Subscribe Us


9 -10 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU


 

9 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUS KAYMAKAMINA VEDA GÜNÜ

Bursa’ya Vali yardımcısı olarak tayini çıkan Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, bugün kentimize veda ediyor. Otcu, bugün Kaymakamlık (Hükümet Konağı) binası önünde saat 10.00 da yapılacak törenle uğurlanacak.

Yeni kaymakam ise Tokat Zile’den yakında gelecek. Mehmet Ali Akyüz’ün pazartesi günü kentimize gelerek göreve başlaması bekleniyor. Akyüz daha önceki yıllarda 2014-2019 arası Mersin’inMut ilçesinde kaymakamlık görevinde bulunmuştu. Kendisine şimdiden kentimize hoş geldiniz der görevinde başarılar dileriz.

……….…OOO…………..

TARSUS ÜNİVERSİTESİ YATIRIMLARI

Tarsus Üniversitesi 2023 yılında bedeli 313 milyon   172 bin liralık  8 proje yürüttü.7 fakültesi 3 meslek yüksek okulu 1 yüksek okulu ve 1 enstitüsü bulunan Tarsus Üniversitesi 3 projesine ise devam ediyor.

……….…OOO…………..

İNCE: BOZDOĞAN MAĞDUR EDİLDİ

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce Tarsus’tan umutlu ve mutlu ayrıldı.

İnce “Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Tarsus’un belediye başkanı. Burada eski partisi önseçim yapacaktı, yapmadı. Haluk bey önseçimde sandıktan çıkmasaydı ve partisinden istifa etseydi, bize gelseydi, o zaman Bozdoğan’ı Memleket Partisine almazdım. Başarılı bir belediye başkanı önseçime hazırken  eski partisinde demokrasi işletilmemiş.  Kendisi bu durumda mağdur duruma düşürülmüştür. Yani CHP önseçim yapmadığı için Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, eski partisinden istifasını vermiş ve bizim Partimize katılmıştır”

Muharrem İnce Tarsus’a gelerek bir dizi açılış ve gezilere katıldı.

İnce sabah Eshabı Kehf ziyaretgahını gezdi, dua etti. İnce ,Tarsus belediyesinin davetlisi olarak 2. ekmek fabrikasının açılına katıldı. İnce, Tarsus belediye başkanı Haluk Bozdoğan’ın 5 yıl önce CHP’den seçildiğini ama tekrar aday gösterilmeyerek haksızlık yapıldığını bu nedenle Memleket Partisi olarak kendisine kucak açtıklarını belirterek “Bozdoğan önseçim yapıldı da  partililer mi oy vermedi, hayır,  başarısız mı, hayır,  belediyeyi zarara mı uğrattı, hayır. Başarılı mı, evet. Buna rağmen aday gösterilmiyorsa, liderlerin dayatmasıyla bir aday belirleniyorsa orada haksızlık vardır.

……….…OOO…………..

BORSA MECLİS BAŞKANI MURAT KAYA,

“TARSUS GELECEK VAAT EDEN BİR KENT”

Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya, köklü bir geçmişe sahip olan Tarsus’un gelişmesi ve kalkınması için güç birliğine ihtiyacı olduğunu belirterek, herkesi Tarsus ortak paydada buluşmaya davet etti.

Borsa Meclis Başkanı Murat Kaya, Meclis gündemlerinin ardından meclis üyeleri ile yaptığı sohbet sırasında “Tarsus’u konuşmaya başladığımız zaman saatlerce konuşabiliriz. Tarsus, köklü bir geçmişi olan, dünyanın en eski kentlerinde biri. Tarihi yönünden, ticari yönünden çok önemli bir kent. Bir kent için güç birliği çok önemli. Bizler güç birliği yapmadığımız sürece bu kenti daha da ileriye taşımamız mümkün değildir” dedi.

 

Hiçbir ayrım gözetmeksizin ortak paydanın Tarsus olması koşuluyla güç birliği yapılması gerektiğine vurgu yapan Borsa Meclis Başkanı Murat Kaya, “Öncelikle bizler bu kenti nasıl daha da ileriye götürebiliriz mantığı ile hareket etmemiz gerekir. Hiçbir kurumsal beklenti olmadan Tarsus’un gelişmesi, kalkınması, hak ettiği yeri bulması için mutlaka iş birliğine ihtiyaç var” ifadesini kullandı.

 

İş birliğinin nasıl olması gerektiği yönünde de düşüncelerini paylaşan Borsa Meclis Başkanı Murat Kaya  “Bu iş birliği kurumlar arasında olacak, sivil toplum örgütleri arasında olacak, başta siyasiler ve yerel yönetimler arasında olacak, olmazsa olmaz özellikle yerel yönetimler. Bundan sonraki süreçte Tarsus bölgenin parlayan bir yıldızı bunu hiçbir zaman unutmayalım” şeklinde konuştu.

 

 “Tarsus gelecek vaat eden bir kent” diyen Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya “Tarsus başta Üniversitesi, Organize Sanayi Bölgeleri, Çukurova Uluslararası Havalimanı ile değişen ürün desenleriyle, katma değeri yüksek ürün desenleriyle, tarımsal ihracatı ile Türkiye’yi besleyen bir kent olarak çok önemli ve geleceği parlak bir kent. Bizler şayet bu birlikteliği sağlayamadığımız takdirde Tarsus istediğimiz yere gelemez. Bunun için mutlaka özverili bir şekilde Tarsus noktasında bir araya gelerek İL olma konusundaki çabaların artması hak ettiği yere ve konuma ulaşması gerekiyor Tarsus’un. Bunun içinde herkesin özverili bir şekilde hiçbir beklentiye girmeden Ortak Payda Tarsus için çalışması gerekiyor.

TARSUS’UN YILDIZI PARLIYOR

“Çünkü Tarsus yakın bir gelecekte bölgenin parlayan yıldızı olacak. Bizler bu parlayacak olan yıldızı daha da güçlendirip daha da parlatacak hale getirmemiz gerekiyor. Özellikle yerel seçimlerden sonra hiçbir siyasi parti belirtmeden gelecek olan yerel yönetimin Tarsus’ta ciddi bir anlamda ortaya vizyon koyması gerekiyor. Bu vizyonu ortaya koyması için de kurumlarla el birliği ve güç birliğiyle çalışmaları gerekiyor. Şayet bizler bu vizyonu ortaya koyamazsak Tarsus hak ettiği yere gelemez” şeklinde sözlerini tamamladı.

……….…OOO…………..

CHP’DE KADINLARIN TOPLANTISI

CHP Tarsus İlçe Kadın Kolları' 81 İl, 973 İlçe Örgütü ile eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek basın açıklaması yapılacak.

Basın açıklaması; 9 Şubat 2024 Cuma günü saat 14.00'de CHP Tarsus İlçe Başkanlığı'nda gerçekleştirilecektir.

……….…OOO…………..

TARSUSLU ÖĞRENCİ

KARACİĞERİNE YENİLDİ

Tarsus Ayhan Bozpınar öğrencisi karaciğer yetmezliği sonucu hayata gözleri yumdu.

Müdür Veysel Durmaz acı kayıplarından dolayı üzgün.  Okul Aile Birliği ise yaptığı açıklamada   Okulumuz 12/D sınıfı öğrencilerinden merhume Zeynep SURATLI kızımıza rahmetler, anneciği, babacığı başta olmak üzere tüm akrabalarına, öğretmenlerine, arkadaşlarına sevenlerine baş sağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Şehit Ayhan Bozpınar Anadolu Lisesi Ailesi” dedi.

……….…OOO…………..

MEDYAD BAŞKANINDAN

AK PARTİYE ZİYARET

MEDYAD Başkanı Okan Çalışkan “Ak Parti İlçe başkan yardımcısı ve sekreteri kardeşim Hasan Say 'ı ile Medya Tanıtım Başkan yardımcısı kardeşim Hasan Kip'i makamında ziyaret ederek hasbıhal ettik, nazik ve samimi ev sahipliği için teşekkür ederim” dedi.

 

……….…OOO…………..

TARDOBDER’DE DEPREM

 ŞEHİTLERİ İÇİN KURAN OKUTTU

Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneği  dün depremde hayatlarını kaybedenleri andı.. Başkan Ümran Yıldırım “Ülke olarak derinden yaralandığımız 6 şubat Depreminin üzerinden tam 1 yıl geçti... Depremzede kardeşlerimizin acısı acımız oldu unutmadık unutmayacağız...

TARDOBDER Ailesi olarak 1.yılında hayatını kaybeden kardeşlerimize TARDOBDER binamızda kuran okuttuk” dedi.

……….…OOO…………..

TARSUS CHP SEÇİM GEZİLERİNE

DEVAM EDİYOR

CHP Tarsus İlçe örgütü, Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç ile birlikte Tarsus’un merkez ve kırsal bölgelerinde çalışmalarına devam ediyor. Aktif çalışmalara birçok partili de destek veriyor.

Adaylığın belirlenmesiyle birlikte önce aday adaylarıyla bir araya gelen Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç ve İlçe Başkanı Selahattin Şahin, kent merkezinde ve kırsal mahallelerde de

esnaf ve vatandaşları ziyaretlerine devam ediyor.

“CHP TARSUS ÖRGÜTÜ BİRLİK İÇERİSİNDE YOLUNA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİYOR!”

Saha çalışmalarıyla sıkmadık el, girmedik sokak bırakmayacaklarını dile getiren Başkan Selahattin Şahin, “CHP Genel Merkezimiz, Tarsus Belediye Başkan Adayımız olarak sayın Ali Boltaç’ı belirledi. Biz CHP Tarsus ilçe örgütü olarak seçim atmosferine girmeden önce tüm hazırlıklarımızı tamamlamış, saha çalışmalarına konsantre olmuştuk.

Sayın Boltaç ile birlikte sahada uzun süre emek harcayan diğer aday adaylarımızı ziyaret ettik. Kendileri de bu seçim sürecinde tüm güçleri ile yanımızda olduklarını belirterek saha faaliyetlerinde destek olmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi, Genel Başkanı’ndan en sade üyesine kadar birlik içerisinde çalışmalarına emin adımlarla devam etmektedir” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem adayı Vahap Seçer’in çalışmalarına da değinen İlçe Başkanı Şahin, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Vahap Seçer’in geride bıraktığımız 5 yılda akılcı, halkı önceleyen, sosyal demokrat, israfı yok eden siyaset ve hizmet anlayışı bugün ve bundan öncesinde de bizlerin alnı ak, başı dik gezmesini sağlamıştır.

Mersin Büyükşehir Belediye’mizin “Memnuniyetle Mersin” sloganını Tarsus’un her

yanında elini sıktığımız, sohbet ettiğimiz tüm vatandaşın sözlerinde de görmek bizleri mutlu etmektedir” ifadelerini kullandı.

“BÜTÜN VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE; TARSUS İÇİN KAZANACAĞIZ!”

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni ve Tarsus Belediyesi’ni rekor oy ile kazanacaklarını belirten Başkan Selahattin Şahin, sözlerine şöyle devam etti.

“CHP Tarsus İlçe Başkanlığı olarak hiçbir polemiğin içerisine girmeyeceğiz. Kadın ve

Gençlik Kollarımız sahada çalışmalarına devam ediyorlar. Hiçbir şekilde kışkırtıcı tavır ve sataşmanın tarafında değiliz, hiçbir zaman da olmadık ve olmayacağız. Bunu kesin bir dille söylüyorum.

Tarsus medeniyetlerin ve hoşgörünün başkentidir. Tarsus her ırk ve inançtan insanın birlik içerisinde yaşadığı bir şehirdir. Biz hiçbir insanımızı A partili, B partili diye ayrıştırmıyoruz; ayrıştırmayacağız. Bizim tek bir hedefimiz var; Tarsus’un geleceği için biz bu seçimleri kazanacağız! Tarsus için Tarsuslular ile birlikte çalışacağız ve mutlaka kazanacağız!”

……….…OOO…………..

TARSUS İDMAN YURDU BUGÜN

SON ÇALIŞMAYI YAPIYOR

TFF 3. lig 1. grupta yer alan Tarsus İdman Yurdu bugün

son çalışmayı yapıyor. TİY bu Pazar şehrimizde Artvin Hopasporu konuk edecek. Son çalışma bugün teknik direktör Murat Gündeş yönetiminde yapılacak. Takım daha sonra dinlenmeye çekilecek. Maç Pazar günü Kocamaz stadında saat 14.00’de başlayacak. İlk yarıdaki maçı Artvin ekibi kendi evinde 4-0 kazanmıştı.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..

 

 

 

10 ŞUBAT 2024- TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUS KAYMAKAM                

AYRILIRKEN MESAJ YAYINLADI

Geçen hafta Bursa’ya Vali yardımcısı olarak tayini çıkan Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, dün kentimize veda etti.

Otcu, dün Kaymakamlık (Hükümet Konağı) binası önünde  yapılan uğurlama töreni ile şehrimizden ayrıldı.

Otcu, ayrılmadan önce veda mesajı yayınladı.

……….…OOO…………..

TARSUS KAYMAKAMI KADİR SERTEL OTCU

TARSUSTAN MUTLU AYRILDI

07 Ağustos 2019 tarihli ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi İle Tarsus Kaymakamlığına atanan 02 Eylül 2019 tarihinde Tarsus Kaymakamlığı'ndaki görevine başlayan Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu 27 Ocak 2024 tarihli Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Bursa Vali Yardımcılığı'na atandı. Tarsus’ta sayısız hizmetlere imza atan, yaptığı çalışmalarla Tarsus Halkı'nın beğeni ve takdirini kazanan Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu yayınladığı veda mesajında;

"2 Eylül 2019 tarihinde deruhte ettiğim Tarsus Kaymakamlığı görevinden 27 Ocak 2024 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bursa Vali yardımcılığı görevine atanmam dolayısı ile 9 Şubat 2024 tarihi itibariyle ayrılıyorum.

4 yıl 5 aylık bir süre boyunca bana Tarsus Kaymakamı olarak, Tarsus’a ve Tarsus’ta yaşayan güzel insanlarımıza hizmet etme fırsat ve imkânı veren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımıza teşekkür ediyorum.

 

Görev yaptığım dönemde Tarsus’ta acı/tatlı birçok olaya şahit olduk. Dünyayı ve ülkemizi etkileyen pandemi sürecini ve büyük deprem felaketini yaşadık. Her şeye rağmen yaralarımızı birlik ve beraberlik içinde sardık ve sarmaya devam ediyoruz.

 

'Tarsus' eskiden benim için bir büyük ilçe olmanın ötesinde pek bir anlam ifade etmiyordu. Ama artık 'Tarsus' benim için dostlar, arkadaşlar, güzel insanlar ve anılar ifade eden bir güzelliğe dönüştü.

 

Çukurova’nın parlayan yıldızı 'Kadim ve Cazip Kent Tarsus'un uluslararası havalimanı, organize sanayi bölgeleri, hızlı treni, üniversiteleri ve daha  bir çok cazibesi ile her geçen gün daha güzel ve tercih edilen bir kent olacağına ve gelişim sürecinde karşılaştığı sorunları zaman içinde aşacağına inanıyorum.

Görev yaptığım süre boyunca yaptığımız çalışmalar ve yürüttüğümüz projelerde yakın ilgi ve desteklerini gördüğüm valilerimize, milletvekillerimize, kamu kurum ve kuruluşlarımızın yönetici ve personeline, muhtarlarımıza, siyasi partilerimize, meslek odalarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, gazetecilerimize ve aziz Tarsuslulara arz-ı veda ediyor, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.

Ve son söz olarak Büyük Atatürk’ün sözünü tekrarlıyorum:'Tarsulular!..  Sizleri, Tarsus’u hayatım boyunca gönlümde taşıyacağım!..'" dedi.

Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu 09 Şubat 2024 Cuma günü(yarın), saat 10.00'da, Hükümet Konağı önünde düzenlenen veda programının ardından Tarsus'a veda edecek. Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu'ya Tarsus ve Tarsus Halkı'na yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.

 

Emine GÜLNAME

……….…OOO…………..

TARDOBDER’DE ŞİİR AKŞAMI

Tarsus’ta Doğup Büyüyenler Derneği  , Tarsus Şairler ve Yazarlar Derneği ile birlikte Şiir etkinlikleri düzenlemeye başladı.

Geçen yılda TAŞYAD ile birkaç proje yapan TARDOBDER, dün akşam dernek binasında şiir etkinlikleri gerçekleştirdi.

TARDOBDER Başkanı Ümran Yıldırım ve TAŞYAD başkanı Doğan Akpınar’ın birlikte sunumu ile gerçekleşen şiir etkinliğine katılan üyeler sevilen şiirleri seslendirdi. Etkinlik her ayın ilk Cuması tekrarlanacak.

……….…OOO…………..

SİVASLILAR DERNEĞİ PİLAV

GÜNÜ DÜZENLİYOR

Tarsus Sivaslılar Derneği yakında pilav günü düzenleyecek..

Sivaslılar Derneği başkanı Hamza Çınar, basınla  görüşerek Pilav günü düzenleyeceklerini söyledi.

Çınar “Dernek olarak 10 şubat cumartesi günü saat 12.00-15.00 arasında Abacı hanında bulunan dernek binamızda  pilav günü yapacağız.  Tarsus’ta yaşayan tüm kesimleri bir araya getirerek Tarsus ortak paydasında üstlendiğimiz görev ve misyona bağla kalarak  yurttaşları bir arada görmek istiyoruz. Tüm hemşehrilerimiz Pilav gününe davetlidir” dedi.

 

……….…OOO…………..

JANDARMADAN TARİHİ ESER OPERASYONU”

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarihi eser kaçakçılığı yapan (1) kişiyi

kıskıvrak yakaladı.

Jandarma ekipleri; tarihi eser kaçakçılığına yönelik sürdürdüğü çalışmalar sonucunda

Mersin'de elinde bulundurduğu tarihi eserleri satmak için müşteri arayışında olan (1) şahsı

tespit ederek takibe aldı. Yapılan takip ve araştırma sonucunda operasyon düzenleyen ekipler

şüpheli şahsı yakalayarak gözaltına aldı.

Şüphelinin evinde arama yapan jandarma (1) adet dedektör, (108) adet Roma dönemine

ait sikke, (5) adet yüzük ve (20) adet tarihi objeye el koydu. El konulan tarihi eserler

incelenmek üzere Mersin Müze Müdürlüğüne teslim edildi.

Yakalanan şüpheli ise işlemleri tamamlanmak üzere Jandarma Komutanlığına

götürüldü.

 

 

……….…OOO…………..

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN “KANSER

DEĞİL, SEN GÜÇLÜSÜN” KONULU

 SAĞLIK SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

Tarsus Belediyesi ve MMT Amerikan Hastanesi iş birliği ile “Kanser Değil, Sen Güçlüsün” konulu sağlık söyleşisi düzenlendi. Söyleşide uzman doktorlar erken teşhisin önemini vurguladı. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Korktuğumuz bu ciddi hastalık erken teşhis edildiğinde tedavisinin ne kadar başarılı, ne kadar masrafsız olduğunu gördüğünüzde artık bu tür hastalıklardan da korkulmayacağını biliyorsunuz. Biz Tarsus Belediyesi olarak halkımızın sağlık düzeyini, bilincini artırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

……….…OOO…………..

ŞUBADAP ÇOCUK KONSERİ

Tarsus belediyesi  Çocuk Şarkıları Konseri düzenliyor.

Konsere tüm çocuklarımız davetlidir

10 Şubat 2024 Cumartesi (bugün) saat 13.00 de başlayacak  konser Tarsus Belediyesi Nikah Salonu nda olacak.

……….…OOO…………..

TARSUS İDMAN YURDU YARINA HAZIR

TFF 3. lig 1. grupta yer alan Tarsus İdman Yurdu yarınki maça hazır.

TİY bu Pazar şehrimizde Artvin Hopasporu konuk edecek. Son çalışma dün teknik direktör Murat Gündeş yönetiminde yapıldı.. Takım daha sonra dinlenmeye çekildi.. Maç Pazar günü Kocamaz stadında saat 14.00’de başlayacak. İlk yarıdaki maçı Artvin ekibi kendi evinde 4-0 kazanmıştı.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi

……….…OOO…………..


 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar