Subscribe Us


4 TEMMUZ 2024-TARSUS MEKTUBU


 

4 TEMMUZ 2024-TARSUS MEKTUBU   

YAKUP BONCUK İYİ GÜNLER DİLER (YKB)

………..…OOO…………..

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ ALİ MENTEŞOĞLU

 CADDESİNDE ÇİZGİLEME ÇALIŞMASI YAPTI 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus kent merkezinde sık kullanılan ve oldukça yıpranan caddelerde gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarının ardından, yaya güvenliği ve trafik akışının sağlıklı şekilde ilerlemesi açısından yol çizgilerini çizmeyi de sürdürüyor.

Bu kapsamda Ali Menteşoğlu Caddesi üzerinde Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen bozuk zemin söküm, orta refüj taş yenileme ve ardından sıcak asfalt serim işleminin ardından çizgileme çalışması da yerine getirildi.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ali Menteşoğlu Caddesi üzerinde soğuk yol çizgisi ile trafik akışının güvenli şekilde sağlanabilmesi adına çizim gerçekleştirdi.

………..…OOO…………..

KADIN ÇALIŞTAYI BUGÜN BAŞLIYOR

Tarsus Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünce düzenlenecek olan "TARSUS'TA GÜÇ KADINDA" Çalıştayı bugün yapılıyor.  Belediye başkanı Ali Boltaç “Çalıştayda siz basın mensuplarını aramızda görmekten mutluluk duyarız.” dedi.

ÇALIŞTAY PROGRAMI 

Tarih: 4 Temmuz 2024 Perşembe

Saat: 13.00 – 17.00

Yer: Tarsus Belediyesi Meclis Salonu

 

………..…OOO…………..

“KÖYDE HAYAT VAR”

ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR

Tarsus Belediyesi tarafından her alanda fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla “Köyde Hayat Var” etkinliği başlıyor. Etkinliğin ilk durağı Beylice Mahallesi'nde gerçekleşecek. 

Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde, kırsal mahallelerde çocukların keyifli vakit geçirmesi amacıyla “Köyde Hayat Var” şenlikleri başlıyor. Yaz tatilinde çocukları mutlu edecek rengarenk içeriklerle dolu olan bu şenlikler, geleneksel çocuk oyunları, yüz boyama, mini konser, çocuk atölyeleri, el sanatları ve kadınlara yönelik atölyeler gibi çeşitli etkinlikleri içeriyor. Etkinlikte hem çocuklar, hem de aileler keyifli vakit geçirecek. 

“HER ALANDA FIRSAT EŞİTLİĞİ YARATMAK İSTİYORUZ”

Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç yapılacak olan etkinliğin önemine değinerek, “Her alanda fırsat eşitliği yaratmak istiyoruz. Şehir merkezimizdeki çocuklarımız belki bu tür etkinliklere daha çok katılabiliyor ama kırsal kesimdeki çocuklarımız mahrum kalsın istemiyoruz. Onlar için de biz ayaklarına gideceğiz.” dedi.

 

ETKİNLİK DİĞER MAHALLELERDE DEVAM EDECEK

5 Temmuz 2024 tarihinde Beylice Mahallesi’nde düzenlenecek olan etkinlik, 13.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Bu renkli etkinlik, tüm katılımcılara güzel bir gün geçirme fırsatı sunuyor. Tarsus Belediyesi yetkilileri, bu etkinliğin diğer mahallelerde de devam edeceğini belirtti. 

           

………..…OOO…………..

“3. ULUSLARARASI TARSUS FESTİVALİ”

HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve on binlerin katılımı ile görsel şölene dönüşen “Uluslararası Tarsus Festivali”nin 3.sü öncesinde hazırlık toplantısı yapıldı.Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Tarsus’a Değerler Katanlar Kurulu (TADEKA) binasında düzenlenen toplantıya Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü ve Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Ali Uyan, Şube Müdürleri, TADEKA üyeleri ve STK temsilcileri katıldı.Toplantıda, ‘3. Uluslararası Tarsus Festivali’nin teması ve içeriği ile ilgili görüş ve öneriler aktarıldı. Önümüzde ki günlerde yapılacak benzer toplantılarla, festivalin programı netleştirilecek.

………..…OOO…………..

YENİCE YAZ OKULU AÇILDI

Yenice Spor Kulübünün ücretsiz başlattığı yaz futbol okulunun öğrencileri bugün ilk antrenmanlarını yaptılar.

Katılan çocuklarımıza başarılar diliyor, kulüp başkanı ve yönetimine, katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz.

 

………..…OOO…………..

BAŞKAN YARDIMCILARI HALKI  DİNLİYOR

Tarsus Belediye Başkan Yardımcıları Şerif Durmaz ve Ali Uyan, meclis üyelerimiz ile müdürlerimizden oluşan bir çözüm heyeti ile vatandaşlarımızın sorunlarını tespit edip çözmek amacıyla mahalle ziyaretlerine başladı.

Uyan ‘’ Halkın yanında olmaya ve sorunlarına çözüm bulmaya devam ediyoruz.Dün Fahrettinpaşa ve Bolatlı Mahallelerinde muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla bir araya gelerek sorunların çözümüne yönelik görüş alışverişinde bulunduk.’’ Dedi.

 

………..…OOO…………..

KAYMAKAMIMIZ ERDEMLİ’DE

 TARSUS-HABER-  Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali AKYÜZ, dün Mersinin ilçesi  Erdemli’ye ziyarete gitti.

Kaymakam Akyüz, Erdemli  Kaymakamı Aydın TETİKOĞLU'na iade-i ziyarette bulundu. Bilgi alışverişinde bulundu.

……….…OOO…………..

KENT KONSEYİ KAYMAKAMLIKTA

Tarsus Kent Konseyi Başkanı Musa CEYLAN  ve ekibi kaymakamı ziyaret etti.

Yeni seçilen Tarsus Kent Konseyi Başkanı Musa CEYLAN, Kent Konseyi Genel Sekreteri Kenan TOROS ve Kent Konseyi Üyesi Bahşende DİREN, Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali AKYÜZ'ü ziyaret ettiler.

……….…OOO…………..

Yakup Boncuk ; Huzurlu Günler Diler.

Tel.0533.3248800.Yakup Boncuk-

Medyad 2.Başkanı.

Türkiye Gazeteciler Fed.Tarsus Delegesi         


 

 

 

Yorum Gönder

0 Yorumlar