Subscribe Us


18 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU


 

18 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUS MÜFTÜLÜĞÜNDEN YARIŞMA

Tarsus Müftülüğü Ortaokul Öğrencileri Arası Ödüllü İstiklal Şairi Akif Şiir Okuma Yarışması  açtı.

 ‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Anma Günü’ etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan Ortaokul Öğrencileri arası şiir okuma Yarışması başvurusu için İl ve İlçe Müftülüklerine başvurabilirsiniz.

………..…OOO…………..

TARSUSLULARA  B A Ş S A Ğ L I Ğ I

Tarsus’un bağrından yetişmiş değerli hemşehrimiz ve Adana Emniyet

Teşkilatında çok sevilen saygıdeğer meslekdaşım Adana Emniyet Müdür Yrd.

Hakan AKSOY’un geçirdiği kalp krizi sonucu Hakk’In rahmetine kavuştuğunu

üzülerek öğrenmiş bulunuyorum.

Hakan AKSOY Müdürümüze Cenab-ı Allah’dan rahmet, aile bireylerine ve

Emniyet Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum!..

ALİ PAMUKSÜZER

AKKOZA Gazetesi

………..…OOO…………..

TEVFİK URBAY’I ANDIK

Tarsus’lu gazetecilerden merhum Tevfik Urbay’ı ölümünün 5. yılında rahmetle anıyoruz. 17 Şubat 2019 tarihinde tedavi gördüğü Devlet Hastanesinde vefat eden Tevfik Urbay, yıllar önce Zafer gazetesini çıkararak gazeteciliğe devam ederken daha sonra Yeni Doğuş, Ayna, Servet, Çamlıyayla, Huzurkent gibi gazeteleri  de yayın hayatına kazandırmıştı. Şu anda bu gazetelerden sadece Yeni Doğuş yayınına devam ediyor.

………..…OOO…………..

TARSUS MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ

KONGRESİ PAZAR GÜNÜ YAPILIYOR

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tarsus Şubesinin genel kurul toplantısı Pazar günü yapılıyor. Derneğin eski Cumhuriyet alanında Ak Parti binası yanındaki lokalinde yapılacak kongre Pazar günü yapılacak.. Tek liste ile gidilmesi beklenen seçimde Mevcut başkan Rasim Yuvarlakoğlu’nun yeniden başkan seçilmesi bekleniyor.

………….OOO……………

TARSUS’TA VATAN PARTİSİNİN

 ADAYI MURAT ÜNSAL OLDU

Doğu Perinçek’in lideri olduğu Vatan Partisi  Tarsus’ta yerel seçimlere aday çıkardı.

Vatan Partililer Pazar günü Tarsus’ta aday tanıtımı yapacak.

Belediye başkan adaylarının tanıtımını yapacaklarını belirten ilçe başkanı Suat Işık “Tarsus Belediye başkan adayımız  Murat Ünsal olmuştur. Saat 13.00 de aday tanıtımı partimizin Baltalı işhanındaki binasında yapılacaktır” dedi.

……….…OOO…………..

TARSUS’TA ERKEK BERBERLERİN

YÜZDE 50 ZAMMI ÇOK BULUNDU

Tarsus’ta erkek berber ve kuaför hizmetleri zamlanması ve yüzde 50 zam yapılması çok bulundu.

Tarsus’ta daha önce saç sakal traşı 190 TL iken zamla bu rakam 300 TL oldu. Tek saç kesimi 200, sakal kesimi 100 olmak üzere toplamda 300 TL ücret ödenecek.

Çocuk traşıda 150 TL ye yükseldi.

Dışarı traşa gitme ücreti 300 TL den 400TL ye çıktı.

Damat traşı  bin TL olarak güncellendi.

……….…OOO…………..

-TARSUS BELEDİYESİ, TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK SAĞLIK YERLEŞKESİ PROJESİNİ TAMAMLIYOR!

-BAŞKAN BOZDOĞAN’IN DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN SAĞLIK YERLEŞKESİ PROJESİ TAMAMLANIYOR!

 

Tarsus Belediyesi, sağlık alanında çığır açacak bir proje olan "Sağlık Yerleşkesi"ni tamamlama aşamasına geldi. Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan öncülüğünde hayata geçirilen benzersiz sağlık merkezi;  iş sağlığı ve güvenliği, meslek hastalıkları, çevre sağlığı, ana-çocuk sağlığı ve spor sağlığı gibi birçok alanda faaliyet gösterecek. Yerleşke, Türkiye'de ve dünyada eşi benzeri bulunmayan nitelikleriyle dikkat çekerken çok yakında Tarsusluların hizmetine sunulacak.

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın büyük çabaları ile yürütülen "Sağlık Yerleşkesi" projesi, D400 karayolu üzerinde son aşamaya geldi. Depreme dayanıklı yapılar arasında yer alacak olan bu sağlık merkezi, Tarsusluların sağlık düzeyini yükseltmeyi ve toplum sağlığına katkı sağlamayı amaçlıyor. Merkezde çeşitli sağlık hizmetleri sunulacak; gezici sağlık hizmetleri, temel laboratuvar hizmetleri, sağlık taramaları ve eğitim gibi faaliyetler, halkın sağlık bilincini artırmaya yönelik olarak düzenlenecek. Proje, özellikle öncelikli hedef gruplara odaklanarak sağlık bilgi ve becerilerini artırmayı, toplumda olumlu davranış değişiklikleri meydana getirmeyi hedefliyor.

 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÖN PLANDA

Proje, iş sağlığı ve güvenliği konusunda da önemli bir role sahip olacak. Kamuya ve özel sektöre ait tüm iş yerlerine yönelik sağlık güvenlik birimiyle hizmet sunacak olan "Sağlık Yerleşkesi," işverenlerden çalışanlara kadar geniş bir kullanıcı kitlesine destek sağlayacak.

 

SPOR ALANIYLA SAĞLIKLI YAŞAM TEŞVİK EDİLECEK

Sağlık Yerleşkesi'nde bulunacak sporcu sağlığı merkezi, amatör ve profesyonel spor kulüpleri ile bireysel sporculara sağlık koruma ve performans geliştirme hizmetleri sunacak. Bu da bölgede sağlıklı yaşamın teşvik edilmesine katkı sağlayacak.

 

PROJE TAMAMLANIYOR

"Sağlık Yerleşkesi" projesi, Tarsus’un sağlık seviyesini yükseltmek ve toplum sağlığına katkı sağlamak amacıyla tamamlanma aşamasına geldi. Yerleşke çok yakında Tarsusluların hizmetine sunulacak.

 

TARSUS SAĞLIK ALANINDA BÜYÜK İLERLEME KAYDETTİ

Başkan Bozdoğan’ın "Sağlık Yerleşkesi," projesi halkın sağlık düzeyini yükseltmeye, iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalık oluşturmaya ve toplum sağlığına büyük katkılar sağlamaya hazırlanıyor. Benzersiz sağlık merkezi, Tarsus'a kazandırılarak bölgenin sağlık alanında örnek olacak bir merkezi haline gelecek. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ‘Tarsus’ta ve bu hastanenin ne Türkiye’de ne dünyada eşi benzeri yok. İş sağlığı iş güvenliği ve sporcu sağlığı yerleşkesi Tarsus için çok önemli.  Vatandaşlarımızın refahını ve yaşam kalitesini arttıracak olan projelerimiz bir bir hayata geçiyor. Tarsus’umuza hayırlı, uğurlu olsun..”dedi.

 

……….…OOO…………..

TİY, BUGÜN DEPLASMANDA

 MALATYA ARGUVAN İLE OYNUYOR

Tarsus İdmanyurdu bu haftaki Arguvan maçına hazır.

TFF 3. ligde yer alan  Tarsus İdmanyurdu bu haftaki Arguvan maçından puan almayaçalışacak.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..


 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar