Subscribe Us


19 MART 2024-TARSUS MEKTUBU


 

19 MART 2024-TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

ŞEHİT AİLELERİ İLE GAZİLER VE GAZİ AİLELERİ İFTARDA AĞIRLANDI

Tarsus Kaymakamlığı tarafından Şehit Aileleri ile Gaziler ve Gazi Ailelerinin katılımı ile İftar programı düzenlendi. Protokol mensupları, Şehit Aileleri ile Gaziler ve Gazi Ailelerinin masalarında onlara eşlik etti.

Yıldırımlar Park’ta düzenlenen Programda Şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden Gazilerimize dualar edildi. İftar programına katılan misafirlere tek tek ilgilenen Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali AKYÜZ katılımları dolayısı ile teşekkür etti.

………..…OOO…………..

BOLTAÇ “TURİZM TARSUS’UN LOKOMOTİFİ OLACAK.”                                         

CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç, Tarsus’un tarihsel ve turistik zenginliği ile içinde bulunduğu durumun ters orantılı olduğuna dikkat çekerek, “Bu çelişkiyi ortadan kaldıracağız. Gerekirse her kapıyı çalıp Tarsus’u anlatacağız. Tarsus'u turizmin cazibe merkezi haline getireceğiz.” dedi. 
Tarsus için Turizm’in lokomotif bir sektör olması gerektiğini ifade eden CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç, göreve geldiklerinde kenti turizme odaklayacak projeler yapacaklarını söyledi. 

Tarsus’un tarihi mirasının korunması , açığa çıkarılması ve dünyanın önemli bir turizm merkezi haline gelmesi  için tüm imkanlarını seferber edeceklerini söyleyen Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç” Kentin turizm envanteri ile geldiğimiz nokta maalesef ters orantılı. Bu kadar zenginliğin ortasında fakirlik çekilmesi kabul edilebilir değil. Turizmi bu kentin lokomotifi ve odağı yapmaya kararlıyız. Peki neler yapacağız. Tarihi ve arkeolojik alanlarımızın korunması ve tanıtılması için uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacağız. Tarihi merkezlerimizin bakım ve onarımlarını istikrarlı bir şeklide gerçekleştireceğiz. Turizm değerlerimizin gezilip görülmesi için ulaşım ve konaklama olanaklarını geliştireceğiz. Şehrimizin hem kıyı hem de dağlık kesimlerindeki turizm değerlerimize zarar verecek faaliyetlerin önüne geçeceğiz. Ekolojik ve butik otellere izin vereceğiz.“şeklinde konuştu. 

 

Göreve geldiklerinde masaya yatıracakları ilk konu başlığının turizm olacağına dikkat çeken Başkan Adayı Ali Boltaç. “Bu konuda atacağımız en önemli uluslararası adım da Tarsus’u Birleşmiş Milletler’in UNESCO Dünya Mirası listesine sokmak olacaktır.  Bunu çok önemsiyoruz. UNESCO Dünya Miras listesinin bize sağlayacakları maddi ve manevi olanakları kullanarak tanıtım faaliyetlerimizi ve organizasyonlarımızı arttıracağız. Bu desteklerle Tarsus’un 10 bin yıllık tarihini anlatan bir Arkeoloji Parkı kuracağız. Kısacası Tarsus’u bu değerlerini açığa çıkaracağı bir açık hava müzesi haline getireceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı

………..…OOO…………..

TARSUS’TA ÇANAKKALE ZAFERİ MAYIN GEMİSİNDE KUTLANDI

Çanakkale Deniz Zaferinin 109. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi dün Tarsus’ta da kutlandı. Tarsus’taki anma ve kutlama proğramı Çardak mevkiindeki Nusret Mayın gemisinde yapıldı.

Törenlere Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanını temsilen bir başkan yardımcısı katıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 109. Yıl Dönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısı ile Nusret Mayın Gemisi Tören Alanında Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Merasimi düzenlendi.

Bu vesile ile bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

ŞEHİTLİK ZİYARETİ

18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısı ile Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali AKYÜZ ve İlçe Protokolü Tarsus Şehitliğini ziyaret etti.

Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim ve dualar okundu. Ruhları şad makamları cennet olsun.

 

………..…OOO…………..

ATATÜRK TARSUS’TA KONULU

SÖYLEŞİ BUGÜN YAPILIYOR

Tarsuslu araştırmacı tarihçi ressam Hikmet Öz, bugün Atatürk Tarsus’ta adlı söyleşiyi yapacak.

Söyleşi saat 17.00’de TADEKA binasında gerçekleştirilecek. Hikmet Öz daha önce kitabını yazdığı Atatürk Tarsus’ta adlı konuyu sözlü olarak anlatacak.

………..…OOO…………..

TARSUS HALKINDAN SEÇER’E:

“YOLUN BAHTIN AÇIK OLSUN” 

Halkla iç içe olmayı sürdüren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, bu kez de Tarsus İlçesi Kırklarsırtı Mahallesi’nde yer alan ‘Kırklar Pazar Yeri’ni ve ardından da Atatürk Caddesi üzerinde yer alan Aznakay Parkı hizasından başlayarak cadde boyunca esnafı ziyaret etti. Tarsus halkı ve esnafı, Başkan Seçer’e yoğun ilgi gösterdi.

 

Gezisi sırasında vatandaşın halini hatırını soran Seçer’e Tarsus halkından tam destek geldi. Vatandaşlar “Yolun, bahtın açık olsun Başkanım” diyerek yerel seçimler için Seçer’e desteklerini dile getirdiler. 

Halkla iç içe olmayı sürdüren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, bu kez de Tarsus İlçesi Kırklarsırtı Mahallesi’nde yer alan ‘Kırklar Pazar Yeri’ni ve ardından da Atatürk Caddesi üzerinde yer alan Aznakay Parkı hizasından başlayarak cadde boyunca esnafı ziyaret etti. Tarsus halkı ve esnafı, Başkan Seçer’e yoğun ilgi gösterdi.

 

Başkan Seçer’e Tarsus’ta CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç ile CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış da eşlik etti.

 

Pazar esnafından Seçer’e tam destek

İlk olarak pazar ziyareti yapan Başkan Seçer, girişte yoğun bir sevgi gösterisi ve alkışlar ile karşılandı. Pazar esnafına ‘Hayırlı işler’ ve ‘Kolay gelsin’ dileklerinde bulunan Seçer, vatandaşlara da ‘İyi alışverişler’ ve ‘Hayırlı Ramazanlar’ diledi.

 

Vatandaşın halini hatırını soran Seçer’e Tarsus halkından tam destek geldi. Vatandaşlar “Yolun, bahtın açık olsun Başkanım” diyerek yerel seçimler için Seçer’e desteklerini dile getirdiler. Vatandaşlarla selamlaşıp, sohbet eden Seçer, kendisi ile fotoğraf çektirmek isteyenlerle de bol bol fotoğraf çektirdi. Hatay’dan gelen bir depremzede de Seçer’e Büyükşehir’in emekleri ve destekleri için teşekkür etti. Seçer pazardan, pazar esnafının “Büyük Başkan geldi. En büyük Başkan Vahap Başkan” sloganları ile uğurlandı.


Seçer’e olan sevgi, evlerden ve araçlardan taştı

Pazar gezisinin ardından Atatürk Caddesi üzerinde yer alan Aznakay Parkı hizasından başlayarak esnaf ziyareti yapan Seçer’e hem esnaf hem de balkonlarından veya araçları ile trafikte seyir halinde giden vatandaşlar yoğun ilgi ve sevgi gösterdi. Trafikteki vatandaşlar Seçer’e kornaları ile destek verdi. Atatürk Caddesi boyunca esnaf ziyareti yapan ve vatandaşlar ile sohbet eden Seçer’e Tarsus halkı, özellikle de gençler yoğun ilgi gösterdi. Aznakay Parkı hizasından başlayan esnaf ziyareti, Cengiz Topel Anadolu Lisesi önünde sona erdi.

 

Seçer, gezisi sırasında vatandaşlardan gelen talepleri de çalışma arkadaşlarına not aldırdı. Gezi sırasında ekipler tarafından vatandaşlara hizmet broşürü, pazar çantası ve mutfak önlüğü ile çocuklara da oyuncak dağıtımı yapıldı.

……….…OOO…………..

SEÇER NOW TV’ DE MERSİN VE

TARSUS’U ANLATTI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, NOW TV’de Gazeteci İlker Karagöz’ün hazırlayıp sunduğu ‘Çalar Saat’ programının canlı yayın konuğu oldu.  

 

Mersin’in gelir dağılımında adaletsizliğin olduğunu ve bu nedenle derin yoksulluğun yaşandığı bir kent olduğunu söyleyen Seçer, göreve geldiklerinde en çok sosyal hizmetlere önem verdiklerini belirterek, “Mahalle Mutfakları uygulamamız Türkiye’de de ses getiren, takdir edilen bir çalışma” dedi.

 

Seçer, her noktada eğitimde fırsat eşitliği sağlamaya çalıştıklarını ifade ederek, “Uygulayacağınız sosyal politikalarla yerel yönetimler olarak vatandaşa dokunabiliyorsunuz. Biz 2019 yılında yönetime geldiğimizde sosyal politikaları önceledik. Çünkü toplumun buna ihtiyacı var. Kadını, çocuğu ve onlara yönelik politikaları önceliyoruz. Yol yaparsınız, sinekle mücadele ederseniz, park yaparsınız ama insanların acısını da, sorununu da görmek lazım” diye konuştu.

 

İkinci 5 beş yıllık dönemlerinde ‘Majör Projelerinden’ olarak tanımladığı ‘Sosyal Konut’ projesini anlatan Seçer, “İkinci 5 yıllık dönemde en önemsediğimiz projelerin başında Sosyal Konut Projeleri geliyor” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal politikaların Mersin Büyükşehir’in rutin uygulamaları olduğundan da söz eden Seçer, “Belediyecilik yaratıcılık istiyor. Belediyecilikte bir vizyon ortaya koyacaksınız, gerçekleşmesi mümkün olmayan şeyleri gerçekleştireceksiniz. Biz de bu yolda ilerliyoruz, öyle tarihe geçiliyor, rutinle tarihe geçilmiyor” diye belirtti.

 

……….…OOO…………..

SEÇER “NUSRET MAYIN GEMİSİ

DENİZ SAVAŞLARINDA MUAZZAM

BİR GÖREV YAPTI”

Seçer, Nusret Mayın Gemisi’nin 20 yıldan bu yana Tarsus’ta ve ziyaretçilerine açık olduğunu da söyledi.18 Mart Çanakkale Zaferinin 109. yıl dönümü olduğunu vurgulayan Karagöz’ün, tarihe önemli tanıklık eden Nusret Mayın Gemisi’nin de Mersin Tarsusta olduğunu hatırlatması üzerine Seçer, “Oradan bir kahraman ve bir lider çıktı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bugünkü laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Çok şey ifade eden bir zafer. Türkiye’nin birlikteliğini doğudan- batıya, kuzeyden- güneye, hangi etnik yapıdan, mezhepten olursa olsun insanların vatan topraklarını korumak için bir arada ve tek yürek olduklarını gösteren muazzam bir zafer. Nusret Mayın Gemisi de o süreçte deniz savaşlarında muazzam bir görev yaptı” dedi. Seçer, Nusret Mayın Gemisi’nin 20 yıldan bu yana Tarsus’ta ve ziyaretçilerine açık olduğunu da sözlerine ekledi.

 

……….…OOO…………..

TİY, BU HAFTA ALİAĞA

DEPLASMANINA GİDİYOR

TFF 3. ligde yer alan şehrimiz temsilcisi Tarsus İdman Yurdu, deplasmanda Ali ağaya konuk olacak. Sarı lacivertliler bugün Kocamaz stadında ilk çalışmayı yapacak.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi         

……….…OOO…………..


 

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar