Subscribe Us


7-8 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU


 

7 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

MUHARREM İNCE BUGÜN

TARSUS’A GELDİ

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce bugün Tarsus’a geldi. İnce ,Tarsus belediyesinin davetlisi olarak 2. ekmek fabrikasının açılına katılacak. Tören saat 14.30 da Kemalpaşa mahallesinde yapılacak.

……….…OOO…………..

TARSUS’TA HALK EKMEK

FABRİKASI AÇILIYOR

 Tarsus Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışının en önemli yatırımlarından olan yeni “Halk Ekmek Fabrikası”nı, 7 Şubat Çarşamba günü saat 14.30’te düzenlenecek açılış töreniyle Tarsusluların hizmetine sunacak.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Kemalpaşa Sanayi Sitesi içinde açılacak olan Fabrikaya tüm Tarsusluları davet etti.

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın sosyal hizmet projelerinden biri olarak faaliyetlerine başlayan Halk Ekmek, gerek mevcut tesis kapasitesinin artan ihtiyaca cevap verememesi gerekse halkın yoğun ilgisi nedeniyle başlatılan çalışma kapsamında yeni bir tesise kavuşuyor. Kemalpaşa Sanayi Sitesi içerisinde bulunan yeni Tarsus Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, 7 Şubat Çarşamba günü saat 14.30’da düzenlenecek resmi törenle Tarsusluların hizmetine sunulacak.

Tarsusluların uygun fiyatlı ve sağlıklı ekmek ihtiyacını karşılamaya devam edecek tesis, el değmeden üretilen ekmeklerin yanı sıra ürün kapasite ve çeşitliliğini de arttıracak. Halk Ekmek, yeni fabrika ile aylık yaklaşık 2 milyon ekmek kapasitesine sahip olacak.

 

“FABRİKA AÇILIŞIMIZA TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR”

Yaşanan ekonomik kriz ve hayat pahalılığı nedeniyle Halk Ekmek’in çok önemli bir noktada olduğunu belirten Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “En önemli sosyal hizmet projelerimizden biri olarak başlattığımız Halk Ekmek Fabrikası ile Tarsuslulara sağlıklı ve uygun fiyatlı ürünleri ulaştırmaya devam edeceğiz. Açılışımıza tüm halkımız davetlidir. Tarsus’umuza şimdiden hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Bozdoğan, halkın güveni ile büyüyen Halk Ekmek’in 7 Şubat Çarşamba günü saat 14.30’da, Kemalpaşa Sanayi Sitesi içerisindeki yeni fabrikasının açılışına tüm Tarsusluları davet etti.

………..…OOO…………..

TARSUS’TA DEPREMDE VEFAT

EDENLER İÇİN KURAN OKUTULDU

Mersin Büyükşehir belediyesi Tarsus’ta Şehir mezarlığı önünde geçen yıl 11 ilde  depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Kur’an-ı kerim okuttu.

………..…OOO…………..

TARSUS ULU CAMİDE SABAH

NAMAZINDA DEPREMZEDELERE DUA EDİLDİ

6 Şubat 2023 gecesi 04.17'de yüreğimizi derinden sarsan depremlerde yitirdiğimiz yurttaşlarımız  için dün sabah Ulu Camide sabah namazında  Kuran tilaveti yapıldı.

 

………..…OOO…………..

TARSUS CHP’DE  DEPREMZEDELER

İÇİN SAAT 04.17 DE ANMA YAPILDI

CHP Tarsus İlçe Başkanlığı  depremzedeleri andık. İlçe başkanı Selahattin Şahin “5 Şubat'ı 6 Şubat'a bağlayan  saat 04.17'de depremlerde yitirdiğimiz yurttaşlarımızı andık” dedi.

………..…OOO…………..

TARSUS BELEDİYE MECLİSİ

DÜN TOPLANDI

Tarsus Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı 2. Birleşimin 1. Oturumu dün yapıldı.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıya başkan Haluk Bozdoğan başkanlık etti.

Belediye Müdürlüklerinden gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanması,Komisyondan gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanması ele alındı.Dilek ve önerilerde başkan ve meclis üyeleri konuştu.

……….…OOO…………..

ARATOS DERGİSİNDEN BUGÜN

İÇEL TV’DE PROĞRAM

“Kent Tarihi Araştırmaları ve 4.Şinasi Develi Mersin Kent Ödülü”

İçel Sanat Kulübü Kurucu Başkanı, Yazar, Yüksek İç Mimar Semihi VURAL

Aratos Dergisi Yayın Yönetmeni Uğur PİŞMANLIK’la bugün saat 16.00 da İçel TV de konuşacak.

……….…OOO…………..

KADIN BASKETTE TARSUS, GALATASARAYA YENİLDİ

İlkemspor Tarsus Kadın basketbol takımı Kadılarlignidedün Galatasaraya 90-87 yenildi. İstanbulda oynanan maçta Galatasaray ilk yarıyı 8 farkla önde kapattı. Son çeyrekte nefes kesen mücadele yaşandı. Ancak GS ekibi son anda anttığı üçlük ile maçı 90-87 kazandı.

……….…OOO…………..

MİLLETVEKİLİ ALİ KIRATLI AK PARTİ’DE

Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Kırtalı,  Tarsus’a geldi. Kırtalı Partisinin Tarsus ilçe teşkilatını ziyaret ederek  partililerle buluştu. İlçe başkanı İlker Uyar ve yöneticiler, milletvekilini karşılayarak bir toplantı gerçekleştirdi. Mersin’deki  parti teşkilatlarını ve partilileri ziyaret eden milletvekili Kıratlı Tarsus’ta gördüğü ilgiden memnun kaldı.

……….…OOO…………..

CHP ADAYI BOLTAÇ

“TİY YENİDEN AYAĞA KALDIRILACAK”

TFF 3. lig 1. grupta yeralan Tarsus  idman Yurdu  için ne düşünüyorsunuz? diye soran taraftara şu cevabı verdi:

“TiY yeniden ayağa kaldırılacak ve bir Altınordu örneğindeki gibi altyapıya önem vereceğiz” dedi.

……….…OOO…………..

IRMAKTA KAYBOLAN YABANCI

UYRUKLU ÇOCUĞUN CESEDİ BULUNDU

Tarsus’ta  dengesini kaybederek suya düşen yabancı uyruklu çocuğun cansız bedenine ulaşıldı.

5 Şubat 2024 Pazartesi günü saat 16.00 sıralarında, 82 Evler Mahallesi Berdan Irmağı kenarında bisikleti ile seyir halinde olan 12 yaşındaki yabancı uyruklu çocuk, dengesini kaybederek ırmağa düştü. Suda kaybolan çocuk için olay yerine çağrılan AFAD ve Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince arama çalışması başlatıldı. Yaklaşık 20 saat süren aramalar sonunda çocuğun cesedine ulaşıldı.

Ekiplerin sudan çıkarttığı cenaze, olay yerindeki incelemenin ardından otopsi için Tarsus Devlet Hastanesi morguna götürüldü

 

 

……….…OOO…………..

SOKAK HAYVANLARI

REHABİLİTE EDİLECEK..

CHP Tarsus belediye başkan adayı Ali Boltaç “Bir yasa var. TBMM nin çıkardığı yasaya göre küpesiz hayvanlar sokaktan alınıp kısırlaştırılacak, rehabilite edilip tekrar sokağa verilecek. Bunun için hayvan barınaklarınında sayısını artıracağız”

 

……….…OOO…………..

TİY , BU HAFTA ARTVİN

HOPA HAZIRLIINA BAŞLADI

TFF 3. lig 1. grupta yeralan Tarsus  idman Yurdu, bu hafta sonu kentimizde Artvin Hopasporu konuk edecek.Hazırlıklara başlandı.

Maç saat 14.00’de başlayacak.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..


 

 

 

8 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

BÜLENT ECEVİT’İN ANISINA YAPILAN

BÜSTÜN AÇILIŞII GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Tarsus’un nabzını tutarak gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ile birlikte Türk siyasi tarihinin Karaoğlan’ı olarak anılan 16. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Bülent Ecevit’in anısına yapılan büstün açılışını gerçekleştirdi. Başkan Bozdoğan, "Bizim iki gücümüz var: Hak ve Halk" diyerek Ecevit’in mirasını vurguladı ve Türk milletinin barış timsali olmasını sağlayan Ecevit’in önemine dikkat çekti. Tarsus’a bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek üzere gelen, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin katılımlarıyla Türk siyasi tarihine fikirleriyle, azmi ve mücadelesiyle iz bırakan 16. Türkiye Cumhuriyet Başbakanı Bülent Ecevit’in anısına Kuvayi Milliye Parkı’nda yapılan heykelin açılışı yapıldı. Bülent Ecevit’i anarak konuşmalarına başlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Bugün, Türk siyasi tarihine fikirleriyle, azmi ve mücadelesiyle, kalemiyle, onurlu bir iz bırakmış Mustafa Bülent Ecevit’in güzel ve saygın anısını yaşatmak için burada bulunuyoruz. Cumhuriyet’imizin temel ilkelerini, değerlerini ve Cumhuriyet savunucularının anılarını yaşatmak, vatandaşlık görevimiz olduğu gibi; gelecek nesillere karşı da büyük bir sorumluluğumuzu içerir.” diye ifade etti.

“BİZİM İKİ GÜCÜMÜZ VAR: HAK VE HALK” Her zaman hak ve halk yolunda ilerlediğini belirten Başkan Bozdoğan “Kıbrıs’ta yalnız Türkler’e değil, Rumlar’a da barış getireceğiz diyecek kadar barış aşığı, bir elinden düşürmediği kılıçtan keskin kalemi ve kitabı, diğer elinden bir an olsun bırakmadığı güverciniyle Türk milletinin tüm dünyada barış timsali olmasını sağlaması, bugün insanlık onurumuzla daha güçlü övünmemizi sağlıyor. “Bizim iki gücümüz var: Hak ve Halk’’ söylemi, siyasi yaşamım boyunca yol haritam, pusulam ve şiarım olmaya yetmiştir.” ifadelerini kullandı.

 “VATAN SEVDALISININ İZİNİ SÜRMEYE DEVAM EDECEĞİM” Sözlerine devam eden Başkan Bozdoğan “Dün olduğu gibi bugün de, bugün olduğu gibi yarınlarda da büyük devlet adamı merhum Bülent Ecevit’i saygı ve rahmetle anacak, ilke ve dürüstlüğünden şaşmayacak, onun gibi bir vatan sevdalısının izini sürmeye devam edeceğime, bir kez daha huzurlarınızda söz veriyorum.” şeklinde ifade etti. “50 SENE ÖNCE BUGÜNDEN DAHA DEMOKRATTI” Bülent Ecevit’in sözleriyle açılış konuşmalarını gerçekleştiren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce “Türkiye'nin geldiği noktaya bakın 50 sene önce bugünden daha demokrattı, daha özgürdü. Daha moderndi daha çağdaştı. Madem bugün 13 yaşında elini tutamadığım ve günlerce ağladığım rahmetli Bülent Ecevit'in büstünü aşacağız. Onun o güzel sözleriyle konuyu kapatmak istiyorum. Milliyetçi değilsiniz diye suçlamışlardı onu. O da çok güzel bir cevap vermişti. Demişti ki, biz milliyetçiliği dağlara değil, Ege’nin karanlık sularına, Afyon’un haşhaş tarlalarına, Kıbrıs’ın Beşparmak Dağlarına yazdık demişti. Onun için değişen ama başkalaşmayan Önderimiz Genel Başkanımız Rahmetli Bülent Ecevit'i saygıyla, minnetle, hürmetle anıyorum, ruhu şad olsun, katıldığınız için de hepinize çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu

 

……….…OOO…………..

. “RAMAZAN’DA 1 LİRADAN EKMEK ULAŞTIRACAĞIZ”

Tarsus halkının yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde, aylık 2 milyon ekmek üretimi yapacak ve Ramazan Ayı’nda halka ekmeğin 1 liradan satışa sunulacağı fabrika büyük bir heyecanla karşılandı. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın en önemli sosyal belediyecilik proje örneklerinden biri olan halk ekmek, Tarsusluların yoğun ilgisiyle halka sunulmaya devam ediyor. Artan Tarsus nüfusu ve yükselen ekmek fiyatları için harekete geçen Başkan Bozdoğan halka destek olmak amacıyla aylık 2 milyon ekmek üretimi yapacak Tarsus’un köylerine ekmek ulaştırılacak olan Halk Ekmek Fabrikasını Memleket Partisi genel Başkanı Muharrem İnce ile birlikte hizmete açtı. Açılış töreninde halka ücretsiz olarak un, portakal, limon, aromatik bitkiler, fide, fidan, ekmek ve marul dağıtımı yapıldı. Fabrika, son teknoloji ve el değmeden üretim sağlayacak makinelerle donatıldı, böylece hijyenik ve kaliteli ekmek üretimi garanti altına alındı. Ayrıca, aylık 2 milyon ekmek üretim kapasitesiyle Tarsus'un çevre köylerine de ekonomik ve sağlıklı ekmek temin edilmesine olanak sağlayacak. Açılış törenine, protokol üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu üyeleri yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Haluk Bozdoğan'ın kente kazandırdığı değerlerden övgüyle bahsederek, sosyal belediyecilik anlayışının önemine vurgu yaptı. İnce, halkın ekonomik ve sağlıklı gıdaya erişimine yönelik bu önemli adımı takdirle karşıladıklarını belirtti. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'ın halka destek çalışmaları kapsamında hayata geçirilen Halk Ekmek Fabrikası projesi, kentin sosyal ve ekonomik yaşamına önemli bir katkı sunarak, halkın yaşam kalitesini artıracak. “BEN HER ZAMAN HALKIMA GÜVENDİM, HALKIM İÇİN ÇALIŞTIM VE DEVAM EDECEĞİM” Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan yapılan çalışmalara değinerek, “Kıymetli genel başkanım, hemşehrilerim hepiniz hoş geldiniz. Göreve geldiğimizde öyle şeyler yaptık ki borçla devraldığımız belediyede sağlık bakanlığının yapması gereken ASM’leri doktor odalarını halkımızın hizmetine sunduk. Covid döneminde yaptığımız hizmetler ile Türkiye gündemine oturduk. Bu kent ilklerin kenti elektriğin ilk verildiği, ilk sanayi ve ticaret odasının kurulduğu kent. 5 defa başkentlik yapmış bir kent. Bu kenti ikiye böldürmemek için çok çaba sarf ettik ve başardık bu kenti ikiye böldürmedik. Nasıl bu kenti ikiye böldürmediysek bu kentin hakkı olan, alınması gerekenleri de tek tek aldık. Her ne kadar önümüzü kesmeye çalışan Ankara’da olsa Mersin’de olsa, Adana’da olsa ben her gittiğim yerde halkıma güvenirim dedim, ben halkımın avukatıyım dedim ve isteklerimi o şekilde sıraladım. Sizlere sonsuz teşekkürler ediyorum ve özellikle genel başkanım Muharrem İnce’nin şu son günlerde teşkilatıyla her şeyiyle yanımda olmasını 2019 seçimini kazandıktan sonra hiç göremedim. Sürekli olarak önümü kesen garip bir siyasi lobi vardı.” ifadelerini kullandı. “RAMAZAN’DA 1 LİRADAN EKMEK ULAŞTIRACAĞIZ”

 Başkan Bozdoğan Halk Ekmek Fabrikasının Ramazan Ayı’nda 1 liradan halka ekmek üreteceğine değinerek, “Bugün ekmek fabrikasını açıyoruz. Aylık 2 milyon ekmek üreteceğiz, halkımıza Ramazan’da 1 liradan ekmek ulaştıracağız, köylerimize ekmek götüreceğiz. Buradaki makineleri bir yıl önce aldık. Şu an ücretleri 3 katını geçti. Şu an yapın derseniz yapamazsınız. Çünkü İller Bankası’ndan gelen para, belediye personelinin, işçinin, memurun maaşına yetmiyor. Ek kaynakları çok iyi şekilde yaratmak zorundasınız ki, varlığınızı daha iyi bir şekilde devam ettirebilelim. Ama buna rağmen bir milyar bugünün parasıyla borcu ödendi bu belediyenin. O büyük oto galericiler sitesi gibi daha birçok projelerimizin önünü kestiler hep. Bunları mecliste her zaman izlediniz. Bu kenti yönetmesi gereken halktır. Halk bu kenti yönetirken, sivil toplum kuruluşlarıyla, dernekleriyle, örgütleriyle, kitleleriyle yönetir.” ifadelerini kullandı.

 “BİZ SADECE EKMEKLE DEĞİL VATANDAŞIMIZI HER YÖNDEN DESTEKLEDİK” Gelen yoğun katılıma teşekkür eden Başkan Bozdoğan, “Biz sadece ekmekle değil vatandaşımızı her yönden destekledik. Türkiye'de tek bir tane ilçe var, katı atık su bedelini evsel atıkları almayan tek bir tane belediye var o da, Tarsus Belediyesi. Kıymetli Tarsuslular 3 tane önemli proje var. Böyle bir katılımla genel başkanımı görmek için çok uzak yerlerden geldiğinizi de biliyorum çok teşekkür ediyorum. Tarsus’u İstanbul’da oturup Ankara’dan yönetenleri hep içimde saklıyorum. Meydanlarda tek tek bunları konuşacağım ve halkıma anlatacağım. Tarsus mutlaka hakkını alacak. Bundan emin olun. Genel Başkanım Sayın Muharrem İnce’ye, ilçe teşkilatına, tüm ekibine, kıymetli halkıma destek olan her bir vatandaşıma teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İNCE, “İSTANBUL’DA OTURAN MİLLETVEKİLİNE TARSUS’U DİZAYN ETTİRMEYİN” Başkan Bozdoğan’a yapılan haksızlıkları anlatan Başkan İnce “Haluk Bozdoğan 5 sene CHP’den belediye başkan adayı olmuş. Sonra birileri keyfi olarak seni aday yapmıyorum diyor. Şöyle yapsalar anlayacağım. CHP üyelerinin önüne sandık koyarlar, sandıktan da Haluk Bozdoğan çıkmaz. Tamam çekilirsin kenara başkası olur. Peki böyle bir sandık koymuşlar mı? Hayır. Peki bir hırsızlığı, bir yolsuzluğu duyulmuş mu? Ben duymadım. Siz bu ülkede demokrasi istiyorsanız, bu ülkenin zenginleşmesini istiyorsanız, bu ülkenin demokrasisine katkı sağlamak istiyorsanız bu derebeyliğe bir son vermelisin. Bu bir ağalık, paşalık düzeni. Yani CHP’nin İstanbul’da oturan milletvekiline Tarsus’u dizayn ettirmeyin.” şeklinde ifade etti. İNCE, “TARSUS’U TARSUSLULAR YÖNETSİN” Türkiye’nin 55 vilayetinden daha büyük Tarsus’ta Haluk Bozdoğan’ı seçin diyen Başkan İnce “Bakın rahmetli Ecevit bu ülkede bir soluk oldu. DSP’yi kurduğunda seçimlere girdi, bir belediye aldı. O da İstanbul Bayrampaşa Belediyesi. O Bayrampaşa Belediyesi’nde partisini 2 kere büyüttü. Başbakan oldu. Sizden bir isteğim var. Gelin Tarsus’u Memleket Partisi'ne Haluk Bozdoğan’a verelim. Kafalarına göre belediye başkan adayı tayin edemezler. Benim gördüklerim başarılı bir belediye başkanlığı yapmış. Tarsus’u Tarsuslular yönetsin. Türkiye'de bu düzene bir son verelim. Bunun başlangıç yeri Tarsus olsun. Haluk Bozdoğan’ı seçin, Memleket Partisi’ne Türkiye’nin 55 vilayetinden daha büyük Tarsus’u seçin. Size söz veriyorum Yalova’ya ne kadar gidiyorsam Tarsus’a da o kadar geleceğim. Ramazan Ayı’nda ekmek 1 TL. Vallahi güzel bir iş, çok doğru.” diyerek herkese teşekkürlerini iletti.

……….…OOO…………..

MUHARREM İNCE : BOZDOĞAN’A

CHP HAKSIZLIK YAPMIŞTIR

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce Tarsus’a gelerek bir dizi açılış ve gezilere katıldı.

İnce sabah Eshabı Kehf ziyaretgahını gezdi, dua etti. Saat 10.30 da ise Gözenlerde belediye tarafından verilen kahvaltıya katılıp basınla buluştu.

İnce ,Tarsus belediyesinin davetlisi olarak 2. ekmek fabrikasının açılına katıldı. İnce, Tarsus belediye başkanı Haluk Bozdoğan’ın 5 yıl önce CHP’den seçildiğini ama tekrar aday gösterilmeyerek haksızlık yapıldığını bu nedenle Memleket Partisi olarak kendisine kucak açtıklarını belirterek “Bozdoğan önseçim yapıldı da  partililer mi oy vermedi, hayır,  başarısız mı, hayır,  belediyeyi zarara mı uğrattı, hayır. Başarılı mı, evet. Buna rağmen aday gösterilmiyorsa, liderlerin dayatmasıyla bir aday belirleniyorsa orada haksızlık vardır.

……….…OOO…………..

TARSUS’TA 2. HALK EKMEK

FABRİKASI AÇILDI

 Tarsus Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışının en önemli yatırımlarından olan yeni “Halk Ekmek Fabrikası”nı dün törenle hizmete açtı.

Kemalpaşa Sanayi Sitesi içinde açılışı yapılan ekmek fabrikasının açılış törenine Memleket Partisi genel başkanı Muharrem İnce de katıldı.

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın sosyal hizmet projelerinden biri olarak faaliyetlerine başlayan Halk Ekmek, gerek mevcut tesis kapasitesinin artan ihtiyaca cevap verememesi gerekse halkın yoğun ilgisi nedeniyle başlatılan çalışma kapsamında yeni bir tesise kavuştuğunu söyledi.

Kemalpaşa Sanayi Sitesi içerisinde bulunan yeni Tarsus Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası Tarsusluların uygun fiyatlı ve sağlıklı ekmek ihtiyacını karşılamaya devam edecek. Tesiste ekmek 4.5 TL den satılacak,  tesis, el değmeden üretilen ekmeklerin yanı sıra ürün kapasite ve çeşitliliğini de arttıracak. Halk Ekmek, yeni fabrika ile aylık yaklaşık 2 milyon ekmek kapasitesine sahip olacak.

 ………..…OOO…………..

BOZDOĞAN: ÜÇ ÖNEMLİ

PROJEMİZ HAYATA GEÇİYOR

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “En önemli sosyal hizmet projelerimizden biri olarak başlattığımız Halk Ekmek Fabrikası ile Tarsuslulara sağlıklı ve uygun fiyatlı ürünleri ulaştırmaya devam ediyoruz. Ayrıca üç yeni ve önemli projemizde hayata geçiriliyor” dedi.

………..…OOO…………..

BOLTAÇ “TARSUS’A OTELLER ŞART”

CHP Tarsus belediye başkan adayı Ali Boltaç “kazandığımızda en acil konulardan biri Otel yapımı. Bu kente acilen otel yapımı şart,yeni otoparklar da açılması ve birçok soysa projeyi hayata geçirmek gerekiyor” dedi.

……….…OOO…………..

TARDOBDER’DE DEPREM

 ŞEHİTLERİ ANILIYOR

Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneği  bugün (8 şubat) saat 16.00 da  11 ili vuran depremde hayatlarını kaybedenleri anacak. Başkan Ümran Yıldırım “Ülke olarak derinden yaralandığımız 6 şubat Depreminin üzerinden tam 1 yıl geçti...

Depremzede kardeşlerimizin acısı acımız oldu unutmadık unutmayacağız...

TARDOBDER Ailesi olarak 1.yılında hayatını kaybeden kardeşlerimize TARDOBDER binamızda kuran okutacağız...

Bu anma programımızda sizleri'de aramızda  görmek istiyoruz...

Depremde kaybettiğimiz kardeşlerimize Allah'tan rahmet geride kalanlara sabır diliyoruz...

Allah'ım böyle acılar bir daha yaşatmasın” dedi.

……….…OOO…………..

28 YIL KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI

BULUNAN ŞAHIS YAKALANDI

Tarsus’ta çeşitli suçlardan hakkında 28 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan H.U., yakalandı. H.U. gizlendiği evde yakalanarak cezaevine gönderildi. Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, H.U.'nun saklandığı adresi belirleyerek operasyon düzenledi. Yakalanan şahsın evinde yapılan aramada 1 ruhsatsız tabanca ve 7 mermi ele geçirildi.

 

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..


 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar