Subscribe Us


3 MART 2024-TARSUS MEKTUBU


 

3 MART 2024-TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

SİVİL SAVUNMA HAFTASI DOLAYISIYLA

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİNDEN OKULLARDA BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Tarsus İtfaiye Gruplar Amirliği tarafından Sivil Savunma Haftası dolayısıyla, okullarda acil durumlara karşı müdahale ve tahliye konusunda bilgilendirme çalışmaları düzenleniyor.

 

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Tarsus İtfaiye Gruplar Amirliği

Eğitim Amiri İsmail Ceyran tarafından düzenlenen eğitim programları kapsamında Tarsus Hayrünnisa Köylügil İlkokulu, Zübeyde Hanım Özel Uygulama Okulu, 75. Yıl Anaokulu, Şehitishak İlkokulu, Fahrettin Paşa ilk/Ortaokulu ve Tarsus’ta faaliyet gösteren öğrenci yurtlarında eğitim programları gerçekleştirildi

Öğrencilerin yanı sıra öğretmenler ve personellerinde katıldığı eğitimlerde temel yangın, deprem bilgilendirme ve tahliye tatbikatları da uygulandı.

Bu eğitimler ve tatbikatlar, sadece Sivil Savunma Haftası ile sınırlı kalmayarak Tarsus merkez ve bağlı mahallelerde bulunan 217 okulda da düzenlenecek.

………………..OOO……………..

SEÇER “MEMNUNİYETLE ÇALIŞIYORUZ,

ÇALIŞMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, ‘2. Dönem Tanıtım Toplantısı’ düzenleyerek Büyükşehir olarak gelecek 5 yıllık dönemde hayata geçirecekleri projeleri kamuoyuna duyurdu. Toplantıda Başkan Seçer, ‘Kalkınmacı, sosyal ve yenilikçi belediyecilik’ alanında hayata geçirdikleri projeleri sıralarken;‘2024-2029 dönemi için yatırım, hizmet ve faaliyet hedeflerini’ anlattı ve“Memnuniyetle bir 5 yıl daha” dedi.

Başkan Seçer, göreve geldiği andan itibaren Mersin’de kalkınmacı, sosyal ve yenilikçi belediyecilik alanında hayata geçirdikleri hizmetleri sıraladı. Seçer, “Mersin büyüyor, değişiyor, kabuğunu kırıyor. Metro, otobüs, köprü, yol, kavşak; bu çalışmalarla Mersin gibi metropol kente yakışır hamleler yaptık. Kadına, yaş almışa, çocuğa, gence, dezavantajlı gruplara uyguladığımız sosyal politikalarla Türkiye’ye örnek olduk. Çocuklarımız için eğitimde; hastalarımız için sağlıkta; üreticilerimiz ve çiftçilerimiz için özellikle küçük ölçekli ve üretici kadınlariçin tarımda önemli desteklerle belediyecilikte bir model olduk. Memnuniyetle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

“Sahili ranta kapattık, halka açtık”..5 yıl önce yola çıkarken Mersinlilere üç temel başlık altında yapacaklarını anlattıklarını ifade eden Seçer, tüm bu vaatlerin altını doldurduklarını söyleyerek, “Bir tanesi kalkınmacı belediyecilikti. Sanayide, tarımda, turizmde, lojistikte, ticarette ne yapacağımızı anlattık. Bütün sektörlere destekler verdik. 20-25 yıldır yılan hikayesine dönen; kentin 1/5000’lik imar planlarını bitirdik. Sanayi bölgelerinin kurulumuna, turizm yatırımlarına destek verdik. Sahili ranta kapattık, halka açtık. Orada belediye kafeleri ile halka hizmet verilmesini sağladık” diye konuştu.

………………..OOO……………..

 

TARSUS TİCARET BORSASI

PERSONELLERİNE ÖDÜL

 Tarsus Ticaret Borsası, 2023 yılında personel performans sistemine göre üyeler ve personeller arasında yapılan değerlendirme derecesine giren personellerine teşekkür plaketi ile ödüllendirdi.

 

Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın’ın da misafir olduğu Borsa Meclis Toplantısı sonrasında Meclis Başkanı Murat Kaya ile birlikte Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke başarılı personellere ödüllerini takdim ettiler.

 

Meclis Başkanı Murat Kaya,” Bu ödüller, personellerimizin gösterdiği muazzam çaba ve çalışkanlığının biz ve üyelerimiz tarafından takdir edildiğinin bir göstergesidir. İşinizi böylesine büyük bir başarı ile yürüttüğünüz için her birinize içtenlikle teşekkür ediyorum. Ayrıca Ticaret Bakanlığımız tarafından 187 URGE projesi içinden Borsamıza layık görülen ” Tarsus Tarım Sektörünün İhracat Yönetimi ve Kapasitesinin Geliştirilmesi Kümelenme” Faaliyeti ile iyi uygulama proje ödülü içinde tüm ekibimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Her yıl personel performans değerlendirmesi yaparak dereceye giren personeli ödüllendirdiklerini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, " Hepimiz büyük bir ailenin fertleriyiz. Bugün de burada bazı aile fertlerimizi ödüllendireceğiz. Borsa'da çalışan bütün arkadaşlarımızın çalışmasından biz memnunuz. Herkes elinden geleni yapıyor. 2023 yılında performans gösterdiği için seçilerek gelenleri de tebrik ediyorum. Önemli olan uyumlu birlikteliğin devamını sağlayabilmek. Bizim personelimizden beklentimiz; üyelerimize hizmet için en güzel çalışmaları yapabilmeleridir. Genel Sekreterimiz tabiri caiz'se bir koro şefi gibi personeli yönetiyor. Çalışanların bir sıkıntısı olduğunda da çözümü konusunda her zaman gayretlerimiz olur ve devam edecektir.

Personellerimizin gayretlerini ve çalışma şevklerini arttıracağını düşündüğümüz ödüllerimizi 2023 yılında “Yılın Personeli” olarak Ezgi Fındık Güngör’e, “2023 Yılında Ayın Personeli” olarak Eren Dinç’e ve URGE Projeleri içinde İstihdam Alanında En İyi Proje Yürütücüsü ödülünü ise Pınar Alegöz’e takdim ederek bütün personellerimize başarılı çalışmaları içinde teşekkür ediyorum.” dedi.

………..…OOO…………..

İLKER UYARDAN, ALTINSUCU’YA TEBRİK VE TEŞEKKÜR

Ak Parti Mersin il koordinatörü  Cuma Gündoğdu,  ise önceki başkan İlker Uyar’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, yeni başkan Abdurrahman Altınsucu’ya görevinin hayırlı olmasını temenni etti. Gündoğdu “Bizler hepimiz Ak Partinin neferleriyiz Bizler liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde bu davanın adamlarıyız. durmak yok yola devam” dedi ve yeni yönetime başarılar diledi.

Ak Partide önceki başkan İlker Uyar “Ak Partide hepimiz biriz. Dün biz görev yaparken bugün bir başka arkadaşımıza görevi teslim ederken bile yanındayız. Çünkü biz Recep Tayyip Erdoğan’ın neferleriyiz. Yeni başkan Abdurrahman Altınsucu kardeşime görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Ak Parti Tarsus ilçe teşkilatında başkanlık görevine atanan Av. Abdurrahman Altınsucu, görevi devraldı.

Parti binasında gerçekleşen devir tesliminde önceki başkan İlker Uyar, Ak Parti Mersin il koordinatörü  Cuma Gündoğdu, yeni başkan Abdurrahman Altınsucu ve gençlik kolları ile kadın kolları  yöneticileriyle partililer hazır bulundu.

Önceki başkan İlker Uyar “Ak Partide hepimiz biriz. Dün biz görev yaparken bugün bir başka arkadaşımıza görevi teslim ederken bile yanındayız. Çünkü biz Recep Tayyip Erdoğan’ın neferleriyiz. Yeni başkan Abdurrahman Altınsucu kardeşime görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Abdurrahman Altınsucu ise, Ak Partinin birçok kademesinde görev aldığını, bugün ise başkanlık bayrağını İlker Uyar’dan teslim aldığını belirterek şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizi, bölgemizi kentimizi daha ileriye taşımak için siyaseti bir araç olarak görüyoruz. Biz ülkesini, milletini, devletini seven kişileriz. Önümüzde çok önemli bir seçim var. Cumhur ittifakı olarak Mersin, Tarsus ve diğer ilçelerimizi Cumhur ittifakı adaylarımıza kazandırmak için çalışıyoruz. Bayrağı daha ileriye taşımak için gayret göstereceğiz. Allah birlik ve beraberliğimizi her zaman daim kılsın”

 

………..…OOO…………..

BOZDOĞAN’IN YERİNE OĞLUNUN

 ADAY GÖSTERİLMESİNE OLUMLU TEPKİ

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ,  Memleket partisinden belediye başkan adaylığına itiraz edilmesi ile yaşanan karışıklık çözüme kavuştu.. Baba Bozdoğan’ın yerine oğul  Ozan Mehmet Bozdoğan’ın  aday gösterilmesi olumlu bulundu.

Memleket Partisi genel başkanı Muharrem İnce ile görüşen Bozdoğan, kendisinin adaylığının engellenmesinden sonra yerine oğlunun aday gösterilmesini istedi.

………..…OOO…………..

TOBB’DA YENİ AKREDİTASYON

STANDARDI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, 4-6-9-12. Dönem Akredite Oda/Borsalara yönelik olarak TOBB’da Yeni Akreditasyon Standardı Eğitimi düzenlendi.​​

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke’nin de katıldığı eğitimde , yeni akreditasyon standardı Temel Yeterlilikler - Temel Hizmetler - Yeni Nesil Hizmetler - Borsacılık Faaliyetleri kapsamında madde beklentileri anlatıldı.

………..…OOO…………..

BORSA BAŞKANI TEKE

“HİZMET KALİTEMİZİ DAHA DA YÜKSELTECEĞİZ”

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Teke , Birlik merkezinde gerçekleşen eğitim ile ilgili olarak “Borsamız yönetimi olarak üyelerimize en iyi hizmeti sunmak temel prensibimiz. Önümüzdeki süreç çok daha önemli. Bu konudaki çalışmaların karşılığını görmek ve hizmet kalitemizin en yüksek derece olan A Sınıfı sertifikayla tescilli bir borsa olarak hizmet kalitesini arttırmak için her daim aktif çalışan kurum olmamız gerekiyor.  Çünkü, başarı arttıkça rekabet de ön plana çıkıyor. Bu noktada, yenilenen Akreditasyon sistemi ve Yeni Standarda uygun borsacılık hizmetlerini en baştan öğrenmek, ilerleyeceğimiz yolda bize kılavuz olacaktır.” Dedi.

 

TOBB Akreditasyon Müdürü Özge Karatepe ile Göksu Alemdar, Yenilenen Akreditasyon Sistemi Standardı ve Ticaret Borsaları için yapılan yenilikler hakkında bilgi verdi.

………..…OOO…………..

TİY,BUGÜN MARDİN’İ KONUK EDİYOR

TFF 3. ligde yer alan şehrimiz temsilcisi Tarsus İdman Yurdu,bugün sahasında Mardin 1969 takımını konuk edecek.

Geçen haftayı bay geçiren ve iyi bir hazırlık yapan sarı lacivertliler bugün Kocamaz stadında Mardin ekibi ile karşılaşacak. Bu maçı kazanacaklarını söyleyen kulüp başkanı Cem Kavalcı”Mardin’i yenerek aradaki puan farkını kapatacağız ve alacağımız galibiyetlerle ligde kalacağız” dedi.

Bu   maç saat 14.00 de başlayacak.

………..…OOO…………..

ADANA EKİBİ TARSUS’TA MAÇLARA DEVAM

TFF 3. ligde yer alan Adanaspor 1954 FK takımı maçlarını Tarsus’ta oynamaya devam ediyor. Turuncu beyazlı ekip Pazar günü (bugün) Tarsus Şehir stadında Güneş Holding Çankayasporu konuk edecek. Maça Adana’dan çok sayıda sporseverin gelmesi ve Tarsus’ta takımlarını desteklemesi bekleniyor.

Maç saat 14.00 de başlayacak.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi                                        


 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar