Subscribe Us


19 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU


 

19 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

SOYDAN: “MERSİN’DE VE TARSUSTA  SU

FİYATLARINI İNDİRECEĞİZ”

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, “Vatandaşlardan gelen şikayetleri dinledikçe üzülüyorum. Göreve gelir gelmez meclis gündemine getireceğimiz ilk konu içme suyu fiyatları olacaktır. Mersin’de su fiyatlarını indireceğiz” dedi.

 

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, seçim çalışmaları kapsamında Tarsus’a çıkarma yaptı. Tarsus Ülkü Ocakları yönetimi ve üyelerini ziyaret eden Soydan, Makam Meydanı’nda esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldikten sonra Çiçekli ve Alifakı’da köy toplantısı düzenledi; sorun talep ve önerileri dinledi. Soydan’ın Tarsus ziyaretlerine MHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Mahmut Tat, MHP İl Başkan Yardımcısı Nihat Kürklü, MHP Tarsus İlçe Başkanı Fatih Yıldırım, Ülkü Ocakları Tarsus İlçe Başkanı Muhittin Can Külahlı, geçmiş dönem MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

 

“HİÇBİR ŞEY ENERJİMİZİ DÜŞÜRMÜYOR”

 

Tarsus’ta büyük ilgi ile karşılanan Soydan, “Böyle bir atmosferi görünce sizlerle bir kez daha gurur duyduğumu söylemek isterim. Bizler Cumhur İttifakı olarak bir an önce Mersin için çalışmak, üretmek istiyoruz. Kim kiminle ittifak peşinde, kim kiminle yol yürüyor bizim gündemimizde değil. Biz yılmadan yorulmadan inandığımız ilkeler ışığında ilerliyoruz. Hatta bu şehrin iyi yönetilmemesi bizim daha hızlı olmamız gerektiğini hatırlatıyor. Dönüp diğer büyükşehirlere bir bakın. O illere gidince imreniyoruz. Yollarına, bulvarlarına uçak iner. Bir de bize reva görülenlere bakın” diye konuştu.

 

“MERSİN ADINA ÜZÜLÜYORUM”

 

Esnaf ve vatandaşların genç başkan taleplerini her fırsatta dile getirdiklerini söyleyen Soydan, “Sokaktaki teveccüh beni çok mutlu ediyor. Özellikle gençler hem kafa olarak hem de yaş olarak kendilerine yakın hissettikleri birini başkan olarak görmek arzusundalar. Öte yandan kente dair vatandaşlarımızdan gelen talep, öneri ve şikayetleri de dinledikçe inanın Mersin adına üzülüyorum. Bu şehre yatırım lazım. Mersin’e artık ittifakımızın gücü lazım. Kentimizin en uç noktasında yer alan mahallelerimizde, köylerimizde yetişen çocuklarımızın kreşlerine, okullarına huzurla gitmeleri için ulaşım sonunun bir an önce çözüme kavuşması gerekmektedir. Gençlerin kendilerini keşfetmeleri adına yaratıcı çalışmalar yapması lazım. Dirençli bir kenti hep birlikte inşa etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

“SU ZAMMININ İZAHI OLAMAZ”

 

İzmir’den sonra en pahalı içme suyunu kullanan kentin Mersin olduğunu dile getiren Soydan, “İnsan odaklı yatırım noktasında ihmal ediliyoruz. Yetmediği gibi bir de en temel ihtiyacımız olan suyu en çok para ödeyen kent olarak birinciliği zorluyoruz. Mersin’in birinci olmak için yarıştığı konu su zammı mı olmalıdır? Yazıktır; günahtır. Bunun izahı olamaz. Mersin’e bunu reva görenleri vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Göreve gelir gelmez meclis gündemine getireceğimiz ilk konu içme suyu fiyatları olacaktır. Mersin’de su fiyatlarını indireceğiz” dedi.

 

“HAYALLERİMİZ HEDEFLERİMİZ İDEALLERİMİZ VAR”

 

Mersin iyi yönetilmediğine kanaat getiren herkesin sandıkta gereken cevabı vereceğini ifade eden Serdar Soydan, “Mersin’de belediyeciliği işin ehline yani Cumhur İttifakına teslim etmek gerekiyor. Daha fazla direnmenin anlamı yok. Vaat edilenleri bırakın yapmayı vaatlerin bir adım ötesine dahi gidemeyen kentim için çok üzülüyorum. Bizim hayallerimiz, hedeflerimiz, ideallerimiz var. 31 Mart tarihi bunun için tam zamanı. Bunu hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

………..…OOO…………..

TARSUS MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ

KONGRESİ YAPILDI

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Tarsus Şubesinin genel kurul toplantısı Pazar günü yapıldı. Başkan değişmedi.

Derneğin eski Cumhuriyet alanında Ak Parti binası yanındaki lokalinde yapılan kongre Pazar günü tek liste ile gidildi.

Mevcut başkan Rasim Yuvarlakoğlu yeniden başkan seçildi.

………….OOO……………

TARSUS’TA VATAN PARTİSİNİN

 ADAYI MURAT ÜNSAL  TANITILDI

Doğu Perinçek’in lideri olduğu Vatan Partisi  Tarsus’ta  adaylarını tanıttı.

Vatan Partililer Pazar günü Tarsus’ta aday tanıtımı yaptı. Belediye başkan adaylarının tanıtımını yaptıklarını belirten ilçe başkanı Suat Işık “Tarsus Belediye başkan adayımız  Murat Ünsal olmuştur’’ dedi.

……….…OOO…………..

SAĞLIK YERLEŞKESİ PROJESİ

YAKINDA AÇILIYOR

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın büyük çabaları ile yürütülen "Sağlık Yerleşkesi" projesi, D400 karayolu üzerinde son aşamaya geldi. Depreme dayanıklı yapılar arasında yer alacak olan bu sağlık merkezi, Tarsusluların sağlık düzeyini yükseltmeyi ve toplum sağlığına katkı sağlamayı amaçlıyor. Merkezde çeşitli sağlık hizmetleri sunulacak; gezici sağlık hizmetleri, temel laboratuvar hizmetleri, sağlık taramaları ve eğitim gibi faaliyetler, halkın sağlık bilincini artırmaya yönelik olarak düzenlenecek. Proje, özellikle öncelikli hedef gruplara odaklanarak sağlık bilgi ve becerilerini artırmayı, toplumda olumlu davranış değişiklikleri meydana getirmeyi hedefliyor.

 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ÖN PLANDA

Proje, iş sağlığı ve güvenliği konusunda da önemli bir role sahip olacak. Kamuya ve özel sektöre ait tüm iş yerlerine yönelik sağlık güvenlik birimiyle hizmet sunacak olan "Sağlık Yerleşkesi," işverenlerden çalışanlara kadar geniş bir kullanıcı kitlesine destek sağlayacak.

………….OOO……………

SPOR ALANIYLA SAĞLIKLI YAŞAM TEŞVİK EDİLECEK

Sağlık Yerleşkesi'nde bulunacak sporcu sağlığı merkezi, amatör ve profesyonel spor kulüpleri ile bireysel sporculara sağlık koruma ve performans geliştirme hizmetleri sunacak. Bu da bölgede sağlıklı yaşamın teşvik edilmesine katkı sağlayacak.

 

PROJE TAMAMLANIYOR

"Sağlık Yerleşkesi" projesi, Tarsus’un sağlık seviyesini yükseltmek ve toplum sağlığına katkı sağlamak amacıyla tamamlanma aşamasına geldi. Yerleşke çok yakında Tarsusluların hizmetine sunulacak.

 

TARSUS SAĞLIK ALANINDA BÜYÜK İLERLEME KAYDETTİ

Başkan Bozdoğan’ın "Sağlık Yerleşkesi," projesi halkın sağlık düzeyini yükseltmeye, iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalık oluşturmaya ve toplum sağlığına büyük katkılar sağlamaya hazırlanıyor. Benzersiz sağlık merkezi, Tarsus'a kazandırılarak bölgenin sağlık alanında örnek olacak bir merkezi haline gelecek. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ‘Tarsus’ta ve bu hastanenin ne Türkiye’de ne dünyada eşi benzeri yok. İş sağlığı iş güvenliği ve sporcu sağlığı yerleşkesi Tarsus için çok önemli. Vatandaşlarımızın refahını ve yaşam kalitesini arttıracak olan projelerimiz bir bir hayata geçiyor. Tarsus’umuza hayırlı, uğurlu olsun..”dedi.

………….OOO……………

TARSUS MÜFTÜLÜĞÜ

SABAH NAMAZI BULUŞMASI

Tarsus Müftülüğü sabah namazı buluşmalarına devam ediyor. Dün Ulu cami, Cetvel Dörtlemez  ve Ayyıldız camilerinde sabah namazı buluşması gerçekleştirildi.

 

………….OOO……………

OSMAN GÖÇEN AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda ülkemizi erkekler serbest stil 86 kiloda temsil eden milli güreşçimiz Tarsuslu  Osman Göçen  madalya aldı. Göçen,  Ukraynalı rakibi Vasyl Mykhailov'u 8-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu

 

……….…OOO…………..

TİY,  MALATYA ARGUVAN’I

 DEPLASMANDA 2-0 YENDİ

Tarsus İdmanyurdu bu haftaki Arguvan maçını 2 farkla kazandı.

TFF 3. ligde yer alan  Tarsus İdmanyurdu bu haftaki Arguvan maçının ilk yarısını 1-0 önde kapattı. Durumu 2. Yarıda 2-0 yapan TİY 3 puan aldı.

Bu sonuçla Tarsus İdmanyurdu puanını 9’a çıkardı.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..

Not.Gündemin  Uzun Hali Doc Dosyasında var. 

 Dileyen Uzun  Okuyabilir. 

 

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar