Subscribe Us


Haluk Bozdoğan Medyad cemiyetimizi ziyaret etti Belediye Başkanı  Haluk Bozdoğan Medyad cemiyetimizi ziyaret ederek 31 Mart sürecini değerlendirdi.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Medya Mensupları Derneğini (MEDYAD) ziyaret ederek, yaptığı hizmetler hakkında bilgi verdi.

MEDYAD başkanı Okan Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri ile bir grup gazeteci ile görüşen Başkan Bozdoğan, son bir yıl içinde Kültür Merkezi, Kent Meydanı, Sağlık Yerleşkesi, 2. Ekmek fabrikası gibi önemli projeleri başlatıp bazlarını bitirdiklerini, bu projelerin İller Bankasından gelen para ile yapılmasının zor olduğunu, kendilerinin çabaları ile bu hizmet birimlerinin yapıldığını veya tadilata alınıp açılmasına gayret edildiğini söyledi.

Başkan Bozdoğan gazetecileri sorusu üzerine Tarsus Üniversitesine Berdan ırmağı yanından verdikleri arazinin hala öyle durduğunu söyledi.

Bozdoğan “Tarsus’ta eğitime katkı için Tarsus Üniversitesine, Berdan ırmağı yanından 273 dönümlük bir alan verdik. Buraya Tarsus Üniversitesinin yeni birimler yaptırmasını isterdik. Ancak aradan 4 yıl geçti. Bizim üniversiteye verdiğimiz alanda hiçbir işlem yapılmadı. Acaba neden bu alana bir şey yapmadılar? Bu ve bunun gibi konuları basının sorgulamasını istiyorum. Bazı kişiler nedense bizim hizmet yapmamızı engellediği gibi, Berdan ırmağı kenarına yapılacak eğitim alanları içinde onay vermeyenler mi var?” dedi.

Bozdoğan ayrıca kendilerinin döneminde en çok yeşil alan kazandırılan dönem olduğunu, kent genelinde 56 koruluk yaparak bununla yeşil alan miktarının yüzde 13.6’lara çıkarıldığını söyledi.

Kendisinin adaylığının engellenmesi sonrasında yerine aday gösterilen oğlu Mehmet Ozan Bozdoğan ile seçimleri kazanacaklarını iddia etti.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar