Subscribe Us


SEÇER “MERSİN METROSU VE TARSUS TRAMVAYI’NI YAPACAĞIZ”


“SİZLERİN DESTEĞİYLE HİZMETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Tarsus Oto Galericiler Sitesi, ardından da Tarsus Tırcılar ve Kamyoncular Kooperatifi’ni ziyaret etti.Seçer, tırcılar ve kamyoncuların yaptıkları mesleğin zor bir iş olduğunu vurgulayarak, bölgenin de önemli bir geçim kaynağı olduğunu kaydetti. Son zamanlarda özellikle Mersin’de ticaretin artması ve kentte her sektörün gelişmesinin bu sektörü de bir hayli büyüttüğünü ifade eden Seçer, “Liman’da yük indirme, yükleme kapasitesi, sanayide ve tarımda üretim arttıkça sizlere ihtiyaç da artıyor” dedi.

 

Mersin Metrosu’nun temelini attıklarını ve Tarsus’a da tramvay yapacaklarını vurgulayan Seçer, “Seçimden sonra vatandaşlarımızın desteğiyle göreve devam edeceğiz ve Mersin Metrosu’nun inşaatı devam edecek. Tarsus’ta da otogar girişinden üniversiteye kadar toplam 12 kilometre tramvay olacak” ifadelerini kullandı.

 

Mersin Büyükşehir’in hizmetlerine hız kesmeden devam edeceğini söyleyen Seçer, “Kadına, çocuğa, yaşlıya, fakire, fukaraya hiçbir imkanımızı esirgemeyeceğiz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Tarsus Oto Galericiler Sitesi, ardından da Tarsus Tırcılar ve Kamyoncular Kooperatifi’ni ziyaret etti.İlk olarak Tarsus Oto Galericiler Sitesi’nde esnaf ziyareti yapan Seçer, site esnafına ‘Hayırlı işler’ dileyip, sohbet etti. Seçer daha sonrasında da Tarsus Tırcılar ve Kamyoncular Kooperatifi’ni ziyaret etti.

 

Seçer: “İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük ikinci filosu Mersin”

Tarsus Tırcılar ve Kamyoncular Kooperatifi’nde konuşan Başkan Seçer, yaptıkları mesleğin zor bir iş olduğunu vurgulayarak, bölgenin de önemli bir geçim kaynağı olduğunu kaydetti. Son zamanlarda özellikle Mersin’de ticaretin artması ve kentte her sektörün gelişmesinin bu sektörü de bir hayli büyüttüğünü ifade eden Seçer, “İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük ikinci filosu Mersin. Her geçen gün de gelişiyor. Liman’da yük indirme, yükleme kapasitesi, sanayide ve tarımda üretim arttıkça sizlere ihtiyaç da artıyor” dedi.

 

Tırcılar ve kamyoncular için seyahat ettikleri yolların da çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Seçer, D-400 Karayolu’nun Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğunda olduğunu belirterek, Karayolları’nın bu yolu programa alması gerektiğinden söyledi. Seçer, “Onun refüjlerinin mümkünse daraltılması, hiç olmazsa her kısma birer gidiş-geliş şerit atılması lazım. Otoyol tam kapasite çalışıyor ama otoyolun da bakıma ihtiyacı var” dedi.

 

Konuların sürekli parlamentoda dile getirilmesinin ve gündem yapılmasının önemli olduğunu kaydeden Seçer, “Siyaset böyle bir şey. Sürekli dile getirmek lazım. Direkt ve sürekli olarak söylemek lazım. Onun için memlekette belediye başkanıdır, milletvekilidir bütün yöneticiler bölgesinin sorunlarını bağırarak söyleyecek. Yoksa dönüp bakmazlar ama bağırdığın zaman milletvekilleri buraya geldiğinde hesap verecek” dedi.

 

“Biz sosyal politikalarda Türkiye çapında bir belediyeyiz”

Merkezi hükümetin Mersin’e gereken yatırımları yapmadığının altını çizen Seçer, “Cumhur İttifakı’nın milletvekilleri de buraya geldiği zaman;‘D-400 Karayolu buraya yakışıyor mu?’ diye sorun. Şu anda Çeşmeli- Taşucu arası Temmuz ve Ağustos ayında adeta işkenceye dönüyor. 2 saatlik yolu 6 saatte çıkamazsınız. Yöneticiler bunu görecek ve tedbirini alacak. O yolun otobana kadar uzaması lazım. İhale yapılıyor, iptal oldu, yapıldı, giren olmadı; sürekli aksaklık. Şu güzelim Mersin’in yollarına bakın” dedi.

 

Vatandaşların bir şikâyeti, talebi, isteği ve teşekkürü olduğu zaman Alo 185’e iletmesini söyleyen Seçer, “Biz sosyal politikalarda Türkiye çapında bir belediyeyiz. Hamile kadına süt, yeni doğum yapmış kadına bebek paketi gönderiyoruz. 80-90 yaşında garibanın evde bir bakanı yok, evde bakım ekiplerini gönderiyoruz. Bu benim görevim” diye konuştu.

 

“Belediye Başkanlığı’na konu geldi mi ayrımcılık olamaz”

Mersin’in göçle kurulmuş bir kent olduğunu ve şu an nüfusunun yaklaşık 2,5 milyona dayandığını aktaran Seçer, belediyecilik hizmetlerini yaparken yurttaşları arasında asla ayrım yapmadıklarını ifade ederek, “Belediyecilik ayrı bir şeydir. Başkanınız Vahap Seçer, hizmet yaparken,yol yaparken sadece kendisine oy verenlerin faydalanması için değil, o yoldan, hizmetten herkesin faydalanması için yapar. Konu, belediye başkanlığına geldiği zaman ayrımcılık olamaz” dedi. Kendisinin Tarsuslu olduğunu hatırlatan Seçer, 2019 yılında seçimlerde ilk aday olduğunda vatandaşların hizmetlerin yalnızca Tarsuslulara yapılacağının yanılgısını taşıdığını ancak Başkan olarak göreve başladıktan sonra kucaklayıcı hizmet anlayışının 13 ilçede de takdir gördüğünü aktardı. Seçer, sözlerinin devamında köklü bir geçmişe sahip olan CHP’li olmaktan övünç ve kıvanç duyduğunu da aktardı.

 

“Mayıs ayında Lojistik Merkezi’ni açacağız”

Nakliyeciler Sitesi’nin artık çok atıl durumda olduğunu belirten Seçer, yeni bir Lojistik Merkezi inşaatının sonuna gelindiğini ve Mayıs ayında buranın açılışını yapacaklarını duyurdu. Seçer, Huzurkent’te yapılan Lojistik Merkezi’nin oldukça modern olduğunu ve içerisinde 180 araçlık tır parkı, banka, mescit, lokanta, park alanları gibi ihtiyaç duyulan her şeyin bulunduğu tam donanımlı bir merkez olduğunu dile getirdi.

 

Dar gelirlilere ‘Sosyal Konut’; Tarsus’a ise ‘Spor ve Turizm Kompleksi’ müjdesi

İkinci 5 yıllık görev süresinde dar gelirli vatandaşların yaşadığı ev ve kira problemini de ‘Sosyal Konut’ projesi ile çözüme kavuşturacaklarını söyleyen Seçer, Tarsus’a ‘Spor ve Turizm Kompleksi’ kazandırılacaklarını da müjdeledi. Seçer, “Tarsuslular için otel yerine halka açık Mersin merkeze geldiğinizde sahildeki belediyelerin tesisleri gibi bir tesis yapacağız. Her yaşa uygun, aileler ve çocuklar için. Orada hem çocukların oyun alanları, hem kahvaltı alanları, hem tiyatro gösteri alanları hem de hafta sonu insanların güzel zaman geçireceği güzel bir sosyal alan alacak” ifadelerini kullandı.

 

“Mersin Metrosu ve Tarsus Tramvayı’nı yapacağız”

Mersin Metrosu’nun temelini attıklarını ve Tarsus’a da tramvay yapacaklarını vurgulayan Seçer, “Seçimden sonra vatandaşlarımızın desteğiyle göreve devam edeceğiz ve Mersin Metrosu’nun inşaatı devam edecek. Tarsus’ta da otogar girişinden üniversiteye kadar toplam 12 kilometre tramvay olacak. Biz Ulaşım Master Planını da yaptırdık. Bir şehirde her şey planlı olursa sorun yaşamadan şehri geliştirebilirsiniz” diyerek kendilerinin planlı çalıştıklarını belirtti. Tarsus Tramvayı Projesi’nin yakın zamanda Bakanlık tarafından onaylanarak Ulaşım Master Planı’na alındığını belirten Seçer, “Projesini de Altyapı Genel Müdürlüğü’ne onaylatıp önümüzdeki 5 yıllık dilimde etap etap 12 kilometrelik Otogar-Üniversite arası Atatürk Caddesi boyunca giden Tarsus Tramvayı’nı Tarsusluların hizmetine sunacağız” diye konuştu.

 

Mersin Büyükşehir’in yeni dönemde de hizmetlerine hız kesmeden devam edeceğini söyleyen Seçer, “Yine köy yolları vatandaşlarımızın rahat seyahat etmesi için güzel yapılacak. Yol konusunda Türkiye’de en iyi kaliteli yol yapan belediyelerin başında Mersin Büyükşehir Belediyesi gelir. Yaptığımız ana caddeleri, grup yollarını görüyorsunuz. Baştan savma değil, gerçekten standardımız Karayolları standardında. Bu hizmetlerimiz devam edecek, tarım desteklerimiz devam edecek, sosyal politikalarımız ağırlık kazanacak. Kadına, çocuğa, yaşlıya, fakire, fukaraya hiçbir imkanımızı esirgemeyeceğiz” dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar