Subscribe Us


TARSUS BELEDİYESİ’NDEN VERGİ ÖDEMESİ HATIRLATMASI


 TARSUS -HABER- Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin birinci taksiti için ödeme süresi 31 Mayıs Cuma günü mesai bitimi sona eriyor. Tarsus Belediyesi tarafından, vergi mükelleflerinin ödemelerini 08.00-16.30 saatleri arasında Tarsus Belediyesi Gelirler Müdürlüğü veznelerinden, Nikah Salonu Veznesi, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü vezneleri, 100. Yıl Veznesi veya e-belediye, e- ödeme uygulamaları üzerinden kolaylıkla yapabileceği hatırlatıldı.

Tarsus Belediyesi Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin 2024 yılı birinci taksit ödemelerinin 31 Mayıs Cuma günü sona ereceğini bildirdi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinin Mayıs Ayında birinci taksitinin ödenmesi gerektiğini bildirerek vergi borcu olan mükelleflerin 31 Mayıs Cuma günü mesai bitimine kadar emlak, çevre temizlik ve ilan reklam vergi taksitlerini, TC kimlik numarası veya belediye sicil numarası ile Tarsus Belediyesi Gelirler Müdürlüğü veznelerinden, Nikâh Salonu Vesnesi, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü vezneleri, 100. Yıl Veznesi, e-belediye ve e-ödeme uygulamaları üzerinden ödeyebilecekleri belirtildi.

VERGİ ÖDEME KOLAYLIĞI

TC kimlik numarası eklenerek ödeme yapabileceği gibi e-belediyecilik ve e-ödeme uygulaması kapsamında internet üzerinden de kredi kartı veya banka kartı ile vergilerini ödeyebilecekleri hatırlatıldı. Sunulan hizmetlerle vatandaşların zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde ödeme yapabileceği belirtilen açıklamada; mükelleflerin gecikme zammına maruz kalmamaları için belirtilen süre içinde vergilerini ödemeleri gerektiği belirtildi. Ödeme süresi içinde ödenmeyen vergiler için 6183 sayılı kanun gereğince gecikme zammı uygulanacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar