Subscribe Us


BAŞKAN ALİ BOLTAÇ, 1 MAYIS’TA İŞÇİLERLE BERABER YÜRÜDÜ

Tarsus’ta 1 Mayıs İşçi Bayramı düzenlenen kortej yürüyüşü ve mitingle birlikte coşkuyla kutlandı. Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde emekçilerin yanında yer aldı. Başkan Boltaç, her daim işçi ve emekçinin mücadelesini desteklediklerini belirterek, “Emekçi kardeşlerimizin mücadele tarihinde önemli bir yere sahip olan 1 Mayıs'ı coşkuyla kutlarken, daha adil, daha eşitlikçi bir toplum için hep birlikte mücadele edeceğiz. Bu vesileyle, tüm işçi ve emekçi vatandaşlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Tarsus’ta 1 Mayıs Emek ve Demokrasi Bayramı sebebiyle 1 Mayıs yürüyüşü ve mitingi gerçekleştirildi. Tarsus, Emek ve Demokrasi Platformu’nun öncülüğünde, sendikalar ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliğiyle organize edilen 1 Mayıs programına katılan Başkan Boltaç, Kleopatra Kapısı önünden başlayarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam eden kortej yürüyüşüne katıldı, emekçilerle yürüdü, vatandaşlarla selamlaştı.  1 Mayıs yürüyüşüne katılan sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Mitingde Sanatçı Azad ve Tarsus Belediyesi Kent Orkestrası sahne alarak 1 Mayıs coşkusu doyasıya yaşandı.  Başkan Boltaç, işçilerin bayramını kutlayarak emekçilerin yanında olduklarının altını çizdi. Boltaç, işçinin haklarını her zaman savunduklarını bundan sonra da savunacaklarını, her yerde olduğu gibi meydanlarda da işçinin sesi olmaya devam edeceklerini ifade etti.

BAŞKAN BOLTAÇ, “TARSUS BELEDİYESİ OLARAK, SADECE BUGÜN DEĞİL, HER GÜN İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Boltaç etkinliklerde yaptığı konuşmada insanı merkeze alan bir anlayışı her daim benimsediklerini belirterek, “1 Mayıs; alın teriyle ekmek mücadelesi veren işçilerimizin günüdür. Tarsus’umuzun, ülkemizin ekonomisine katkı sağlayan tüm emekçilerimizin günüdür. Bugün, mavi yakalıdan beyaz yakalıya, tarlada ter döken çiftçiden, ofislerde emek harcayan çalışanlara kadar herkesin onur günü.  Tarsus Belediyesi olarak, sadece bugün değil, her gün işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Biz, insanı merkeze alan bir anlayışı benimseyerek, emeği yücelten bir toplumun parçası olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar