Subscribe Us


14 NİSAN 2024-TARSUS MEKTUBU


 14 NİSAN 2024-TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUSTA KARMA RESİM SERGİSİ 15 NİSAN’DA AÇILACAK

Tarsus’ta 15 Nisanda karma resim sergisi açılacak.

Sanat güzelleştirir temalı resim sergisi  Mehmet Bal Sanat Galerisinde saat 17.30 da açılacak. Sergi öncesi konuklara kokteyl ikram edilecek. Ayrıca 15 Nisan Dünya sanat günü kutlanacak.

 ………..…OOO…………..

TABİT BAHAR PİKNİĞİ YAPILDI

Tarsus Kent Konseyi Bisiklet Topluluğu, hafta sonu 13 Nisan Cumartesi günü Tarsus plajı ve Adanalıoğlu ırmağının döküldüğü yerde orman içinde BAHAR PİKNİĞİ yaptı..

Tarsus Kent Konseyi Bisiklet Topluluğu  öncülüğünde  müzikli ortamda Piknik 10.00-16.00 arasında yapıldı.

……….…OOO…………..

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TARSUS DAHİL MOBİL KUAFÖR HİZMETİ

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Mobil Kuaför hizmeti Mersin’in ilçelerinde köyleri karış karış gezmeye devam ediyor. Mobil Kuaför hizmeti Merkez ilçeler, Tarsus, Erdemli ve Silifke ilçelerinin kırsal mahallelerinde hizmet veriyor. Mobil Kuaför batı ilçelerine ise kış aylarında hizmet verdi.

 

Son olarak Dalakderesi Mahallesi’ni ziyaret eden Mobil Kuaför ekibi, kadın ve erkek kuaförleri ile mahalle sakinlerinin bakımlarını yaptı. Saç boyama, kesim ile sakal-bıyık tıraşına kadar vatandaşın her beklentisine yanıt veren kuaföre mahalleli yoğun ilgi gösterdi.

 

“Memnuniyet arttıkça daha çok talep geliyor”

Mobil Kuaför’de çalışan kuaför Birsen Dündar, bayram öncesi oldukça yoğun olduğunu söyleyerek, “İnsanlar memnun kalıyor. Memnuniyet arttıkça daha çok talep geliyor” dedi. Vatandaşların memnuniyetinin kendisini de mutlu ettiğini söyleyen Dündar, “Kırsal kesimlerdeki insanlar daha çok memnun kalıyor. Çünkü insanlar bahçe ve tarla işlerinden dolayı şehre inip kuaföre gidemiyorlar” diye konuştu. Kuaför ücretlerinin pahalı olmasının da insanları zorladığını kaydeden Dündar, vatandaşların vakit kazanırken aynı zamanda paralarının da ceplerinde kaldığını söyledi.

……….…OOO…………..

TARSUSLU 2 KİŞİ KAZADA ÖLDÜ

Tarsus Şahin Mahalle Sakinlerinden Ali Ve Mehmet Şerif EVREN Gaziantep Yakınlarında Geçirdikleri Trafik Karmaşasında Hayatlarını Kaybetti.. Ailelerin Acısını Paylaşıyoruz.

……….…OOO…………..

ÖĞRETMENLER MAHALLESİ MUHTARI

 BETÜL ÜNLÜER YAMAN

SEÇER BAŞKANI ZİYARET ETTİ

Öğretmenler Mahallesi Muhtarı   Betül Ünlüer , Mersin BŞB başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti.

Yaman ‘’Tarsus Öğretmenler Mahallemizin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile Muhtarlık müessesenin kamu kurumları ile bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin hizmetlerimizin belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi ve hayırlı olsun amacıyla başkanımız Vahap Seçeri makamında ziyaret ettim. Öğretmenler mahallemize çok selam söyledi, sizlerden aldığımız güç ile hep birlikte mücadeleye başladık’’ dedi.

 Öğretmenler Mahallesi Muhtarı   Betül Ünlüer Yaman

……….…OOO…………..

TARSUSLU KADIN ÖLÜ BULUNDU

Tarsuslu Suna Sucu adlı  kadın evinde ölü bulundu.

Mithatpaşa mahallesindeki olayda 58 yaşındaki

kadın evinde ölü bulundu.. Ölüm nedeni araştırılıyor.

……….…OOO…………..

TARSUS LEZZET DURAĞI OLDU

Bayramda ve ertesinde Üç gündür Tarsus'a Adana ve Mersin'den yüzlerce turist geldi. Kapalı olan lokantalar varken açık olan lokantalar talebe yanıt vermekte güçlük çekti. Artık bir turizm kenti olarak daha hazırlıklı olmamız gerekiyor...

……….…OOO…………..

TARSUS İDMAN YURDU, BUGÜN EDİRNESPORU KONUK EDİYOR

TFF 3. Lig 1. Grupta yer alan Tarsus İdman Yurdu, bugün Edirnesporla karşılaşacak.

Maç Kocamaz stadında saat 15.00 de başlıyor.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi         


 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar