Subscribe Us


1 -2 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU


 

1 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

BUGÜN TARSUS’TA ANGARA GAZİNOSU

ADLI TİYATRO OYUNU SAHNELENİYOR

Tarsus’ta Angara gazinosu adlı tiyatro oyunu bugün sahneye konuluyor.

Karpuz tiyatro ekibinin hazırladığı ve Tarsus Belediyesinin organize ettiği oyun ücretsiz olanak izlenebilecek. Oyun Tarsus Amerikan Koleji tiyatro salonunda sahneye konulacak. Müzikli güldürüyü izlemek için  0535 545 3600 nolu telefondan rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

……….…OOO…………..

TADEKA’DA “ORHAN KEMAL

BİGOYRAFİSİNDEN KESİTLER”

KONULU SÖYLEŞİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesindeki Tarsus’a Değer Katanlar Kurulu (TADEKA) hizmet binasında söyleşiler devam ediyor.

 

Edebiyat Öğretmeni Murat Baycanlar’ın konuşmacı olarak katıldığı “Doğumunun 110. yılında Orhan Kemal Biyografisinden Kesitler” konulu söyleşi TADEKA binasında gerçekleştirildi.

 

Slayt eşliğinde sunumunu gerçekleştiren Murat Baycanlar, Türk edebiyatına unutulmaz eserler kazandıran Orhan Kemal’in eserleri, Nazım Hikmet’le cezaevinde birlikte kaldıkları yıllarla ilgili detayları ve futbolculuk yönünü anlattı.

 

Murat Baycanlar, Orhan Kemal’in yaşamında maruz kaldığı sıkıntıları ve özellikle işçi sınıfı ile fabrika yaşamlarını nasıl romanlarına aktardığını ile ilgili görüşlerini aktardı

……….…OOO…………..

VATAN PARTİSİ, MURAT ÜNSAL’I

ADAY GÖSTERDİ

Vatan Partisi Tarsus Belediye Başkanlığı için  Murat Ünsal’ı aday gösterdi. Ünsal ve parti yönetimi bir araya gelerek  partililere adaylık konusunda açıklamalarda bulundular.

……….…OOO…………..

HİKMET ARIK ZAFER PARTİSİ

BAŞKAN ADAYI OLDU

Tarsus Belediye Başkanlığı için   Zafer Partisi de adayını açıkladı. Küçük Minare Camisi karşısında bulunan parti ilçe merkezinde yapılan toplantıda mevcut ilçe başkanı Hikmet Arık, Tarsus Belediye Başkanlığı için   aday gösterildi.

 ……….…OOO…………..

 TARSUS MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ

MERSİN’DEKİ  TOPLANTIYA KATILDI

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı" Mersin’de gerçekleştirildi.Tarsus ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin’de toplantıya katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un başkanlığında, Suphi Öner Öğretmenevi Anamur salonunda "2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İlçe Millî Eğitim Müdürleri Toplantısı" gerçekleştirildi.

     Düzenlenen toplantıda, gündem maddeleri doğrultusunda İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları ve İl Millî Eğitim Şube Müdürleri alanlarıyla ilgili bilgi vererek yapılan iş ve işlemler hakkında paylaşım yaptılar. Eğitim öğretim hizmetleri konusunda yaşanabilecek aksaklıklar, alınabilecek tedbirler ve çözüm önerileriyle ilgili fikir alışverişinde bulundular.

……….…OOO…………..

TÜED, DEVA PARTİLİLERİ AĞIRLADI

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) dün Deva Partisi Tarsus ilçe yönetimini ağırladı.

Belediye başkan  adayı  Ramazan Yıldırım ve ilçe yönetimi  TÜED başkanı Arif Kılınç ve yönetimi ile görüşüp yerel seçimlerde destek istedi.

……….…OOO…………..

21 ŞUBAT’TA İÇME SUYU İÇİN KLOR

ALIMI İHALESİ VAR

Tarsus’taki Berdan içme suyu arıtma tesisi için klor alımı yapılacak. İhale 21Şubatta.

Berdanda kullanılmak üzere 180 bin kilogram Mayi klor alamı için ihale açıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi su ve Kanalizasyon işletmesi (MESKİ) idaresi tarafından açılan ihale 21 Şubat 2024 tarihinde saat 10.30 da Mersin Çankaya mahallesindeki MESKİ genel müdürlük binasında yapılacak.

İhaleyi alan firma ile sözleşmenin imzalanmasını müteakip 270 gün içinde idarenin isteği doğrultusunda  partiler halinde  Berdan içme suyu arıtma tesislerinde kuruma ait 900 kg.lık tüplerin dolumu yapılarak iş teslimi yapılacaktır.

Bilgi için Tel.0324.3370841

 

……….…OOO…………..

BASKETBOL KADINLARDA  DERBİYİ

TARSUS EKİBİ KAZANDI

Türkiye Kadınlar basketbol liginde  Mersin Derbisini Tarsus ekibi kazandı.

Tarsus İlkem Yapı Kadın basketbol takımı, Mersin  Çukurova Basketbol Kulübünü (ÇBK’yı) 87-76 yenmeyi başardı.

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi 22.Hafta Maç Sonucu | İlkem Yapı Tarsus Belediyespor ÇBK Mersin 87-76.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..

 

 

 

2 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUS ŞEHİR TİYATROSU ÇOCUK

OYUNUYLA ANTALYA VE UŞAK

FESTİVALLERİNDE FIRTINA ESTİRDİ

Tarsus Şehir Tiyatrosu, çok sevilen ‘’Neden’’ adlı çocuk oyunu ile ara tatilin coşkusunu iki büyük festivalde unutulmaz anlarla taçlandırdı. 1. Uluslararası Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sömestr Festivali ve Uşak Belediyesi Bilim Sanat Çocuk Şenliği'ne katılan tiyatro ekibi sahnelediği çocuk oyunu ile çocuklar ve ailelerinden büyük ilgi gördü.

Tarsus Şehir Tiyatrosu çok sevilen çocuk oyunu olan, Derya Güneri, Hacer Öner, Ozan Karabulut, Özmen Güvençli ve Yahya Okat’ın oynadığı  “Neden” oyunu ile sömestr tatili dolayısıyla iki festivale katıldı. 1.Uluslararası Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sömestr Festivali ve Uşak Belediyesi Bilim Sanat Çocuk Şenliği ‘ne katılan Tarsus Şehir Tiyatrosu çocuklar ve aileleri tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Antalya'daki festivalde sahne alan Tarsus Şehir Tiyatrosu, salonu tıklım tıklım doldurarak çocukları doyasıya güldürdü. Renkli kostümleri ve eğlenceli karakterleriyle çocukların ilgisini çeken tiyatro, izleyicilere unutulmaz bir deneyim yaşattı. Aynı coşku Uşak'ta da devam etti. Tarsus ekibi, Uşak Belediyesi Bilim Sanat Çocuk Şenliği'nde seyircilerden ayakta alkış alarak başarılarını taçlandırdı. Kahkahalarla oyunu izleyen çocuklar oyun karakter figürlerinin yer aldığı boyama kitabı ile boyama etkinliği de gerçekleştirdi.

 

“ARA TATİLİMDE BURADA OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

 

1.Uluslararası Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sömestr Festivali’nde oyunu izleyen 6 yaşındaki Seda Nida Akkuyu, ‘’Ben çok eğlendim, palyaçolar vardı kıyafetleri çok renkli ve güzeldi. Ara tatilimde burada olduğum için çok mutluyum. Tarsus’tan buraya bizim için geldiğiniz için teşekkürler.‘’ dedi.

 

“EVDE OLSAM BİLGİSAYAR OYUNU OYNAYACAKTIM”

 

Uşak Belediyesi Bilim Sanat Çocuk Şenliği’nde oyunu çok beğendiğini belirten 7 yaşındaki Ahmet Alaz, ‘’En çok Patara karakterini sevdim. Ben gülerek izledim. Evde olsam bilgisayar oyunu oynayacaktım burada tiyatro izlemeye getirdi beni annem. Çok sevinçliyim çünkü oldukça eğlendim. Tarsus Şehir Tiyatrosuna teşekkür ederim. ‘’ dedi.

 

“OYUNUMUZU İZLEMEYE GELEN TÜM VELİLERİMİZ VE ÇOCUKLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

 

Genel Sanat Yönetmeni Murat Çapar seyircilerin yoğun ilgisine teşekkür ederek, “Antalya ve Uşak olmak üzere iki farklı çocuk festivalinde neden oyunumuz ile sahne aldık. Tarsus Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’ın selamlarını getirdik. Oyunumuzu izlemeye gelen tüm velilerimiz ve çocuklarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

………..…OOO…………..

BAŞKANA SAAT HEDİYESİ

Tarsus Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’A güzel bir hediye verdi. Elektrik Teknisyenleri Odası Başkanı Mahsun Karataş ile bir araya gelen Bozdoğan “Kendisine nazik ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

………..…OOO…………..

İYİ PARTİNİN BUGÜNKÜ

GEZİ PROĞRAMI BELLİ OLDU

İYİ Partide  Mersin Milletvekili  Burhanettin KOCAMAZ bugün Tarsus’a gelerek belediyelik seçimleri için esnaf turuna çıkacak.

ilçe başkanı  Burak Özdil “Sayın Kocamaz, Tarsus Belediye Başkan Adayımız Sn. Mehmet Yunus SEVEN ve İl Başkanımız Sn. Suat ŞAHİN'in katılımlarıyla 02.02.2024 Cuma  günü programımızda esnaf gezimiz var. Saat 10.00 da partide buluşup gezilere başlanacak. Ayrıca saat 18.00 de Mithatpaşada seçim ofisimizin açılışı yapılacaktır” dedi.

………..…OOO…………..

TARSUS’TA ANGARA GAZİNOSU

ADLI TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ

Tarsus’ta Angara gazinosu adlı tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.

Karpuz tiyatro ekibinin hazırladığı ve Tarsus Belediyesinin organize ettiği oyun ücretsiz olarak sunuldu. Oyun Tarsus Amerikan Koleji tiyatro salonunda sahneye konuldu.

……….…OOO…………..

İÇME SUYU İÇİN KLOR İHALESİ

Tarsus’taki Berdan içme suyu arıtma tesisi için klor alımı yapılacak. İhale 21Şubatta.

Berdan’da kullanılmak üzere 180 bin kilogram Mayi klor alamı için ihale açıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi su ve Kanalizasyon işletmesi (MESKİ) idaresi tarafından açılan ihale 21 Şubat 2024 tarihinde saat 10.30 da Mersin Çankaya mahallesindeki MESKİ genel müdürlük binasında yapılacak.

İhaleyi alan firma ile sözleşmenin imzalanmasını müteakip 270 gün içinde idarenin isteği doğrultusunda  partiler halinde  Berdan içme suyu arıtma tesislerinde kuruma ait 900 kg.lık tüplerin dolumu yapılarak iş teslimi yapılacaktır.

Bilgi için Tel.0324.3370841

……….…OOO…………..

Tarsus Ticaret Borsası Meclisi, 2024 yılın ilk Meclis Toplantısı’nı, Meclis Başkanı Murat Kaya başkanlığında gerçekleştirdi.

 

Toplantı sırasında Ticaret Borsası Yönetim Kurulu’nun, Ocak geri kalan Ocak ayı içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalar Meclis üyeleri ile paylaşılırken, sektörel konular gündeme geldi.

 

Meclis Başkanı Kaya, yeni umutlarla girilen 2024 yılının sağlık, huzur ve bereket dolu bir yıl olması temennisinde bulundu ve Borsa Meclis üyelerine yeni dönem çalışmalarında başarılar dileklerinde bulundu.

 

Tarsus Ticaret Borsası olarak 2023 yılında Tarsus ve bölgemiz ekonomisinin kalkınması ve projelerin hayata geçmesi adına özverili bir yıl geçirdiklerinin altını çizen Kaya, 2024 yılında da önerileri ve talepleri her ortamda sözlü ve yazılı olarak ifade etmeye devam edeceklerini dile getirdi.

 

Yeni yılın ekonomi ve ticaret açısından zorlu bir yıl olacağının altını çizen Meclis Başkanı Kaya “Bildiğiniz gibi, 2023 yılı ülkemiz ve dünya ekonomisi açısından çok zorlu bir yıldı. Tarım sektörümüzün 2021 yılından bu yana sürekli olarak küçülme ya da düşük büyüme sarmalına girdiğini söyleyebiliriz. Kentimiz tarım performansı ise ülke ortalamasının bir miktar üzerinde seyretti. Bizler bundan sonraki süreçte genel ekonomideki sorunlarımızın giderilmesine yönelik çözüm önerilerimizi ve taleplerimizi 2024 yılında da her ortamda sözlü ve yazılı olarak ifade etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Şimdiye kadar 42 ili kapsayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu hibelerinin 2024 yılından itibaren 81 il kapsamına yayılacağını belirten Murat Kaya, Tarsus’un da bu hibe programlarından en asgari derece de faydalanabilmesinin önemine vurgu yaptı.

 

2023 yılı içerisinde tarımsal üretimin planlanması ve sözleşmeli üretim sistemiyle ilgili mevzuat düzenlemelerinin hayata geçirildiğini, düzenlemenin tarıma ve üreticilere fayda getirmesini dileğinde bulunan Başkan Murat Kaya “Bizler uygulamaların etki analizlerinin mutlaka sağlıklı biçimde yapılarak sektörümüzle paylaşılmasını bekliyoruz. Diğer taraftan temel tarımsal politikaların sürdürülebilir nitelikte oluşturulması için şart gördüğümüz genel tarım sayımının gerçekçi ve kapsayıcı olarak uygulamaya konmasını beklemekteyiz” şeklinde konuştu.

 

“İhracatta üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmalıyız” diyen Meclis Başkanı Kaya, 2023 yılı dış ticaret rakamlarının, Türkiye ihracat hedeflerine ulaşmada kilit rol oynadığı hatırlatarak

 

“2023 yılında dünya ekonomisinde talebin zayıfladığını, üretimin durgun bir seyir izlediğini, küresel ithalat ve ihracat rakamlarının gerilediğini maalesef görmekteyiz. Genel ekonomik görünüm olarak; Ticaret Bakanlığı aralık ayı geçici istatistiklerine göre, dış ticaret açığı aylık 6,1 milyar $ seviyesinde gerçekleşti. Böylelikle, 2023 yılında dış açık 106 milyar $ ile geçen senenin 3,5 milyar $, OVP tahmininin ise 6 milyar $ altında kaldı. Ülkemiz açısından, dış ticaretimizde 2023 yılının zorlu ekonomik şartlarına rağmen büyük bir başarı var ama Türkiye'nin potansiyeli çok daha yüksek. Bu nedenle ülkemiz daha fazlasını hak ediyor. Bizler ihracatçılar olarak ülkemize hak ettiğinin en iyisini vermeyi kendimize borç biliyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke ise, son yıllarda ülkemiz ve bölgede yaşanan kuraklık tehlikesinin de düşündürücü olduğunu, gıda enflasyonunda dünya 4.lüğünün Türkiye’ye yakışmadığını söyledi.

 

Türkiye ve dünyada iklim değişikliğine bağlı olarak meteorolojik bir kuraklık yaşandığına dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, yağışların istenilen düzeyde gerçekleşmemesi halinde bu durumun tarımsal kuraklığa dönüşme ihtimalinin bulunduğunu dile getirdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke; “Sorunlar belli, çözüm önerileri ortada ama sıkıntı teoriyi pratiğe geçirmekte. İklim değişikliğinin hızına yetişemiyoruz. 2030’da nüfusumuz yüzde 10 artacak. Ortalama su kaynaklarımız yüzde 20 azalacak ve tarım alanlarının yüzde 78’i su yetersizliği riskiyle karşı karşıya olacak. Nüfusun yüzde 49’u suya erişim riskiyle karşılaşacak. Hissedilebilir bir şekilde son yıllarda hasat zamanları değişiyor, bölgemizde görmediğimiz zararlılarla karşılaşmaya başlıyoruz. Kimi yerde yağmur çok şiddetli ve uzun sürüyor. Kimi yerde hava çok sıcak ve ürünlerin raf ömrü kısalıyor. Bir tarım planlamasından bahsediyoruz ancak, teknoloji olmadan planlama olmaz. Sadece üretimi planlamak da yetmiyor. Yetişen ürünü nasıl pazarlayacağımız da planlanmalı ve ayrıca planlama yapılırken küresel iklim değişikliğinin de mutlaka göz önünde bulundurulması gerekiyor. Asıl üzüldüğümüz gelinen noktada Türkiye OECD ülkeleri içinde gıda enflasyonu en yüksek ülke. G-20 ülkeleri arasında ikinci, dünyada 4. Sırada olması.Tarım ülkesi dediğimiz bir yerde gıda enflasyonunda dünya 4.’lüğü Türkiye’ye yakışmıyor.

 

Meclis açılış konuşmalarının ardından Hesapları İnceleme Komisyon Başkanı Nail Uçak tarafından, Hesapları İnceleme Komisyonu’nun raporu, Yönetim Kurulu Üyesi Yücel Gürbüz tarafından konsolide durumu ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Teke tarafından ise 2024 yılı kalite hedefleri ve faaliyetleri Borsa Meclis üyelerine aktarıldı.

 

Yoğun gündem maddelerinİn görüşüldüğü Borsa Meclisi'nde, 2024 yılının hayırlara vesile olması temenni edildi.

 

……….…OOO…………..

TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU OCAK

AYI OLAĞAN TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.

Borsa Meclis Toplantısı öncesi, Yönetim Kurulunun bir aylık çalışmasıyla ilgili konuların görüşüldüğü toplantıda Borsanın tarımsal üretime ve ticaretine olan katkısıda istişare edildi.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Mersin’in sahip olduğu 3 milyon dekar tarım arazisinin 1 milyon dekarına sahip Tarsus’un, sahip olduğu tarımsal gücü ile lokomotif bir kent konumunda olduğunu söyledi.

 

Mustafa Teke yaptığı açıklamada, Tarsus’un tarımsal potansiyeli hakkında bilgiler verdi.

 

Tarsus’un, tarla bitkileri üretiminde Mersin İl’inin yüzde 75’ini karşıladığını belirten Başkan Teke, “Mersin İl’inin toplam sebze üretiminin yüzde 38’ini de Tarsus karşılıyor. Bunun yanı sıra Mersin’in örtü altı sebze ve meyve üretiminin yüzde 25’i karşılayan Tarsus, nar dahil Mersin’in narenciye üretiminin yüzde 43’ünde söz sahibi konumundadır. Mersin’in meyve üretiminin yüzde 34’ünü karşılayan Tarsus, diğer bir ifadeyle Mersin’in tarımsal üretiminin yüzde 37’sini tek başına üreterek sağladığı üretim değeri ise 35 milyar TL civarındadır” dedi.

 

Mersin ve Adana arasında sıkışıp kalan Tarsus’un, tarımda yaklaşık 35 milyar TL’lık gayri safi üretim değeri ile bu 2 İl’in yüzde 40’lık tarımsal üretim payına sahip olduğunun altını çizen Borsa Başkanı Mustafa Teke “Bu büyüklükte ekonomik envantere sahip başka bir ilçe de yoktur. Tarsus Ticaret Borsamızın kıymetli üyelerinin tarımda yarattığı istihdam 40-50 binleri geçmektedir. Tarsus Ticaret Borsası, Tarsus ilçesinin toplam tahakkuk eden tarımsal verginin yüzde 43’ünü devlete vergi olarak kazandırmıştır” ifadesini kullandı.

 

“İhracatta son 5 yılda Tarsus Ticaret Borsası’nın yürüttüğü URGE Projesi ile Tarsus’a etkisi 17 milyon TL’den 180 milyon TL’ye çıkmıştır” diyen Başkan Teke “Tarsus Ticaret Borsası, bölgesindeki ilk 40 bin tonluk Lisanslı Deposu ile Türkiye’deki 187 Lisanslı Depo arasında 2 yılda 40. sıraya yükselmiştir. Şunun altını çizerek belirtmek isterim ki, Borsamız 2 GES tesisi ile yılda  500 bin kwh elektrik üretiyor. TOBB akreditasyon sistemi kapsamında 365 Oda ve Borsa içinde Tarsus Ticaret Borsası, Borsalar içinde akreditasyon birincisi olmuştur” şeklinde sözlerini tamamladı..

 

 

……….…OOO…………..

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN

İŞÇİLERİN MAAŞINA YÜZDE 75 ZAM 

Tarsus Belediyesi’nde toplu iş sözleşme süreci tamamlandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile Tarsus Belediyesi’nde 696 KHK kapsamında ve İMAR Limited Şirketi’nde çalışan personellerin maaşlarında yüzde 75 oranında zam yapıldı. Bu kapsamda emekçi dostu belediyede en düşük işçi maaşı “26 bin 300 TL” oldu.

Tarsus Belediyesi’nde çalışan personelleri ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ile Sendika yetkilileri arasında anlaşma sağlandı. Tarsus Belediyesi’nde DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile imzalanan toplu iş sözleşmesi ile Tarsus Belediyesi ve İMAR Limited Şirketi bünyesinde çalışan personellerin maaşlarında yüzde 75 oranında zam yapıldı.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan emekçilere % 75’lik zam müjdesini verdi. Türkiye’de asgari ücretin 17 bin 2 lira olarak belirlenmesi üzerine personellerin maaşlarına zam yapmak üzere harekete geçen Başkan Bozdoğan, DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası ile imzalanan toplu sözleşme ile Tarsus Belediyesi’nde çalışan personellerin en düşük maaşının 26 bin 300 TL olduğunu belirtti.  Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan tarafından imzalanan sözleşmeye göre, 696 Sayılı KHK kapsamında çalışan belediye çalışanlarının; yıl içerisinde verilen eş yardımı, çocuk yardımı,  sorumluluk ve pozisyon farkı hariç alacakları en düşük maaşı 26 bin 300 TL oldu.

“EMEKÇİLERİMİZİN HER DAİM YANINDAYIZ”

Müjdeyi sosyal medya hesaplarından açıklayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Tarsus Belediyesi olarak, DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile imzaladığımız toplu iş sözleşmesi ile çalışanlarımızın haklarını daha da güçlendirdik.  696 sayılı KHK kapsamında çalışan ve İMAR Limited Şirketi’nde çalışan mesai arkadaşlarımızın maaşlarında %75 oranında zam yaparak emekçilerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha gösterdik.  Tüm çalışanlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi

……….…OOO…………..

AVUKAT ALİ ÇALIŞKAN TOPRAĞA VERİLDİ

Tarsuslu tanınmış avukatlardan Ali Çalışkan vefat etti. Merhum milletvekili Av. Ramazan Çalışkan’ın oğlu olan Ali Çalışkan yakalandığı amansız hastalıktan vefat etti. Dün Tarsus Şehir mezarlığında toprağa verildi.

……….…OOO…………..

KÖR SALİH TEKE

IRMAĞA DÜŞEREK ÖLDÜ

Tarsus’ta gözlerinden rahatsız olan ve Kör Salih diye bilinen Salih Teke adlı şahıs  Kültür Merkezi önünden geçen ve içinde su bulunmayan küçük ırmağa düşerek komaya girdi. Kaldırıldığı hastanede hayata gözlerini yumdu.

……….…OOO…………..

 

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi


 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar