Subscribe Us


22 MART 2024-TARSUS MEKTUBU


 

22 MART 2024-TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

YENİ ANAYASA MAHKEMESİ BAŞKANI TARSUS’LU KADİR ÖZKAYA        

Yeni Anayasa mahkemesi başkanı  dün belli oldu.Yeni başkan Tarsuslu 

Kadir Özkaya olarak açıklandı. Atama haberi Tarsus’ta memnuniyet yarattı.

………..…OOO…………..

RİFAT HİSARCIKLIOĞLU’NDAN, TARSUS

TİCARET  BORSA’SINA 72. YIL KUTLAMASI

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Tarsus Ticaret Borsası’nın yaptığı çalışmalar ile devamlı takip edilen ve toplum üzerinde büyük etkiye sahip bir kurum haline geldiğini söyledi. Borsa’nın 72. kuruluş yıldönümünü kutladı. 

Başkan Hisarcıklıoğlu, gönderdiği kutlama mesajında, Borsa’nın 72. kuruluş yıldönümü münasebetiyle hazırlanan ‘100. Yılımızın Yıldızları Ödül Töreni’ne çok istemesinden dolayı katılamadığını belirterek, “100.Yılımızın Yıldızları Ödül Törenine, nazik davetiniz için teşekkür ediyorum. Aynı tarihte önceden belirlenmiş ve erteleme imkânım olmayan programlarım nedeniyle davetinize icabet edemediğim için beni mazur görmenizi diliyorum” dedi.

 

Tarsus Ticaret Borsası’nın son yıllarda hem ülkemiz, hem kent, hem de üye bazında yaptığı çalışmalardan övgü ile söz eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu “Bugüne kadar izlediği çağdaş stratejilerle ciddi altyapı gelişmeleri sağlayan Tarsus Ticaret Borsamızı takdir ediyor, şahsınızda tüm yönetim kadrosunu ve emeği geçenleri kutluyorum. Tarsus Ticaret Borsamız, yaptığı çalışmalar ile devamlı takip edilen ve toplum üzerinde büyük etkiye sahip bir kurum haline gelmiştir. Bu anlamda ülke ekonomisine ve sosyal hayatına damgasını vurmuş, çok önemli ve güzel değerler, gelenekler oluşturmuştur” ifadesini kullandı.

 

Türk ekonomisinin aydınlık geleceğinin tesisinde Tarsus Ticaret Borsası’nın da önemli bir fonksiyon üstlendiğinin altını çizen Başkan Hisarcıklıoğlu “Ülkemizin ekonomik refahının sağlanmasına yönelik girişimleri ve yazdıkları başarı hikâyeleri, geleceğe olan güvenimizi artırmaktadır. Sizler gibi değerli girişimcilerimizin, Türk ekonomisinin lokomotifi olan özel sektörümüzü geliştirecek kalıcı adımları atma çabalarını takdirle karşılıyoruz. Sizler adına ve sizlerle birlikte yaptığımız çalışmaların, ekonomimizin selameti açısından mantıklı çıkış yolları arayanlar için yol gösterici olmasını diliyor, ödüle hak kazananları kutluyor, şahsınızda seçkin konuklarınız ile Tarsus Ticaret Borsamızın değerli yönetici ve üyelerine, selam ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

 ………..…OOO…………..

KOYUN KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ

BAŞKANINDAN SEÇER’E TEŞEKKÜR

Tarsuslu Mehmet Akdoğan: “Ülkemizin kalkınması, katma değerinin yükselmesi için üretim destekleri çok önemli”

Mersin İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Akdoğan, 5 yıl boyunca Mersin Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalıştıklarını kaydederek, “Ülkemizin kalkınması için üretime destek verilmesi lazım. Belediyecilikte, çöp toplamak ve park yapmanın dışında üretime destek olunursa, ülkenin katma değeri açısından daha yüksek getirisi olacaktır” diye konuştu

………..…OOO…………..

 MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN

100. YILA ÖZEL SERGİ DEVAM EDİYOR 

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Resim Yarışması”nda derece alan eserler Tarsus’ta Mehmet Bal Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Sergi devam ediyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesindeki Mersin’e Değer Katanlar Kurulu (MEDEKA) ile Tarsus’a Değer Katanlar Kurulu’nun (TADEKA) Plastik Sanatlar Kurullarının ortaklaşa hazırladıkları çalışmada, 5 başarı ödülü, 10 mansiyon ödülü ve 10’da sergileme ödüllü eser, Tarsuslu sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 

Başarı ödülü alan 5 eser Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulması planlanan Çağdaş Sanatlar Müzesi envanterine dahil edildi. 40 yaş altı sanatçıların katıldığı yarışmaya Türkiye’nin birçok bölgesinden sanatçıların eserleri renk kattı.

 

Bengi İspir Özdülger: “Kültür ve sanat adına yapılan tüm çalışmaların öncüsüyüz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, sergi açılışında yaptığı konuşmada MEDEKA ve TADEKA’nın kurulmasının ne kadar doğru bir hamle olduğuna vurgu yaparak, “Biz Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, yapmış olduğumuz bu yapının ne kadar kıymetli ve doğru bir çalışma olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

 

Mersin’e Değer Katanlar ve Tarsus’a Değer Katanların bu projelerin hayata geçirilmesi ve bizim kendi içimizde ki bu devinim ve bu enerji gerçekten çok kıymetli. Kültür ve sanat adına yapılan tüm çalışmaların zaten destekçisi olmakla beraber, şehrimizde de öncüsüyüz. Kapsayıcı ve birleştirici bir yaklaşımımız olduğu için de bu beraberliğin daha da artmasını, daha da coşkuyla yolculuğuna devam etmesini çok arzu ediyoruz” dedi.

 

Veli Mert, “178 tane katılım oldu”

Serginin küratörü Veli Mert ise yaptığı konuşmada, yarışmaya katılımın çok iyi olduğunu belirterek, “Cumhuriyetimizin 100. yılını bir resim yarışmasıyla onure edilmesini, Büyükşehir Belediyemizin, bu onure edilen etkinliği kabul etmesi, MEDEKA Plastik Sanatlar Kurulu olarak bizi çok sevindirdi. Ahmet Yeşil’le beraber önermiştik, böyle bir yarışma yapalım diye. Ve gerçektende 178 tane katılım oldu Türkiye’nin her yerinden. Çok mutlu olduk ve 7 tane jüri üyemiz vardı. Değerlendirme sonucunda 5 başarı ödülü, 10 mansiyon; teknik şartnamede yazıldığı üzere ödüllendirildi.

 

Katalog yapıldı. Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Biz bunu sanal ortamda yayınlayacağımızı sanıyorduk, ama bir katalogla da taçlandırıldı. Çok iyi hissettik, çünkü yarışmaya katılan herkese katalog gönderme şansımız oldu” diye konuştu.

Sergi açılışına Büyükşehir Belediyesi Kent Katılımı ve Sivil Toplum ile İlişkiler Şube Müdürü Başar Akça, MEDEKA ve TADEKA üyeleri ile sanatseverler katılım gösterdi.

………..…OOO…………..

SEÇER TARSUS’TA EMEKLİ

EVİNİ ZİYARET ETTİ

Mersin Büyükşehir belediye başkanı ve CHP belediye başkan adayı Vahap Seçer 21 Mart gününü Tarsus’ta geçirdi. Seçer Eski park içindeki Tarsus Emekli evini ziyaret ederek emeklilerin sorunlarını dinledi.

………..…OOO…………..

KAYMAKAM AKYÜZ , BORSA

HİZMET YERLEŞKESİNİ GEZDİ.

Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ’e Borsa Hizmet Yerleşkesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke tarafından tanıtıldı.

 

Tarsus Ticaret Borsası’nda İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Hibeli Ayçiçek Tohumu Dağıtım töreni öncesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke tarafından Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ’e Borsa hizmet alanı tanıtıldı.

 

Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz ile Borsa Pazar Yeri esnaflarının tanışma ve sohbet etme imkanı bulduğu ziyaretinde, Pazar yeri esnafları ile sohbet etti. Pazar yeri esnafı Tarsus Kaymakamının gerçekleştirdiği ziyaretten ve sohbetten duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

 ……….…OOO…………..

AKYÜZ 40 BİN TONLUK

LİSANSLI DEPOYU GEZDİ

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Pazar yeri ziyaretinin akabinde, Borsanın 40 bin tonluk lisanslı deposunu Tarsus Kaymakamı Akyüz’e tanıtarak, lisanslı depoculuk hakkında bilgiler vererek, enerjisini kendi üreten bir borsa olduklarını da belirtti.

……….…OOO…………..

SEVEN, TARSUS AKKOZA CANLI

YAYININA KATILDI

İYİ Parti  Tarsus Belediye Başkan adayı Mehmet Yunus Seven, dün Akkoza Medya canlı yayınına konuk oldu. Seven saat 16.00’da başlayan canlı yayında soruları cevaplandırdı ve “Tarsus’un halinden Sevenler anlar” dedi.

……….…OOO…………..

BOZDOĞAN MUHTARLARA YEMEK VERDİ

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Tarsustaki muhtarlara iftar yemeği verdi. Berdan VIP deverilen yemeğe iki muhtar dernek başkanı ve muhtarlar katıldı.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi         

……….…OOO…………..


 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar