Subscribe Us


MUSA DİNÇ ‘BİLGELİK LİMAN’ ESERİNE DAİR


MUSA DİNÇ ‘BİLGELİK LİMAN’ ESERİNE DAİR

Tarsus  Gülserin Günaştı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde meslek dersleri öğretmeni  olarak görev yapıp, emekli olan Eğitimci, Sağlık H. İletişim Uzmanı, Yazar Musa DİNÇ, iki hafta önce Tarsus’a geldi; eski dostlarını, okuldaki meslektaşlarını ziyaret etti ve Arkadaşlarına kitaplarından imzalayıp hediye etti. Vefalı olan yazar dostum, beni de unutmayıp, ziyaretime geldi; ona güzel bir kahve ikramında bulundum. Sağ olsun, o da 24. eseri olan ‘BİLGELİK LİMAN’ kitabından bana imzalayıp hediye etti.

Kitaba ilk bakışımda gördüm ki, ‘Bilgelik Liman’ kitabı gerçekten dolu dolu, tam bir hazine ve kılavuz niteliğinde. ‘Kişisel Gelişim’ türünde olan eser, çok önemli konuları içeriyor. Eğitimci -Yazar Musa Dinç  genelde mizah öyküleriyle tanınır. Yapıtlarında ilginç olay ve olguları, kelimelerin sihirli gücünü kullanarak, mizahi tarzda ele alıyor ve insanları pozitif düşüncelere sevk ediyordu.

2024 / yılında 24. Kitabı olan ‘Bilgelik Liman’ eserinde Musa Dinç, her kesimden insanlara sesleniyor: 

Dinamik Yaşam Prensipleri, Mutluluk Arayışı, Meditasyonun Faydaları, Stres ve Kurtulma Yolları, Konuşma ve Hitabet Fobisi, Başarılı İnsanların Özellikleri, Olumlu Düşünmenin Gücü, Genç Kalanların Sırları, İrade Gücü, Atasözlerinden Mesajlar, Zamanı Bilgece Kullanma Yolları, Kişilik Analizi, Filozof Bilge ve Ünlülerden Hayat Dersleri gibi

birbirinden önemli konulara kitabında yer vermiş.. 

Musa DİNÇ, iyi bir yazar olmasının yanı sıra, iyi bir sağlıkçıdır. Yıllarca Sağlık Meslek Liselerinde öğretmen olarak çalışmış ve sağlık hizmetleri iletişim alanında yüksek lisans yapmış değerli bir eğitimcidir.

Dinç, ‘Bilgelik Liman’ adlı kitabının önsözünde özetle şu ifadelere yer vermiş:

Hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilmenin en önemli olgusu olumlu düşünmedir. Hayat yolunda, sosyal duygusal gelişmelere katkı sağlamak, amaçlarınız doğrultusunda başarmak ve yaratmak için istedikleriniz ne varsa elde edebilirsiniz, ama her şeyden önce kendinizi ve potansiyelinizi tanımanızı, kişilik analizinizi bilmeniz gerekir. Kendi öz kişiliğiniz, sosyal ilişkilerinizde bilinçli ve kararlı davranmanız mutlu olacağınız ve mutluluk vereceğiniz kişi ve yaşamınız önem arz eder.

Hayat meşakkatli bir yolculuktur. Başarılı insanlar hayatlarını doğru planlamayı becerebilen insanlardır. Hayat yolunda geri dönmeyen tek gerçek ‘Zaman’dır. Dolayısı ile zamanı çok iyi kullanmak gerekir. Yaşadığımız her olay, bir sonraki olay gerçekleştiğinde nasıl davranacağımızı öğretir.

Başarının, mutluluğun ve iyi yaşamanın püf noktası ‘Bilgelik Limandır’ diyor…

Eğer sizde hayat yolunda karşılaşacağınız, fırtınalı denizlerde batmadan, ayakta kalmak

istiyorsanız, bu limana demir atmak zorundasınız.

xx

Gerçekten bu eser her okuyucunun kitaplığında bulunması gereken önemli bir başucu kitabıdır.

Uzun ve meşakkatli bir çalışmanın mahsulü olan bu kitabın her satırında emek vardır, gayret vardır, samimiyet vardır.

KeKeMe Yayınlarından çıkan ve Editörlüğünü de Musa Dinç’in yaptığı 286 sayfalık bu harika  eser, gramajı oldukça güzel kaliteli bir kâğıda basılarak vücuda getirilmiş..

Bilgelik Liman adlı eseri yazın dünyasına kazandıran değerli yazar dostum Musa Dinç’i bu

özel yapıtından dolayı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum…

xx

Kendisinden yeni eserler beklerken, edebiyat alanında  ortaya koyduğu ürünlerle adını ölümsüzleştirecektir.

Ne demiş atalarımız..

Bu dünyada unutulmak istemiyorsanız…

“Sizleri unutturmayacak eserler ortaya koyunuz!”

Musa Dinç hocam da dün olduğu gibi, bugünde, yarında unutulmayacaklar listesine adını yazdırdı.

Kendisini tekrar kutluyor, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar