Subscribe Us


6 -7 MART 2024-TARSUS MEKTUBU


 

6 MART 2024-TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

KUVAYİ MİLLİYE DERNEĞİ TARSUS’TA 73. YAŞINI KUTLADI

Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği 5 Mart’ta  kuruluş yıldönümünü kutladı. 5 Mart 1951 tarihinde kurulmuş olup bugün 73. yıldönümünü kutluyor.

Genel merkezi Adana’da bulunan  derneğin Tarsus Şubesi 73. kuruluş yıldönümünü protokol mensupları ile birlikte kutladı.

Ulu Cami karşısındaki dernek binasında yapılan kutlamalara Tarsus kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Jandarma komutanı binbaşı Mehmet Güler ve  bazı kurum müdür ve amirleri ile Kuvayi Milliye Dernek başkanı İsmail Taşgit, dernek üyeleri katıldılar. Başkan  kutlamalara gelen Kaymakam  Akyüz ve belediye başkanı Haluk Bozdoğan’a çiçek verirken, Akyüz ve Bozdoğan da Taşgit’e Atatürk portresi ve Nusret Mayın gemisi maketi hediye ettiler.

Açılışta saygı duruşunda bulunulup ardından istiklal marşı okundu.  Bir dörnek üyesi tarafından okunan Kur’an-ı  Kerim’in ardından   Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehit, gazi ve Kuvayi  Milliye mensubu ile sivil şehitlerimiz için dua edildi.

Açılış konuşmasını yapan dernek başkanı İsmail Taşgit “Türkiye’nin kurtuluş savaşında oluşan Kuvayi Milliye ruhunu devam ettirmek amacıyla  5 Mart 1951 tarihinde kurulmuş olup bugün 73. yıldönümümüzü kutlamaktayız. Bu önemli günde en büyük Kuvayi Milliyeci büyük komutan Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehit, gazi ve Kuvayi  Milliye’nin merhum olan  mensuplarını, ayrıca  sivil şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

Başkan İsmail Taşgit’ten sonra söz alan dernek yönetiminden Meryem Güllü ise Kuvayi Milliye’nin doğuşu ve Kuvayi Milliye sevgisi üzerine kısa bir konuşma yaptı. Güllü “Kuvayi Milliye düşmana karşı ülkemizin kurtarılması için bir halk direnişidir. Atatürk’e sordular. Kuvayi Milliye nedir diye. Atatürk’ün deyimiyle namsulu bir insanın yastığının altındaki silaha benzer. En çaresiz kaldığı anda düşmanla  vuruşarak şehit olmasına yarar” demiştir” diyerek Kuvayi Milliye’nin ortaya çıkmasının nedenlerini anlattı. Kurtuluş savaşının kazanılmasından sonra düzenli orduya geçildiğini söyledi.  Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitleri saygıyla ve  rahmetle andıklarını söyledi. Ruhları şad mekanları cennet olsun dedi.

 

………..…OOO…………..

KAYMAKAMIN  KUVAYİ MİLLİYE

HAKKINDAKİ SÖZLERİ

Tarsus kaymakamı Mehmet Ali Akyüz  Tarsus Kuvayi Milliye  Derneğini ziyaret ederek Kuvayi Milliye mensupları ile tanışmaktan mutlu olduğunu belirtti.

Akyüz “Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği 73. kuruluş yıldönümünü kutlarken  sizlerle birlikte bir arada bulunmaktan dolayı mutlu oldum.   Kuvayi Milliye ruhunu güzel Tarsus’umuzda yaşatan  siz değerli dernek üyeleri ve dernek başkanınıza, dernek yönetimine, bu derneğin yaşatılmasında destek olan belediye başkanına  teşekkür ediyorum. Nice yıllara diyorum” diye konuştu.

………..…OOO…………..

BOZDOĞAN “HAKSIZLIK KARŞISINDA

SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR”

Tarsus belediye başkanı Haluk Bozdoğan,, dün yapılan son meclis toplantısında ilginç bir konuşma yaptı. Bazı konularda haksızlığa uğradığını söyleyen Bozdoğan “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” diyerek göndermede bulundu.

 

………..…OOO…………..

TARSUS VE MERSİN TURİZMCİLERİ

İLE TOPLANTI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Turizm İşletmecileri Derneği ile bir araya geldi.Tarsusla ilgili görüşlerini de açıkladı.

 

Mersin’in doğa, kültür, spor gibi birçok turizm alanına uygun bir kent olduğu belirten Seçer, kentin turizminin canlanması ve Mersin’in tanınırlığının artması için Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri projeleri katılımcılarla paylaştı.

 

Mersin’in önemli bir turizm potansiyeli olduğunun altını çizen Seçer, bu potansiyeli ortaya çıkarmak için kent dinamiklerinin iş birliği içinde olması gerektiğine dikkat çekerek, “Belediye, sivil toplum, bürokrasi, Ankara ilişkilerini ortaklaşa götürmemiz lazım. İlişkilerin koptuğu, siyasi gerginliklerin olduğu noktada Mersin yatırımları gecikiyor” diye konuştu.

  

Merin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) ile bir araya geldi. Programa Başkan Seçer’in yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hakan Sefa Çakır, MERTİD Başkanı Hamit İzol ve dernek üyeleri katıldı.

 

Seçer: “Kentin turizm potansiyelini açığa çıkarmak için önemli projeler üretiyoruz”

Programda konuşan Başkan Seçer, Mersin’in doğa, kültür, spor, kış turizmi gibi birçok alan için oldukça uygun bir yer olduğunu belirten Seçer, Mersin’in turizm potansiyeli olmasına karşın turizm açısından beklenen noktalara ulaşmamış bir kent olduğuna dikkat çekti. Kentin turizm potansiyelini açığa çıkarmak için Büyükşehir olarak önemli projeler ürettiklerini ve hayata geçirdiklerini söyleyen Seçer, bu konuda dernek ve turizmcilerle de iş birliği yaptıklarını hatırlattı.

 

Büyükşehir olarak hayata geçirdikleri proje ve tesisleri katılımcılarla paylaşan Seçer, “Örneğin Darısekisi Örnek Yörük Köyü;  orası bir yerli turist çekme aracıdır. Bunu tanıtmak, anlatmak ve organize etmek turizmcinin işidir. Silifke Gazi Çiftliği’miz var. On binlerce insanı orada misafir ettik. Orası Gazi Mustafa Kemal'in birinci sırada üye olduğu Türkiye’nin ilk Tarım Kredi Kooperatifi’dir. Böyle bir manevi değeri var. Orada çok güzel çalışmalar yaptık” dedi.

 

“Visit Mersin Projesi ile ziyaretçilerin seyahatlerini planlayabileceği bir platform hazırlıyoruz”

Kenti tanıtmak için bir ‘Turizm Haritası’ çalışması gerçekleştirdiklerini aktaran Seçer, bu çalışmanın da turizm işletmecileriyle fikir alışverişi yapılarak ortaya konduğunu belirtti. Gelecek dönem MESKİ Su Müzesi’ni hayata geçireceklerini söyleyen Seçer, “Özellikle çocuklarımıza su bilincini kazandırması yönünde çevre illerden oldukça ilgi çekecek. ‘Antik Mersin’ projemiz var. Toplam 33 kilometre uzunluğuna sahip 5 ayrı kültür rotası oluşturuldu. Yine Antik Mersin Tanıtım Ofisi’ni sahilde açıyoruz. Kısa sürede hizmete açacağız. Orada artırılmış sanal gerçeklik teknolojisi kullanılacak. VR Mersin’den farklı, daha geliştirilmiş bir çalışma olacak. Yine yeni dönemde bir projemiz ‘Visit Mersin Projesi’ ile ziyaretçilerin seyahatlerini planlayabileceği bir platform hazırlıyoruz” dedi.

 

‘Kilikya Yolu’ projesiyle Mersin kültür ve spor turizminde cazibe merkezi olacak

Mersin’in ören yerlerinin yer aldığı noktalarda bisiklet ve koşu parkurları oluşturarak Mersin’in kültür ve spor turizminde cazibe merkezi konumuna gelmesini sağlayacak olan ‘Kilikya Yolu’ projesinin detaylarını da paylaşan Seçer,“500 kilometrelik bir rota. Otuza yakın da parkur içeriyor. Belediyemiz yapıyor bu çalışmayı doğa derneklerinin katkısıyla hayata geçirdi” diye konuştu. ‘Mersin Tarihi Kent Merkezi Koruma ve Canlandırma’ projesi kapsamında da Kasaplar Çarşısı’nı kamulaştırdıklarını ve yerine bir Kent Meydanı yapacaklarını belirten Seçer, “Tarihi kent meydanı önemlidir. Yani tekrar bina çıkmayacağız. Kenti canlandıralım, insanlar gelsin orada alışveriş yapsın, kafede veya restoranda otursun diye güzel bir meydan yapacağız” dedi.

 

“Taş Bina Mersinimize yakışır bir kent müzesi olacak”

Taş Bina’nın çok kısa sürede boşaltılacağını ve restorasyonun başlayacağını dile getiren Seçer, “İçinde farklı birimlerin olduğu, gayet güzel, Mersinimize yakışır bir kent müzesi olacak. Bunun da önemli bir çalışma olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. Seçer, Karboğazı Kayak Merkezi projesi için ise, “Turizm Bakanlığıyla yürüttüğümüz bir çalışma var. Daha önce başlatılmış, akamete uğramış. Biz tekrar gündeme aldık. Onun da çalışmaları devam ediyor. Turizm Bakanı, Orman Bakanlığı her iki bakanlıkla da görüşmelerimiz iyi gidiyor. Özellikle Turizm Bakanlığı da bu konuda sıcak davranıyor. Ormandan da tahsis konularımız var, orası çok geniş bir alan. Oranın hem günübirlik ziyaret alanı hem kayak merkezi olması için çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini kullandı.

 ……………..OOO…………….

TARSUS ŞELALESİNDE PROJE HAZIRLIĞI

Tarsus Şelalesi’nde de önemli bir çalışmayı hayata geçireceklerini vurgulayan  Vahap Seçer, “Orada bir sosyal merkez etkinlik merkezi yapacağız. Şelalenin tamamının düzenlemesini yapmak istiyoruz. Narlıkuyu’yu da bir gençlik kampı çalışmasıyla bölgenin ilgi alanı haline getireceğiz. Onun da çalışmaları çok kısa bir süre sonra başlar, projesini hazır ettik” dedi. Kentin önemli turizm potansiyeli olduğunun altını çizen Seçer, bu potansiyeli ortaya çıkarmak için kent dinamiklerinin iş birliği içinde olması gerektiğine dikkat çekti. Seçer, “Belediye, sivil toplum, bürokrasi, Ankara ilişkilerini ortaklaşa götürmemiz lazım. İlişkilerin koptuğu, siyasi gerginliklerin olduğu noktada Mersin yatırımları ve işler gecikiyor” diye konuştu.

 

Hayata geçirdikleri festivallerden de söz eden Seçer, Uluslararası Tarsus Festivali, Gençlik Festivali, Edebiyat Festivali gibi birçok organizasyonla Mersin’in tanıtımına katkı sağladıklarını aktardı. 

 

Kış: “Mersinimiz turizm noktasında çok önemli bir lokasyonda”

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Mersin’in turizm noktasında çok önemli bir lokasyonda olduğuna vurgu yaparak, “Bunun iki tane kriteri vardır. Birincisi tanıtım, ikincisi yatırımdır. Tanıtım konusunda Mersin’in çok da geri planda olduğunu düşünmüyorum. Çünkü yerel yönetimlerimiz; Belediye Başkanımız başta olmak üzere ilçe belediyelerimiz bu konuda hem sosyal hem kültürel hem de spor anlamında ciddi etkinliklerle Mersinimizin Türkiye'ye ve dünyaya tanıtımı noktasına çok büyük projelere imza atıyorlar” diye konuştu.

 

Özyiğit: “Gidişata ‘dur’ demek istiyorsak bu uyarıyı sandıkta vermeliyiz”

Mersin’in turizminin yüksek bir potansiyeli olduğunu kaydeden Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, Mersin’in marka kent olabilmesi için çalışmalar yaptıklarını kaydederek, “Gerek Büyükşehir Belediye başkanımız gerek ilçe belediyeler olarak bizlerin yaptığı çalışmalarla girişimlerimiz oldu” sözlerine yer verdi.

 

Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) Yönetim Kurulu Başkanı Hamit İzol ise, programa katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

 

………..…OOO…………..

TARSUSLULAR BUGÜN ADANA DEVLET

TİYATROSU'NDA “TOPLU

HİKAYELER" ADLI OYUNA GİDİYOR

Tarsuslugazeteci Uğur Pişmanlık “Adana Devlet Tiyatrosu'na, Ankara Devlet Tiyatrosu'ndan turne yapan “Toplu Hikayeler" adı oyuna gidiyoruz. Aratos Felsefe dergisi ve Tarsader ile ortaklaşa düzenlediğimiz 6 marttaki sanata yolculuk etkinliğine katılmak ve bilet ayırttırmak için lütfen bizimle iletişime geçin.” dedi.

Aratos Dergisi Yayın Yönetmeni Uğur Pişmanlık

 

OYUNUN KONUSU

"Yüksek lisans öğrencisi olan Lisa Morrison, edebiyat dünyasındaki idolü Ruth Steiner’den ders aldığı için çok heyecanlıdır. Yıllar geçtikçe Ruth’un asistanı ve dolayısıyla arkadaşı olan Lisa, bir yandan da Ruth’un yardımıyla yazarlığını geliştirir.

Acaba Lisa’nın kariyeri çiçek açarken ve Ruth’un ki solarken, bu usta ve öğrencisi arasındaki ilişki hırs, rekabet ve kaçınılmaz ihanetten sağ kurtulabilecek mi?"

………..…OOO…………..

TARSUS’A YAPILANHİZMETLERE

HALKIMIZ SAHİP ÇIKMALI

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “ Halkımızın hizmetine sunduğumuz hizmetlere sahip çıkması gerek” dedi.

Bozdoğan” Berdan Parkımız kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakılarak kullanılmaz hale getirildi. Halkımızın yaşanan bu gibi durumlarda duyarlı olmalarını rica ediyor, zarar verenleri gören hemşehrilerimin emniyet güçlerine haber vermesini rica ediyoruz. Milli servetimizin heba edilmesini ve parkımıza yapılan bu hareketi kınıyoruz. Parkımız en kısa sürede onarılarak halkımızın hizmetine sunulacaktır.” dedi. 

………..…OOO…………..      

TADEKA’DA KİTAP OKUDULAR

Tarsus’ta TADEKA’da dün kitap okuma günü etkinliği yapıldı.. Mersin Büyükşehir belediyesi uhdesinde bulunan TADEKA’nın St. Paul kuyusu yanındaki ofisinde dün  Ümit Yaşar Oğuzcan Kitap okuma grubunun okuma günü etkinliği  yapıldı.

………..…OOO…………..

TARSUS’LU ESNAFLAR ZORDA

Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Oktay Yılmaz  “Projeye göre 3 yıl tahminen 5 yıl sürecek olan tren yolunun alta alınması çalışmasında yaklaşık 150 esnaf bu durumdan olumsuz etkilenecek” dedi.

 Yılmaz “ bu süre zarfında rönesans firma yetkilileri ve taşeron firma ulaştırma bakanlığı ilgilenir gibi yapıp bir takım desteklerden bahsetmelerine rağmen hiç birşey yapmamışlardır. Kimi yerlerde yolların tamamen kapalı olduğu yerlerde esnaflarımız mağdur durumda olup sesimizin duyulmaması bize bağlı esnafların temsilcisi olarak oda baskanlarınıda üzmektedir...Sorunu üst mercilere taşımamıza rağmen maalesef sonuç alamadık...” dedi.

………..…OOO…………..

SEÇER DÜN TARSUS’TAYDI

Mersin Büyükşehir belediye başkanı ve CHP başkan adayı Vahap Seçer dün Tarsus’a geldi. Seçer seçim gezilerinde Tarsus’a ayrı bir önem veriyor. Seçer dün Ergenekonda halkla buluştu,sonra Duatepe mahallesinde saat 18.00 de halkla toplantı yaptı.

 

………..…OOO…………..

MUSTAFA SEVEN DÜN TARSUS’A GELDİ

Ak Parti MKYK üyesi Mustafa Seven dün Tarsus’a geldi.  Akşamüzeri partiye gelen Seven, ilçe yönetimi ile bir toplantı yaptı. 7 Mart’ta Mersin’e gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mersin gezisine Tarsus’tan katılım konusu ele alındı.

 

………..…OOO…………..

TİY,BU HAFTA  AYVALIK

MAÇI İÇİN HAZIRLIKLARA BAŞLADI

TFF 3. ligde yer alan şehrimiz temsilcisi Tarsus İdman Yurdu, Ayvalık maçı için dün hazırlıklara başladı. Sarı lacivertliler bu hafta sonunda  Ayvalıkgücüne konuk olacak. Hazırlıklara   teknik direktör Murat Gündeş yönetiminde başladı.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi                                        

……….…OOO…………..

 

7 MART 2024-TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

ERDOĞAN 7 MART’TA

(BUGÜN) MERSİN’E GELİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan 7 mart’ta Mersin’e geliyor. Etkinliğe bugün Tarsuslularda gidecek.

Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleştirilecek olan tarihi buluşma için hazırlıklar sürüyor.

 7 Mart 2024- Perşembe günü saat  13:00 de  Mersin Millet Bahçesi yanında (Tevfik Sırrı Gür Stadı Yanı) yapılacak miting için hazırlıklar devam ediyor.

………..…OOO…………..

EL EMEĞİ GÖZNURU SERGİSİ

8 MARTTA AÇILIYOR

Tarsus Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile 8 Martta El emeği göz nuru el işleri sergisi Halk Eğitim merkezi salonunda  açılacak.

Açılış saat 14.00 de yapılacak.

………..…OOO…………..

TARSUS’A YENİ HUKUK  BÜROSU

Tarsus’lu işadamlarından Hasan Yılmaz ile tanımış  simalardan Nilgün Nokay Yılmaz’ın oğulları avukat  Mehmet Yarkın Yılmaz hukuk bürosu açtı.

Asutay işhanı birinci katında açılışı yapılan Hukuk Bürosuna seçkin davetliler katıldı.  Açılışta Tarsus belediye başkanı Haluk Bozdoğan, CHP belediye başkan adayı Ali Boltaç, avukatlar ,  CHP ilçe başkanı Selahattin Şahin, çeşitli oda ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri  ile davetlilerin yanı sıra Mersin Baro Başkanı Av. Gazi Özdemir de hazır bulundu.

Genç avukat  Mehmet Yarkın Yılmaz hukuk bürosu açılışına katılan herkese teşekkür ederek “Meslek hayatıma İstanbul’da başlamıştım. Ama  doğup büyüdüğüm memleketime ve memleketimdeki insanlara hukuksal alanda hizmet etmek için  Tarsus’u tercih ettim.  Bundan sonra Tarsus’tayım ve memleketimde yaşayan insanların hizmetinde olmaktan mutluluk duyuyorum. Katılım gösteren, telefon açan, çiçek gönderen ve bu güzel günde yanımızda olan herkese ve aileme çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra konuklara pasta ve meşrubat ikram edildi.

 

 

………..…OOO…………..

TARSUS’TA GASTRONOMİ MERKEZİ AÇILDI

TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN

GASTRONOMİ MERKEZİ AÇILIŞI

GERÇEKLEŞTİRİLDİ                      

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, yerel ekonomiyi güçlendirmek ve sürdürülebilir üretimi sağlamak için Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde Avrupa Birliği tarafından desteklenen Tarsus Gastronomi Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Sosyal girişimcilik projesi kapsamında hayata geçirilen ve Siptilli Çarşısı’nda hizmete açılan merkez, üreticilere üretim, marka ve tescil alanlarında destek olacak ve Tarsus’un yöresel lezzetleri halka sunulacak.

Tarsus Belediyesi üreticilerin Slow Food Yeryüzü Pazarı mottosu olan iyi, temiz ve adil gıda prensipleriyle Türk gıda kodeksine uygun üretim yapabileceği, satın almadan pazarlamaya kadar kendi değerlerini markalaştırma yolunda eğitimler alabileceği, ürünlerini tescil ettirebileceği Gastronomi Merkezi’ni Siptilli Çarşısı’nda hayata geçirdi. Aynı zamanda, merkezin kafeterya bölümünde de günlük üretilen yerel ve yöresel lezzetler satışa sunulacak.

…………..ooo…………….

“GASTRONOMİ MERKEZİ İLE

TARSUS MARKALAŞACAK”

Slow Food Yeryüzü Pazarı Derneği Başkanı Yasmina Lokmanoğlu yaptığı açılış konuşmasında Tarsus’un markalaşacağına söyleyerek “Bugün Tarsus Belediyemiz tarafından hizmete açılan bu Gastronomi Merkezi ile Tarsus’un biraz daha markalaşacağı, Tarsus gastronomisinin gittikçe Türkiye’de ve dünyada çok güzel bir yere sahip olacağı bir mekân olacak. Bu mutfak ile Tarsus’u inşallah çok güzel yerlere götüreceğimize inanıyorum.” dedi.

 

“YEREL YÖNETİM VE STK’LARIN ORTAK İŞ YAPMA KÜLTÜRÜNÜ BÜTÜN TÜRKİYE'YE GÖSTERDİK”

Tarsus Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ortak bir iş yapıldığını vurgulayarak, “Yerel yönetim ve STK’ların ortak iş yapma kültürünü bütün Türkiye’ye burada göstermiş oluyoruz. Organize sanayiyi beraber yapıyoruz. Agro Parkı beraber yapıyoruz. Slow Food’u beraber kurduk. Şimdi de gastronomi merkezimizi kurduk. Hepimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

 

“5 YILDIR DEYİM YERİNDEYSE CANIMIZI DİŞİMİZE TAKTIK”

Gastronomi Merkezinin önemine değinerek konuşmalarına başlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Elbette her şeyin en iyisi ama en güzeline sahip olması gereken bir kentin kararlı ve marka bir kent olması için 5 yıldır deyim yerindeyse canımızı dişimize taktık. Sabahlara kadar çalıştık. Değerli dostlar yapılanlar bu kente emin olun geçmişimizi değil, geleceğin izlerini de ortaya koyuyor. Yani yemek pişirme, sunum sanatı, aşçılıktan gastronomiye bir geçiş halkası. Belki de yeme ile kültürün pişirme stillerine varıncaya kadar farklılığını gösterecek bir gastronomi merkezi. Emin olun halkın artık olaylara farklı bakacağı bir süreci geliştirmesi bakımından önemli.” diyerek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

 

 

………..…OOO…………..

ÜCRETSİZ TİYATRO ETKİNLİĞİ

“Benimle Delirir Misin?” adlı komedi tiyatrosu yarın sahneleniyor.

Tarsus Belediyesi Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında ünlü oyuncu Necmi Yapıcı ve Nihan Durukan Yapıcı’nın sahnelediği “Benimle Delirir Misin?” adlı komedi tiyatrosu;

-8 Mart- 9 Mart- 10 Mart- 11 Mart- 12 Mart tarihlerinde 20.30’da Tarsus Belediyesi Nikah Salonu’nda sizleri bekliyor.

Rezervasyon için Tel. 0535 545 36 00

………..…OOO…………..

 

SEÇMEN BİLGİ KAĞITLARININ 

DAĞITIMINA TARSUS’TA DEVAM EDİLİYOR

Yerel seçim takvimi kapsamında, vatandaşların nerede oy kullanacağını gösteren seçmen bilgi kağıtlarının  dağıtımına Tarsus’ta da  başlandı.

Seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtımı, 24 Mart Pazar günü tamamlanacak. Muhtarlar seçmen kağıtlarını adreslere ulaştırırken, seçmenlerde muhtarlıklara gidip seçmen kağıtlarını alabilecek.

Seçimde bilgi kağıdı yanında bulunmayan seçmen de oy kullanabilecek. Seçmenler, nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağını YSK'nin internet sitesinden, e-Devlet'ten, YSK'nin Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması'ndan veya 444 9 975 numaralı YSK Çağrı Merkezi'nden kontrol edebilecek.

 

………..…OOO…………..

TARSUS’TA DEVLET HASTANESİNİN

BAHÇESİNE MESCİT YAPIMI

Tarsus’ta  Yeni Devlet Hastanesinin bahçesine mescit yapımı devam ediyor.

Hayırsever Hacı Ahmet Gül vasıtasıyla Tarsus Müftülüğü tarafından yaptırılmaya başlanan Hacı Ahmet Gül mescidinin  yükleniciliğini Sinan Özer İnşaat Taahhüt şirketi yaparken, murat Gündüz ise mimarlığını üstlendi. Caminin kaba inşaatının bu yıl bitirilip önümüzdeki yıl açılması bekleniyor.

………..…OOO…………..

TARSUS  BELEDİYE BAŞKANI BUGÜN

BASINLA KAHVALTIDA BULUŞUYOR

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan bugün Tarsus basını ile kahvaltıda bir araya gelecek. Yeni Kent Lokantasında saat 09.00’da basınla buluşacak olan Bozdoğan, kahvaltı sonrası son gelişmelerle ilgili açıklamalar yapacak. Bilindiği üzere Bozdoğan’ın Memleket Partisinden belediye başkan adaylığı engellenince yerine oğlu Mehmet Ozan Bozdoğan aday gösterilmişti.

……………..OOO………...…

TARSUSLU REŞİT TOK

İÇEL SANAT KULÜBÜ TEMSİLCİSİ OLDU

İçel Sanat Kulübü temsilcilikler vermeye başladı.

Başkanlığını Fatih Alkar’ın yaptığı İçel Sanat Kulübü, Tarsus’a temsilcilik verdi.  Alkar, yaptığı açıklamada, İçel Sanat Kulübü yönetim kurulunun aldığı kararla  Tarsus’ temsilcilik görevine Eczacı Reşit Tok’un atandığını belirterek kendisine yetki belgesini verdi. Bizde Reşit Tok’u kutlar görevinde başarılar dileriz.

……………..OOO………...…


 

 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar