Subscribe Us

google.com, pub-8224309129400764, DIRECT, f08c47fec0942fa0

TARSUS’TA ENGELLİ VE YAŞAM KONULU SÖYLEŞİ- Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme-Koruma Vakfı(ZİÇEV) Tarsus Şubesi ve Tarsus Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü'nün '10-16 Mayıs Engelliler Haftası' dolayısıyla birlikte düzenlediği 'Engelsiz Yaşam' konulu söyleşi Tarsus Müftülüğü Aile ve Gençlik Merkezi'nde gerçekleşti.

Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdüresi Yasemin Türkseven Gül ve Uzm. Klinik Psikolog Beril Gültepe Yaşar'ın konuşmacı olarak katıldığı söyleşiye, Tarsus Müftüsü Ali Can ile birlikte Tarsus Müftülüğü personelleri katıldı.

Tarsus Müftülüğü Aile ve Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen söyleşide Özel Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdüresi Yasemin Türkseven Gül ve Uzm. Klinik Psikolog Beril Gültepe Yaşar' sırayla söz alarak Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'nın(ZİÇEV) kuruluş amacından ve tarihçesinden bahsettiler. Özel gereksinimli bireylerde hak temelli ve yardım temelli yaklaşımların farkını sosyal yaşamdan örnekler vererek anlattılar. Özel gereksinimli bireylerin eğitim hakkına değindiler. Gelişiminden şüphe duyulan özel gereksinimli bireyler için hangi yolların izlenmesi gerektiğini dile getirdiler. Katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar.

Tarsus Müftüsü Ali Can'da özel gereksinimli bireylerin toplumdaki yeri ve önemini dile getirerek özel gereksinimli bireylere karşı toplumun sorumluluklarını hatırlattı.

'Engelsiz Yaşam' konulu söyleşi hediye takdimi ve hatıra fotoğrafının çekiminin ardından son buldu.

Emine KUREN


 

Yorum Gönder

0 Yorumlar