Subscribe Us


4 MART 2024-TARSUS MEKTUBU


 

4 MART 2024-TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUS YENİSES GAZETESİ 55. YAŞINA GİRDİ

4 Mart 1969 tarihinde yayın hayatına atılan Tarsus’taki en eski yerel gazete olan Yenises gazetesi 55. yayın yılına adım attı.

4 Martt’ta Gündoğdu Homurlu tarafından kurulan Yenises bugünkü nüshası ile 54yılı geride bıraktı. 55.yayın yılına giren Yenises gazetesinin sahibi Cem Homurlu, yazı işleri müdürü Yasemin Tuna Homurlu ve genel yayın yönetmeni Şahin Turgut’u kutlar yayın hayatında nice uzun yıllar temenni ederiz.

………..…OOO…………..

ÖZLEM KÜÇÜK’TEN SERGİ

Tarsus Engelliler Platformu Bünyesindeki Engelli Derneklerine Destek Sergisi 4 Martta saat 10 da Müzede açılacak. Özlem Küçük’ün eserleri sergilenecek.

Tüm dostlarımızı bekliyoruz.

Tarsus Otizm Derneği

Tsd Tarsus Tarsus Görme Engelliler Derneği,

Talasemi Derneği , İşitme Engelliler Derneği.

………..…OOO…………..

BORSA PERSONELİNE BİLGİLER VERİLİYOR

Kalite Yönetim Sistemi Denetimi Türk Loydu Serkan Demirsan tarafından Borsa hizmet binasında gerçekleştirildi.

Denetim açılışı Genel Sekreter ve Borsa personelleri ile gerçekleşirken, denetime katılan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Yönetim Sistemi ile Üyelere daha iyi hizmet sunarak fayda sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

 

Açılış toplantısında, İlçenin ekonomik ve sosyal durumu, Borsa faaliyetleri, Bölge tarımı ve ekonomik durumu ile Borsanın kalite yönetimi sistemi kapsamında edindiği kazanımı kaybetmeden daha iyiye ulaşmak için yönetişim içinde sürekli çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Denetime katılan Borsa Başkanı Mustafa Teke, Borsanın yıllardır belirli bir standardın üzerinde hizmet verdiğini ve özellikle yakın dönemde birçok noktada örnek gösterilecek düzeyde iyileştirmelere imza attıklarını belirterek” Üyelerin geri bildirimlerine dayanarak hizmet kalitesinin iyileştirilmesine katkı sağladığımız ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile Borsanın saygınlığını, paydaş memnuniyetsizliklerini giderme yeteneğini artırmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Kalite Yönetim Sistemi kapsamında hizmet veren Tarsus Ticaret Borsasının, Kalite Yönetim Sistemi kapsamında sağladığı uygunluk yönünden sunduğu hizmetlerin her aşamasında doğru uygulamalarla çalışmaya devam edildiği ve bazı uygulamalarda gerçekleştirilen geliştirme ve düzeltmelerin örnek seviyede olduğu sonucu ile denetim tamamlandı.

………..…OOO…………..

SEÇER VE ALİ BOLTAÇ’TAN

SMA’LI YİĞİT’E DESTEK

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Ona bir umut ıSMArla’ sloganıyla organize edilen ve SMA Tip 1 hastası 6 yaşındaki Yiğit Aras Tunç’un tedavi olabilmesi için gerçekleştirilen sosyal medya canlı yayınına katıldı. 

 ‘Ona bir umut ıSMArla’ 

“Yiğit Aras’ın bir an önce tedavi olmasını ve sağlığına kavuşmasını umut ediyoruz”

Yayında konuşan Başkan Seçer, geçtiğimiz haftalarda Yiğit Aras’ı ziyaret ettiğini belirterek, kısa sürede sağlığına kavuşması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Seçer, “Umut ediyorum kısa bir sürede yeterli miktar toplanır ve Yiğit Aras bir an önce tedavisini olur, sağlığına kavuşur” dedi. Mersin’de yaşayan her yurttaşın acısını ve mutluluğunu paylaştıklarını vurgulayan Seçer, “Hem görevimiz hem insani olarak sizlerin yanında olmaktan mutluyuz. Umuyorum ki bugün güzel bir başarı elde edilecek ve Yiğit Aras’a katkı sunacağız” diye konuştu.

 

Herkesi Yiğit Aras’a destek vermeye davet eden Seçer, “Yiğit Aras desteğimizi bekliyor. Kampanyaya herkes katkı sunarsa mutlu oluruz. Birlikten kuvvet doğuyor. Keşke devlet olarak farklı bazı mevzuatlar olsa yasalar çıksa da SMA’lı çocuklarımız devletin katkısıyla, desteğiyle onların ellerinden tutarak tedavilerin yapılması sağlansa. Şu anda Türkiye’nin dört bir yanında SMA’lı çocuklarımız Yiğit Aras’ın yaşadığı süreci yaşıyor. Nasıl Yiğit Aras’ın ailesi bu ıstırap içinde bu süreci götürüyorsa birçok ailemiz aynı durumda” ifadelerine yer verdi.

 

Seçer, SMA’lı çocukların yanında olmaya devam ediyor

Geçtiğimiz aylarda SMA hastası Elif Bade’nin de yayına katıldığını hatırlatan Seçer, Elif Bade bebeğin gerekli miktarı topladığını ve tedavi olmak için yurtdışına gittiğini aktararak, Yiğit Aras için de aynısını umut ettiklerini kaydetti. Gelecek günlerde SMA hastası Mehmet Ali ile de bir araya geleceklerini söyleyen Seçer, “Kentin başkanı olarak ‘Çocuklarımıza nasıl katkı yapabilir, nasıl bir farkındalık yaratabiliriz’in çabası içerisindeyim. Arkadaşlarımız da takipte oluyor. Sürekli diyalog halindeyiz” dedi. Yiğit Aras’ın kampanyasına destek de olan Seçer, herkesi Yiğit Aras için birlik olmaya çağırdı.

 

Yiğit Aras’ın babası Cevdet Tunç ise, desteklerinden ötürü Seçer’e teşekkür ederek, “Hem başkanımız hem abimizsiniz. SMA’lı çocukların hep yanında oluyorsunuz. Hastaneye ulaşmamızda yardımcı oluyorsunuz. Sizinle gurur duyuyoruz. Teşekkür için kelimelerim yetmiyor” diye konuştu.

 

………..…OOO…………..

ESKİ ACİLİN KARŞISINDAKİ

HEMZEMİN GEÇİT KAPATILDI

Tarsus kent merkezinde yapılan hızlı tren projesi nedeniyle eski Devlet Hastanesi acil servis karşısındaki hemzemin geçit araç trafiğine kapatıldı. Tren hattının yer altına alınacak olması nedeniyle yan yollarda yapılan altyapı çalışmaları kapsamında, hemzemin geçit kapatıldı.

………..…OOO…………..

TARSUS TÜED, DÜNYA GÖZ İLE

İNDİRİM ANLAŞMASI YAPTI

Türkiye Emekliler Derneği TÜED Tarsus Şubesi Adana Dünya Göz Hastanesi ile indirim anlaşması yaptı. TÜED Tarsus şube başkanı Arif Kılınç, Dünya Göz Hastanesi Adana şubesi ile indirim anlaşması yaptıklarını belirterek “Derneğimiz üyeleri göz muayenesi için gittiklerinde indirimden yararlanacak. Muyene ücreti olarak 300 TL ödeyecekler” dedi.

Detaylı bilgi için Dünya Göz hastanesinin 444 44 69 nolu telefonu aranabilir.

………..…OOO…………..

TİY, MARDİN’İ  YENEMEDİ

TFF 3. ligde yer alan şehrimiz temsilcisi Tarsus İdman Yurdu, dün sahasında Mardin 1969 takımını konuk etti. 4-1 mağlup olduk.

Geçen haftayı bay geçiren ve iyi bir hazırlık yapan sarı lacivertliler Pazar günü Kocamaz stadında Mardin ekibi ile karşılaştı.

 TİY sahasındaki bu maçı  4-1 kaybetti.

………..…OOO…………..

KAYMAKAM İSTİKLAL MARŞI ANMA

KOMİTESİ İLE TOPLANDI

Tarsus İlçe Anma Ve Kutlama Komitesi 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü, 17 Mart Atatürk’ün Tarsusa Gelişi ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinliklerini görüşmek üzere Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali AKYÜZ başkanlığında toplandı.

 

……….…OOO…………..

TARSUSGÜCÜ NAMAĞLUP ŞAMPİYON OLDU

Mersin 1. amatör küme Tarsus grubunda Tarsusgücü Son maçta da galip gelince grubu birinci bitirdi. Direkt olarak üst lige çıktı.

Tarsusgücü son maçını Berdansporla yaptı ve maçı 5-1 kazandı. Böylece süper amatör lige yükseldi. Kutlarız.

Bilindiği gibi geçen hafta Tarsusgücü , lider Ulusspor karşısında maçı 4-2 kazanmıştı.

Tarsusgücü antrenörü Onur Biçer “Oyuncularımızı kutlarım’’ dedi.

Kulüp başkanı  Olcay Başer ise “Berdansporu da yenip direkt olarak süper lige çıktık. Bu sezon şampiyon olan oyuncularımızı kutluyorum” dedi.

 

……….…OOO………….

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi                                        

……….…OOO…………..

Not.Gündemin  Uzun Hali Doc Dosyasında var. 

 Dileyen Uzun  Okuyabilir. 

 

 

 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar