Subscribe Us


15 MART 2024-TARSUS MEKTUBU


 

15 MART 2024-TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

BUGÜN 14 MART TIP BAYRAMINDA ÇELENK KONULDU

14 Mart Tıp Bayramı Tarsus’ta bu yıl sade törenle kutlandı. Bir grup doktor ve sağlık çalışanı dün sabah saat 10.00’da Atatürk anıtına çelenk koyarak Atanın huzurunda saygı duruşu yapıp Sağlık konularında açıklama yaptı. İlçe Sağlık Grup başkanı Orhan Acehan anıt önünde bir konuşma yaparak Tıp bayramını kutladı.

………..…OOO…………..

DOKTOR BAŞKAN BOZDOĞAN

TIP BAYRAMINA KATILDI

Tarsus Belediye Başkanı Doktor Haluk Bozdoğan 14 Mart Tıp bayramında Atatürk anıtı önünde yapılan törene katıldı. Doktor ve sağlık çalışanlarını bayramını kutladı.

Pandemi ve deprem dönemlerinde sağlıkçıların ve tüm doktorların   yorgunluk bilmeden günlerce  fedakarca çalıştığını söyledi.

………..…OOO…………..

TALAT  DİNÇER “BU BİR BEKA SEÇİMİ”

Tarsus’ta  CHP li Ali Boltaç’ın proje tanıtımına katılan CHP Mersin milletvekili Talat Dinçer “Bu bir beka seçimidir. İnsanlar fakirleştirildi. 31 Mart seçimlerinde CHP, Mersin Tarsus ve diğer ilçelerimizde tarih yazacaktır” dedi. Dinçer, Mersin’de Vahap Seçer’in, Tarsus’ta Ali Boltaç’ın belediye başkanı olarak görev alacağını söyledi ve  “1 Nisanda CHP liler birçok belediyeyi kazanacaktır” diye konuştu.

………..…OOO…………..

TARSUS MEDENİYETLERİN ŞEHRİDİR!

CHP Mersin milletvekili Gülcan Kış”Tarsus Medeniyetlerin başkenti bir şehirdir. Son 40 yılda Tarsus yerelde geri bırakıldı. 2019 da Tarsus ve Mersin’de CHP kazandı. Tarsus kabuğunu tekrar kırmaya başladı Aslında Tarsus kendine gelmeye başladı. 31 Martta’da Tarsus yine bir CHP li aday Ali Boltaç’ı seçecektir” diye konuştu.

………..…OOO…………..

BÜYÜKŞEHİRDEN TARSUS’A İKİ YENİ HİZMET

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, ‘Doğu Ova Tarsus Çiçekli Grubu Mahalleleri İçme Suyu İsale, Terfi, Şebeke Hattı ile 100. Yıl Atatürk Çocuk Gelişim Merkezi Açılış Töreni’ne katıldı.

 

2 değerli çalışmayı Tarsusluların hizmetine sunduklarını belirten Başkan Seçer, 100. Yıl Atatürk Çocuk Gelişim Merkezi’nin Tarsus Atatürk Mahallesi’ne çok yakıştığını söyledi. İçerisinde birçok fonksiyonun olduğu merkezde 100 çocuğun eğitim alabileceğini aktaran Seçer, “Her şey çocuklarımız için” dedi.

 

‘Doğu Ova Çiçekli Grubu Mahalleleri İçme Suyu İsale, Terfi, Şebeke Hattı’nın 10 bin 265 nüfuslu toplam 14 mahalleye hizmet edeceğini aktaran Seçer, Tarsuslulara hayırlı olmasını diledi.

 

Pamukluk Barajı İsale Hattı ve Arıtma Tesisi’nin çalışmalarına da başladıklarını duyuran Seçer, tamamlanınca Tarsus’taki kırsal mahallelerin tamamına baraj suyu verme imkânları olacağını kaydetti.

 

SEÇER “2. BEŞ YILLIK SÜREÇTE

TARSUS’TAN ANAMURA KADAR

HİZMETİMİZ DEVAM EDECEK”

Mersin halkı için çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini vurgulayan Belediye başkanı Vahap Seçer, “İkinci 5 yılımızda Tarsus’tan Anamur’a kadar hizmetlerimiz devam edecek” ifadelerine yer verdi. 

Açılışı yapılan 100. Yıl Çocuk Gelişim Merkezi’ni gezen Seçer, sonrasında yaptığı değerlendirmede Başkanlığının ikinci 5 yılında bu tür çalışmaları çoğaltacaklarını belirterek “Bunları önemsiyoruz, bunları çoğaltacağız. İkinci 5 yılımızda çok daha fazlasını yapacağız” diye konuştu

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, ‘Doğu Ova Çiçekli Grubu Mahalleleri İçme Suyu İsale, Terfi, Şebeke Hattı ile 100. Yıl Atatürk Çocuk Gelişim Merkezi Açılış Töreni’ne katıldı.

 

Seçer: “Her şey çocuklarımız için”

2 değerli çalışmayı Tarsusluların hizmetine sunduklarını belirten Başkan Seçer, 100. Yıl Atatürk Çocuk Gelişim Merkezi’nin Tarsus Atatürk Mahallesi’ne çok yakıştığını söyledi. 8 bin 80 metrekare kullanım alanı olan merkezde 100 çocuğun eğitim alabileceğini aktaran Seçer, “Merkezin içerisinde yemekhanesinden çamaşırhanesine, tören alanından spor, tarım ve hayvancılık uygulama alanına kadar her ünite var. Her şey çocuklarımız için” dedi. Çocukların, erken yaşta tarım ve üretim bilincini öğrenebilmeleri için tarım uygulama alanının oldukça önemli olduğunu söyleyen Seçer, MESKİ’nin de çocuklara su bilincini aşılamak için bir su müzesi planladığını duyurdu.

 

“13 ilçemizde her yere çocuk eğitim merkezi açacağız”

13 ilçede çocuk gelişim merkezi açacaklarını duyuran Seçer, “Anamur‘da da Mut’ta da her bölgede yaparız. İkinci dönemimizde buna bolca vaktimiz olacak” diye konuştu. Merkezlerde, çocukların güvenle eğitim gördüğünü vurgulayan Seçer, “Çocuklarınızı güvenle bu merkezlere gönderin. Vahap amcalarının şefkatli kollarına, onun kalbine teslim edin. Öğretmenlerimizin hepsi birbirinden iyi yetişmiş, çocuklarımıza aşkla hizmet ediyorlar” dedi.

 

“Tarsus’taki kırsal mahallelerin tamamına baraj suyu verme imkânımız olacak”

Açılışını gerçekleştirdikleri ‘Doğu Ova Çiçekli Grubu Mahalleleri İçme Suyu İsale, Terfi, Şebeke Hattı’ hakkında da konuşan Seçer, hattın 10 bin 265 nüfuslu toplam 14 mahalleye hizmet edeceğini duyurdu. Yatırımların ihtiyaca göre ve ferasetle yapılması gerektiğine dikkat çeken Seçer, “Biz burayı yapmasaydık havalimanına su veremezdik. Kaynağımız Kargılı, orada bizim yeraltı kuyularımız var” dedi.

 

“İkinci 5 yılımızda Tarsus’tan Anamur’a kadar hizmetlerimiz devam edecek”

Mersin halkı için çalıştıklarını ve çalışmaya da devam edeceklerini vurgulayan Seçer, “Bizlere verdiğiniz güvenin, desteğin karşılığı sizlere hizmet etmek. Gecemizi gündüzümüze katarak, sizlerin emanetini koruyarak, imkanları en akıllı şekilde kullanarak hizmet etme zorunluluğuna ve sorumluluğuna sahibiz. İkinci 5 yılımızda Tarsus’tan Anamur’a kadar hizmetlerimiz devam edecek” ifadelerine yer verdi.

 

Kış: “Bu merkezde fikrî hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetişecek”

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Mersin’in her noktasını karış karış gezdiklerini ve Seçer’in bu gezilerde aslında bir seçim çalışması yapmadığını, açılış ve temel atma gibi hizmetlere devam ettiğini ifade etti. Açılışı yapılan 100. Yıl Atatürk Çocuk Gelişim Merkezi’nin önemli bir tesis olduğuna değinen Kış, “İsmi çok kıymetli ve önemli. Eminim ki bu merkez; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi fikri hür, vicdani hür, irfanı hür nesiller yetiştirmeye katkı sunacak bir tesis. Bundan dolayı Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Dinçer: “Vahap Başkanımızı 31 Mart’ta açık ara birinci yapacağız”

CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer, Seçer’in hizmet hızına yetişilemediğini ve her yaptığı hizmetin Türkiye geneline örnek olduğunu ifade ederek, “Böyle çalışkan bir başkana sahip çıkmak lazım. Esnafıyla, emeklisiyle, çiftçisiyle herkesle iç içe oldu. Önemli olan o insanlara dokunabilmek. Muazzam çalışıyor” dedi. Mersin’e yapılan güzel hizmetlerin devamı için Seçer’in desteklenmesi gerektiğini kaydeden Dinçer, “Başkanımızı 31 Mart’ta açık ara birinci yapacağız. Ben buna yürekten inanıyorum” diye konuştu.

 

Boltaç: “Artık Tarsus emin ellerde, Mersin zaten emin ellerdeydi”

Başkan Seçer ile Tarsus’u hak ettiği yere getireceklerini kaydeden CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç, “Başkanım geldi kimseyi ayırmadı, herkese kucak açtı ve Tarsus’a hak ettiği hizmetleri bütün ekip arkadaşlarıyla bir bir yerine getirdi. Başkanımın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır” sözlerine yer verdi. Seçer’in yıllar önce Tarsus’u gezdiğinde boş araziyi görüp ‘Böyle geniş bir yer çocuklarımızın gelişimi için bir gelişim merkezi olmalıdır’ dediğini hatırlatan Boltaç, “Her zaman olduğu gibi geldi ve buraya hizmetini yaptı. Başkanımız, kimsesizlerin kimsesi mazlumların sesi oldu, CHP’nin de önde gelen neferlerinden biri oldu. Çok çalışacağım, adil çalışacağım, kimsenin hakkını kimseye yedirmeyeceğim. Bu da benim size sözüm olsun. Artık Tarsus emin ellerde, Mersin zaten emin ellerdeydi” sözlerine yer verdi.

 

HIDIROĞLU’NDAN BAŞKAN

SEÇER’E TEŞEKKÜR

Tarsus Atatürk Mahallesi’nin 2 yıl önce kurulduğunu ve kısa sürede Büyükşehir’in sayısız hizmet götürdüğünü kaydeden Atatürk Mahallesi Muhtarı Kubilay Hıdıroğlu ise, “Bu kadar kısa sürede bu denli hizmetlerin yapılması ile bizlere ilham verdiniz. Büyük düşünmemizi, ne isteyeceğimizi bilmemizi, sorunun yanında çözüm önerileri geliştirmemize sebep oldunuz” diyerek Seçer’e ve ekibine teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Seçer, Meral Seçer, protokol üyeleri ve çocuklar ile birlikte açılış gerçekleştirildi. Seçer ‘Hayırlı olsun’ dedi.

  

Büyükşehir, Çocuk Gelişim Merkezlerine bir yenisini daha ekledi

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından açılışı yapılan ‘100. Yıl Atatürk Çocuk Gelişim Merkezi’ de yerleşke olarak 8 bin 80 metrekare toplam alana sahip ve çocuk gelişim merkez alanı tek katlı 911 metrekare çelik konstrüksiyondan oluşuyor. Merkezde, 160 metrekare tören alanı ile toplam 310 metrekare alanda da spor alanı, tarım uygulama ve hayvancılık uygulama alanları ile 1 adet de çocuk parkı aktivite alanı bulunuyor.

 

Başkan Seçer 100. Yıl Çocuk Gelişim Merkezi’ni inceledi

Başkan Seçer, açılışın ardından çocuk gelişim merkezini gezerek, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Çocuk Gelişim Merkezleri’nin Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık’tan merkez hakkında bilgi aldı ve merkezdeki alanları tek tek gezdi.

 

İnceleme sonrası değerlendirmede bulunan Başkan Seçer, Çocuk Gelişim Merkezi’nin harika bir tesis olduğunu belirterek “Tarsus’taki 2. çocuk gelişim merkezimiz, toplamda 6 çocuk gelişim merkezimiz oldu. Yine Tömük’te önümüzdeki günlerde açacağız. Onunla beraber 6 çocuk gelişim merkezimiz var. Bir tanesi Gülnar’da bir tanesi de Yenice’de olmak üzere iki tanede Çocuk Atölyemiz var” dedi.

 

“Çocuklarımıza ait toplam 12 eğitim tesisi olmuş olacak”

Önümüzdeki günlerde inşaatı devam eden ve yeni temeli atılacak 4 adet de Çocuk Gelişim Merkezi’nin hizmete sunulacağının da bilgisini veren Seçer, “Bir tanesi daha önce temelini attığımız Kurdali Mahallesi’nde, diğeri ise Toroslar Rıfat Uslu Caddesi’nde yapacağımız Çocuk Spor Kompleksi’nde bir Çocuk Gelişim Merkezi’miz olacak. Ayrıca Silifke’de Sosyal Yaşam Merkezi’nin temelini atıyoruz. Orada çocuklarımıza ait bir çocuk gelişim merkezi olacak ve en son olarak da Mezitli Çocuk Köyü’nün temelini atıyoruz. Yine orada çocuk gelişim birimimiz olacak ve böylelikle 2 atölye, 10 çocuk gelişim merkezi olmak üzere çocuklarımıza ait toplam 12 eğitim tesisi olmuş olacak” diye konuştu. 

 

“İkinci 5 yılımızda çok daha fazlasını yapacağız”

Çocukların gelişimini ve eğitimi çok önemsediklerini dile getiren Seçer, Başkanlığının ikinci 5 yılında bu tür çalışmaları çoğaltacaklarını belirterek “Bunları önemsiyoruz, bunları çoğaltacağız. İkinci 5 yılımızda çok daha fazlasını yapacağız. Tarsus Belediye Başkan Adayımız Ali Boltaç ile de konuştuk. Onun da belediye başkanlığının ilk 5 yılında, Büyükşehir’in katkıları, kendilerinin de destekleriyle Tarsus’a çok sayıda Tarsus Belediyesi ile beraber Büyükşehir Çocuk Gelişim Merkezi kuracağız” ifadelerini kullandı. Başkanlığının ikinci 5 yılında bu tür çalışmaları çoğaltacaklarını belirterek “Bunları önemsiyoruz, bunları çoğaltacağız. İkinci 5 yılımızda çok daha fazlasını yapacağız. çocuklarımıza ait toplam 12 eğitim tesisi olmuş olacak” diye konuştu. 

 

Seçer Tarsus’ta son olarak Atatürk Mahallesi Muhtarı Kubilay Hıdıroğlu’nun daveti üzerine Muhtarlığı gezdi ve Hıdıroğlu ile birlikte çay içip çalışmalar hakkında sohbet etti.

………..…OOO…………..

TARSUSLULAR BUGÜN  AŞIK VEYSEL’i

MERSİN’DE  ANIYOR

Mersin’de  her sene olduğu gibi bu senede Büyük Ozanımız Aşık Veysel Şatıroğlu anılacak.Anmaya Tarsuslularda davet edildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa organize edilen anma programı, Cumhuriyet Alanı yanı, Mersin Kültür Merkezi'nde, 15 Mart 2024 Cuma günü Saat 20;00'de gerçekleşecektir. Etkinlik ücretsizdir.

………..…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi         

……….…OOO…………..


 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar