. Gazetecilik uğruna hayatlarını kaybeden her bir meslektaşımıza, her bir vatan evladına Allah’tan rahmet diliyorum. Bu zor şartlar altında ilkeli ve doğru anlayışıyla toplumun gözü, kulağı olmaya devam eden gazetecilerin birlik ve beraberlik simgesi olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun."
“10 OCAK BALOSU YAPILDI”
Mersin gazeteciler Cemiyeti, 10 ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında 10 Ocak balosu düzenledi. Baloya Mersin basın mensuplarının yanı sıra kent protokolü ve stk temsilcileri katıldı.
Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rüstem Kaya Tepe balonun açılış konuşmasını yaptı.
Baloda MGC ye hizmet eden, Mersin kent ve kültür yaşamına değer katan, bu konuda kitap ve belgeseller yapan cemiyet üyeleri Nermin Ergenekon, Mirza Turgut, İbrahim Yalçıner, Fatih Alkar, Ali Adalıoğlu ve Hamit İzol’a onur plaketleri verildi
10 ocak çalışan gazeteciler günü balosunun gerçekleştirilmesine katkı veren Mersin Uluslararası Liman İşletmesi Genel Müdürü Ajay Kumar Singh’e de teşekkür plaketi verildi.
10 ocak çalışan gazeteciler günü balosu pasta kesimi ve eğlence ile devam etti.
Yorum Gönder

0 Yorumlar