Subscribe Us


21 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU


 

21 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUS’TA AK PARTİDE SÜRPRİZ İSTİFA

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İlker Uyar dün görevinden istifa etti.

Önceki gün rahatsızlanan Uyar, dün ise başkanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu. Uyar’ın Belediye Meclis üyeliği  listesi konusunda il başkanı ile ters düştüğü için istifa ettiği belirtiliyor.

………..…OOO………….. 

TARSUS’TA EKMEK 9 TL OLDU

Mersin’de geçen hafta ekmek fiyatlarının zamlanmasının ardından Tarsus’ta da ekmek zamlandı.

Buna göre daha önce 7.5 TL olan somun ekmek yeni zamla 230 gramdan  ve 9 TL den satılmaya başlanacak.

Diğer rakamlar şöyle:

230  gr. pide ekmek 9 TL.

60 gram rool ekmek 3 TL

 80 gram açık ekmek 6.5 TL,

200 gram lavaş ekmek 10. TL.

Fırıncılar Odası başkanı Suat Yaşar,yeni zamlı tarifeden satışlara bugün başlanacağını söyledi.

………..…OOO………….. 

TARSUSLU GAZETECİ ANILDI

Geçen hafta Almanya’nın Langen kentinde vefat eden gazeteci Mehmet Canbolat, dün akşam Tarsus’ta anıldı.

Belediye Nikah salonunda düzenlenen anma proğramında dostları ve sevenleri Canbolat’ı dualarla andı.

………..…OOO………….. 

TARSUSLULARI ÜZEN ÖLÜM OLAYI

Geçtiğimiz gün  aramızdan ayrılan Kıymetli büyüğümüz, gazeteci şair, yazar Toplum TV sahibi Mehmet Canbolat'ı  Tarsus’a Katkı Verenler grubu rahmetle andı.

Fatma Öztutan “Mehmet Canbolat abimiz, , hayat dolu kişiliği, yardımseverliği ve sevgisiyle hepimizin kalbinde özel bir yer edindi. Onunla geçirdiğimiz güzel anıları birlikte paylaşmak ve onun anısını yaşatmak için bugün saat 18.00 da gerçekleştireceğimiz cenaze anma törenine katılmanızı içtenlikle rica ediyoruz.

Mehmet  Canbolat  abimiz sadece bir arkadaş değil, aynı zamanda bir dost, bir yol gösterici ve bir ilham kaynağıydı. Onunla olan deneyimlerimiz bize sevginin, dostluğun ve dayanışmanın ne kadar değerli olduğunu öğretti. Bu anma törenine bıraktığı derin etkiyi hatırlayacak, birlikte güzel anılarımızı paylaşacak ve onun ruhunu huzur içinde uğurlayacağız.

Sizleri aramızda görmek bizi derin bir mutlulukla dolduracaktır. Lütfen bu özel günümüzde bizimle birlikte olun ve Mehmet Canbolat abimizin hatırasını yaşatmamıza yardımcı olun.

ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANI CENNET OLSUN İNŞALLAH. Tüm sevenlerinin başı sağolsun.  Saygıyla..”

………..…OOO………….. 

MALATYALILARDAN HIZIR LOKMASI

Tarsus’taki Malatyayılar Derneği 25 Şubat Pazar günü Hızır lokması ikram edecek. Aşiyan 1 düğün salonunda yapılacak etkinlik saat

13.00 de başlayacak.Başkan Metin Beylik herkesi Hızır lokması etkinliğine davet etti.

………..…OOO…………..

TARSUS’LU KÜÇÜKAPTAN

DSP DEN BAŞKAN ADAYI

Tarsus’lu siyasetçilerden Emrah  Küçükkaptan DSP’den  Mersin Büyükşehir belediye başkan adayı oldu. Böylece Tarsus’tan Büyükşehirde yarışacak Tarsuslu aday sayısı ikiye çıkmış oldu.

………..…OOO…………..

TARSUS’TA ÇİFTÇİYE DESTEK

İÇİN DAĞITIM YAPILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin *‘Destek Büyükşehir’den Üretim Çiftçiden’ sloganıyla yapacağı ‘Tarımsal Destek Töreni’ dün Tarsus’ta yapıldı..

Belediye  Başkanı Vahap Seçer’in katılımıyla dün  Tarsus Cumhuriyet alanında dağıtım  gerçekleştirildi.

………..…OOO…………..

BORSA HEYETİ YENİ KAYMAKAMI ZİYARET ETTİ

Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya ve Meclis Başkan Yardımcısı Murat Çamaşırcı Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz'e ziyarette bulundu.

 

Borsa Meclis Başkanı Murat Kaya ve Meclis Başkan Yardımcısı Murat Çamaşırcı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Kaymakam Mehmet Ali Akyüz,  Tarsus gibi ayrıcalıklı bir kentin, sorunlarını çözme adına hep birlikte yapılacak ne varsa yapılmasının amaç edinilmesinin gereğine değinerek, göreve başladığı günden bu yana ilçenin belli başlı sorunlarıyla ilgili bilgiler topladığını kaydetti.

Meclis Başkanı Murat Kaya, Borsa'nın faaliyetleri ve çalışmaları hakkında genel bilgileri Kaymakam Mehmet Ali Akyüz'e aktararak, genel anlamda Tarsus'un ekonomisi, tarımı, tarımdaki payı, sosyo-kültürel durumu konularında bilgileri paylaştı.

Meclis Başkanı Murat Kaya , "Borsa olarak işbirliği içinde olduğumuz kurum ve kuruluşlarla birçok çalışmaya imza attık. Tarsus için çalışmaya devam edeceğiz. Tarsus'un yarınının bugününden daha iyi olması için çalışıyoruz. Bir kez daha Tarsus'a hoş geldiniz diyor, yeni görevinizde başarılar diliyorum" dedi.

 

Karşılıklı sohbet ortamında geçen ziyarette ağırlıklı olarak, şehrin ekonomik, nüfus yapısı ve genel durumu hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.

 

………..…OOO…………..

TARSUS MÜZESİNDE KONSER

Tarsus’ta Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tarafından dün bir konser verildi. Tarsus Müzesinde gerçekleşen ve halkımızın ücretsiz izlediği aşk şarkıları konserini yeni kaymakam Mhmet Ali Akyüz de  Müze müdürü Doğukan Alper ile birlikte izledi. Konser sonrası kaymakam Akyüz, sanatçılara çiçek vererek teşekkür etti.

 

……….…OOO…………..

TİY, BU HAFTA BAY

Tarsus İdmanyurdu bu hafta maç yapmayacak ve bay geçecek.

TFF 3. ligde yer alan  Tarsus İdmanyurdu geçen haftaki Arguvan maçından 2-0 galip gelerek üç puan çıkarmıştı.

 Bu hafta fikstür gereği bay geçecek.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..


 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar