Subscribe Us


2 MAYIS 2024-TARSUS MEKTUBU


 

2 MAYIS 2024-TARSUS MEKTUBU

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

TARSUS’TA 1 MAYIS KUTLANDI

Tarsus’ta 1 Mayıs   Emek ve Dayanışma günü kutlandı. Gruplar saat 15.00’de Kleopatra kapısı meydanında toplanarak buradan yürüyüşle Cumhuriyet alanına geldi. Burada  konuşmalar  Cumhuriyet alanında yapıldı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününe CHP Tarsus ilçe teşkilatı ve belediye başkanı Ali Boltaç da birlikte katıldı. Boltaç halkı selamlayarak açış konuşmasını yaptı. Seçimde destek veren herkese teşekkür etti.

………..…OOO…………..

-BAŞKAN ALİ BOLTAÇ, 1 MAYIS’TA İŞÇİLERLE BERABER YÜRÜDÜ 

Tarsus’ta 1 Mayıs İşçi Bayramı düzenlenen kortej yürüyüşü ve mitingle birlikte coşkuyla kutlandı. Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde emekçilerin yanında yer aldı. Başkan Boltaç, her daim işçi ve emekçinin mücadelesini desteklediklerini belirterek, “Emekçi kardeşlerimizin mücadele tarihinde önemli bir yere sahip olan 1 Mayıs'ı coşkuyla kutlarken, daha adil, daha eşitlikçi bir toplum için hep birlikte mücadele edeceğiz. Bu vesileyle, tüm işçi ve emekçi vatandaşlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Tarsus’ta 1 Mayıs Emek ve Demokrasi Bayramı sebebiyle 1 Mayıs yürüyüşü ve mitingi gerçekleştirildi. Tarsus, Emek ve Demokrasi Platformu’nun öncülüğünde, sendikalar ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliğiyle organize edilen 1 Mayıs programına katılan Başkan Boltaç, Kleopatra Kapısı önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam eden kortej yürüyüşüne katıldı, emekçilerle yürüdü, vatandaşlarla selamlaştı.  1 Mayıs yürüyüşüne katılan sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Mitingde Sanatçı Azad ve Tarsus Belediyesi Kent Orkestrası sahne alarak 1 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı.  Başkan Boltaç, işçilerin bayramını kutlayarak emekçilerin yanında olduklarının altını çizdi. Boltaç, işçinin haklarını her zaman savunduklarını bundan sonra da savunacaklarını, her yerde olduğu gibi meydanlarda da işçinin sesi olmaya devam edeceklerini ifade etti.

BAŞKAN BOLTAÇ, “TARSUS BELEDİYESİ OLARAK, SADECE BUGÜN DEĞİL, HER GÜN İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Boltaç etkinliklerde yaptığı konuşmada insanı merkeze alan bir anlayışı her daim benimsediklerini belirterek, “1 Mayıs; alın teriyle ekmek mücadelesi veren işçilerimizin günüdür. Tarsus’umuzun, ülkemizin ekonomisine katkı sağlayan tüm emekçilerimizin günüdür. Bugün, mavi yakalıdan beyaz yakalıya, tarlada ter döken çiftçiden, ofislerde emek harcayan çalışanlara kadar herkesin onur günü.  Tarsus Belediyesi olarak, sadece bugün değil, her gün işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Biz, insanı merkeze alan bir anlayışı benimseyerek, emeği yücelten bir toplumun parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

BAŞKAN BOLTAÇ, “1 MAYIS BİZİMDİR, KUTLU OLSUN”

Sözlerine devam eden Başkan Boltaç, “İşçi kardeşlerimizin katkılarıyla daha da güzelleşen Tarsus’un her köşesinde, emeğe saygı ve adalet ilkemizle hareket ediyoruz. Emekçi kardeşlerimizin mücadele tarihinde önemli bir yere sahip olan 1 Mayıs'ı coşkuyla kutlarken, daha adil, daha eşitlikçi bir toplum için hep birlikte mücadele edeceğiz. Bu vesileyle, tüm işçi ve emekçi vatandaşlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

………..…OOO…………..

1 MAYIS İŞÇİ SINIFININ ULUSLARARASI

BİRLİK DAYANIŞMA ve MÜCADELE GÜNÜ'NDE

 "EMEK FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILDI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne özel olarak düzenlenen "Biziz Hayatı Yeniden Üreten" Emek Fotoğrafları Sergisi dün açıldı.

 Küratörlüğünü Uğur Pişmanlık’ın yaptığı sergi  TADEKA Binasında gezilebilir.

………..…OOO…………..

BELEDİYE MECLİSİ BUGÜN TOPLANIYOR

Tarsus Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı 5. Birleşimin 1. Oturumu 02.05.2024 Perşembe Günü saat 14.00'da Belediye Meclis Salonunda gerçekleşecektir. 

Meclis Gündemi

02.05.2024 Perşembe günü saat 14.00'de olağan olarak toplanacak olan, 2024 yılı 5. Birleşimin 1. Oturumu Olağan Meclis Toplantısı Gündemidir.  

GÜNDEM MADDELERİ:

 1- Açılış, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı. 

2- Belediye Müdürlüklerinden gelen evrakların görüşülmesi ve karara bağlanması. 

3- Dilek ve öneriler 4- Kapanış.

………..…OOO…………..

TARSUS SANATEVİ YEMEKLİ

MÜZİKLİ GECE DÜZENLEDİ

Dayanışma yemeği adlı Etkinlik 8 Mayıs tarihinde Yıldırımlar Park Restaurantta akşam saat 20.00 da başlayacak olup gecede  Hasan Basri Üstün’ün şefliğinde birçok sanatçı sahne alacak.

………..…OOO…………..

TARSUS’TA KÖYÜNÜZDE HANGİ

PARTİYE NE OY ÇIKTI?

Tarsus’ta köylerde 4 büyük

partiden kim ne oy aldı?

Akarsu köyü:

CHP-Ali Boltaç: 145

MHP-Mahmut Tat:38

İYİ P. M. Yunus Seven: 9

Memleket Part. M.Ozan Bozdoğan::12

xx

3.KÖYÜNÜZDE HANGİ PARTİYE NE OY ÇIKTI?

Tarsus’ta köylerde 4 büyük partiden kim ne oy aldı?

Akçakocalı köyü:

CHP-Ali Boltaç: 45

MHP-Mahmut Tat:58

İYİ P. M. Yunus Seven: 28

Memleket Part. M.Ozan Bozdoğan:7

xx              

4.KÖYÜNÜZDE HANGİ PARTİYE NE OY ÇIKTI?

Tarsus’ta köylerde 4 büyük partiden kim ne oy aldı?

Akgedik köyü:

CHP-Ali Boltaç: 295

MHP-Mahmut Tat:160

İYİ P. M. Yunus Seven: 34

Memleket Part. M.O. Bozdoğan:93

………..…OOO…………..

''TARSUS'A HOŞGELDİNİZ FAALİYETİ''

Tarsus Kaymakamlığı koordinesinde yürütülen Büyük İlçeler Güven ve Dönüşüm Projesi ''Tarsus'a Hoşgeldiniz Faaliyeti'' kapsamında; Bahçe ve Barboros Mahallelerine göçle gelen aileler Sosyal Hizmet Merkezi ve İlçe Jandarma Komutanliği personeli tarafından ziyaret edildi.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Tarsus Delegesi         


 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar